Najnowsze

Najnowsze

Steinbach opuszcza CDU. Poparła AfD

Posłanka CDU Erika Steinbach postanowiła po 43 latach oddać legitymację partyjną. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel - poinformował dziennik "Welt am Sonntag". Steinbach wyraziła nadzieje, że antymigrancka AfD wejdzie do parlamentu.

Czarnecki: jestem przekonany, że sędziom TK nic się nie stanie

Nie ma żadnych rozbieżności pomiędzy szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, komentując ich ostatnią różnicę zdań ws. wyboru sędziów TK z 2010 roku. - Dobrze, że minister Ziobro został skarcony - ocenił z kolei Michał Boni, eurodeputowany PO.

Hojni darczyńcy Trumpa. Rekordowe darowizny na inaugurację

Rekordowe 90 mln USD przekazali dotąd prywatni darczyńcy i różne firmy na pokrycie kosztów uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. Inauguracja odbędzie się 20 stycznia na Kapitolu w Waszyngtonie. Mniej więcej tyle kosztowały łącznie obie inauguracje Baracka Obamy.

Będzie Xi Jinping, nie będzie nikogo od Trumpa

Po raz pierwszy Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odwiedzi w tym roku prezydent Chin Xi Jinping. Nie będzie natomiast żadnego reprezentanta nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Frekwencja w szwajcarskim kurorcie zapowiada się rekordowa - ma być 3 tysiące gości.

"Guardian": negocjator UE chce specjalnej umowy dla londyńskiego City

Michel Barnier, negocjator UE ds. Brexitu, ostrzegł europosłów, że porozumienie w sprawie dostępu londyńskiego City do wspólnego rynku może być niezbędne, by uniknąć utraty stabilności finansowej w Europie - podał brytyjski dziennik "Guardian". Po publikacji artykułu Barnier skomentował na Twitterze, że jego wypowiedź została źle zrozumiana.

Amerykańskie wojska w Polsce to znak, że "istnieje czerwona linia"

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO to sygnał dla Rosji, że nie można przekroczyć czerwonej linii - oceniła w programie "Horyzont" była ambasador RP w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Prof. Andrew Michta z Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Georga C. Marshalla w Niemczech ocenił z kolei, że obecność amerykański wojsk w Europie Wschodniej świadczy o tym, że "zobowiązania traktatowe są traktowane poważnie".

Kanclerz Niemiec: będę zabiegała o dialog z nowym prezydentem USA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Berlinie, że będzie zabiegała o dialog z Donaldem Trumpem po jego zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Do rozwiązywania globalnych problemów konieczna jest międzynarodowa współpraca - podkreśliła Merkel.

Wzięli go za złodzieja. Polak dotkliwie pobity we Włoszech

39-letni Polak mieszkający w Cassino we Włoszech został wzięty za złodzieja i dotkliwie pobity przez trzech młodych ludzi. Mężczyźni z własnej inicjatywy patrolowali okolicę w związku z przypadkami kradzieży - podały włoskie media. Pobity Polak został zabrany na komisariat.

Talibowie w natarciu, amerykańscy żołnierze wracają

Dwa lata po oficjalnym wycofaniu się z afgańskiej wojny, Amerykanie po raz pierwszy wysyłają w Hindukusz nowych żołnierzy. Chcą bronić rządu z Kabulu przed nacierającymi coraz śmielej partyzantami. Sytuację w regionie opisuje znawca regionu Wojciech Jagielski.

"Największy atak dżihadystów na pozycje rządowe od miesięcy"

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w sobotę pozycje rządowe w mieście Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii, zabijając dziesiątki cywili i żołnierzy - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W odpowiedzi syryjskie lotnictwo zbombardowało pozycje IS.

Martwe renifery, krew i oskórowane tusze. Kontrowersyjna wycieczka przedszkolaków

Grupa pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning została zabrana na wycieczkę na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt. Dzieci miały się w ten dowiedzieć się więcej o tradycjach Saamów, którzy słyną z hodowli reniferów. Zdjęcia z wycieczki opublikowane na profilu przedszkola na Facebooku wywołały jednak falę kontrowersji i burzliwą dyskusję.

Śmiały się z niej dzieci. Teraz będą u prezydenta

10-letnia Kristinka z Bratysławy chciałaby zostać prezydentem Słowacji. Swoim marzeniem podzieliła się z Andrejem Kiską, obecną głową państwa. Napisała też, że z tego powodu dzieci z klasy się z niej śmieją. W odpowiedzi na list dziewczynki prezydent zaprosił ją wraz z całą klasą do pałacu prezydenckiego.

Bitwa o uniwersytet. Wojsko próbuje wyprzeć dżihadystów

Irackie siły specjalne kontynuują walki z dżihadystami z tzw. Państwa Islamskiego (IS) na obszarze kampusu uniwersyteckiego w Mosulu - poinformował przedstawiciel oddziałów antyterrorystycznych uczestniczący w działaniach zbrojnych.

Palestyńska ambasada w Watykanie otwarta

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Następnie Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

Chcę podziękować, że jesteście z nami i życzyć by pobyt w Polsce był pobytem, który na długo zapadnie w waszej pamięci - powiedziała w sobotę w Żaganiu premier Beata Szydło podczas uroczystości powitania żołnierzy USA. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W uroczystości bierze udział także szef MON Antoni Macierewicz i ambasador USA w Polsce Paul Jones.

25 lat temu lekarze nakręcili film. Osiem minut doprowadziło do powstania WOŚP

Życie setek tysięcy osób zmieniło się dzięki akcji wymyślonej 25 lat temu. A wszystko zaczęło się dzięki ośmiu minutom - tyle trwał film, który stał się inspiracją dla Jurka Owsiaka. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka mówili w nim, że mają umiejętności, ale nie mają sprzętu. Dziś to miejsce wygląda inaczej. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Trzydzieści osób robi na drutach wielkie serce. Na WOŚP

"Macie gorące serca? Pokażcie to!" - zachęca gorzowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam, na szydełkach i drutach powstaje olbrzymie serce z czerwonej wełny. W pracę nad nim zaangażowanych jest 30 osób. Podobne mają powstać w pięciu innych sztabach i trafić na licytację.