Najnowsze

Najnowsze

W Argentynie święto: legendarny piłkarz Diego Marodana obchodzi swoje 47 urodziny. Żeby ten wyjątkowy dzień dodatkowo uczcić, w wigilię narodzin piłkarza dwie pary pobrały się w świątyni pod wezwaniem Maradony.

Policja zatrzymała 41-letniego Piotra B., chirurga naczyniowego z Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w związku z podejrzeniami o przyjęcie łapówki. Mężczyźnie grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności.

W 1987 r. w  Niemczech Zachodnich złożył wizytę szef komunistycznego NRD Erich Honecker. Był przyjmowany z największymi honorami państwowymi przez ówczesnego kanclerza RFN Helmuta Kohla. Przypominanie tego wydarzenia po 20 latach może dziwić, w końcu wizyta jak każda inna. Otóż nie. Nie była to zwykła wizyta. Po pierwsze, RFN w sensie prawnym nie uznawała NRD za państwo. Po drugie, Honecker zawsze wierzył, że NRD zwycięży w walce ideologicznej z RFN i stanie się jedynym „państwem niemieckim”. Kto miał rację, okazało się już 2 lata później, przy okazji zburzenia muru. Doskonale pamiętam, że w czasie wizyty Honeckera w Bonn pojawiały się komentarze, iż tak zwana „kwestia niemiecka” będzie otwarta tak długo, jak długo zamknięta będzie Brama Brandenburska. Otwarcie Bramy zamknęło kwestię niemiecką.

Pamiętam jak kiedyś zdarzało mi się często latać do Londynu to najchętniej wybierałem wtorek - jako dzień wylotu. Było takie połączenie, o 6.35 rano z Warszawy. I planowy przylot do Londynu gwarantował niezapomniany widok. Zawsze kołował i startował Concord. To był chyba lot do Nowego Jorku. Chyba, bo nigdy tego nie sprawdziłem. Ale przyznam szczerze wyglądało pięknie.

Pielęgniarka okazała się źródłem zakażenia gronkowcem złocistym wcześniaków na oddziale neonatologii Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Dwoje wcześniaków jest obecnie odizolowanych i leczonych antybiotykami. Jedno dziecko zmarło.

Dowodzenie polskim kontyngentem w Afganistanie oficjalnie przejęła druga zmiana. Obecny w bazie w Bagram szef MON Aleksander Szczygło ocenił, że pierwsza doskonale sobie poradziła z powierzonymi zadaniami.

3-letnia dziewczynka omal nie udusiła się w gdańskim szpitalu po podaniu corhydronu. Miała objawy jak po śmiercionośnej skolinie - bezdech i drgawki. Urząd rejestracji leków zlekceważył sygnał, a raport lekarza w tej sprawie zaginął - pisze "Dziennik".

Okręty japońskiej marynarki wojennej, które wspierają wielonarodowe wojska w Afganistanie, 1 listopada odpłyną do macierzystych portów. Japoński rząd i opozycja nie dogadały się w sprawie przedłużenia ich misji.

Około tysiąca osób ewakuowano z jednej z lubelskich szkół, gdy na szkolnych korytarzach pojawił się gaz pieprzowy. Najprawdopodobniej rozpylenie drażniącego gazu było efektem "zabawy" młodzieży.

-Lekarstw nie można dzielić na moralne i niemoralne - w ten sposób włoska minister zdrowia Livia Turco komentuje papieski apel. Benedykta XVI wezwał katolickich farmaceutów do sprzeciwu sumienia w sprawie sprzedaży lekarstw, które "mają cele wyraźnie niemoralne, takie jak na przykład aborcja i eutanazja".

Coraz więcej obcokrajowców wspiera rebelię afgańskich talibów - pisze amerykański "The New York Times". Tymczasem dziś w Afganistanie zginął kolejny żołnierz międzynarodowej koalicji.

Już niedługo prezydent Lech Kaczyński odniesie się do wyborów parlamentarnych i przerwie swoje milczenie na ten temat. - Uczyni to w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" - zapowiada prezydencki minister Michał Kamiński.

Rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego PO, na którym politycy tej partii omówią dotychczasowe ustalenia koalicyjne z PSL. Mimo że Platforma zapewnia, iż rozmowy z ludowcami idą sprawnie, przesuwa się termin skompletowania rządu.

Z zakładzie karnym w Radomiu zmarł Henryk Niewiadomski pseud. "Dziad" - domniemany herszt gangu wołomińskiego. Karę miał zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Tragiczny wypadek w Łodzi. Trzynastolatek spadł z rusztowania, jest w bardzo ciężkim stanie. Chłopiec uciekł z domu dziecka. Najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu.

Siedem osób, w tym sam zamachowiec, zginęło dziś w samobójczym ataku w obozie wojskowym pod Islamabadem, odległym o mniej niż kilometr od kwatery głównej armii pakistańskiej i kancelarii prezydenta Perveza Musharrafa.

Nie ma mowy, żeby zabrać Warszawie Euro 2012 - zapewniała w TVN24 prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała: - Miejsca pod tę inwestycję, które wskazywałam były jedynie propozycją, a nie decyzją.

Ludzie z PO uczestniczyli w grze prowadzonej przez środowiska mające interesy pasożytnicze - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prof. Andrzej Zybertowicz. Zdaniem doradcy premiera Kaczyńskiego, Platforma wygrała, bo poparł ją układ.

Nietypowego uciekiniera złapali australijscy policjanci. Na przemieścia Melbourne, prosto z pobliskiego ZOO, zawędrował binturong. Zwierzak nie nacieszył się jednak wolnością. Zgubiło go zamiłowanie do snu.