Najnowsze

Najnowsze

Skandal pedofilski we Włoszech. Ksiądz przyznaje po latach: był jeden chłopiec, lubił się przytulać

W 2009 roku włoskim Kościołem wstrząsnął skandal. Ponad 60 dawnych podopiecznych ośrodka dla głuchoniemych dzieci w Weronie odważyło się oskarżyć księży o molestowanie seksualnie. Wielu z duchownych już nie żyje, część przeniesiono za granicę. Włoskim dziennikarzom udało się jednak niedawno odnaleźć jednego z nich. - Jedni mają nałóg palenia, inni muszą się wyżyć - tłumaczy swoje zachowanie po latach ("Polska i świat").

Trump zmienia zdanie o NATO: nie jest już przestarzałe

Prezydent Donald Trump powiedział w środę podczas wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, że w przeciwieństwie do stanowiska wyrażanego w kampanii wyborczej nie uważa już Sojuszu Północnoatlantyckiego za "przestarzały".

"Pewien student zadzwonił do mnie z prośbą, czy nie mógłbym pomóc Polsce"

Ma dokonać to, czego nie udało się zrobić jeszcze nikomu: sprowadzić do Polski wrak tupolewa i potwierdzić autentyczność zapisów wciąż znajdujących się w Rosji czarnych skrzynek. Takie wyzwanie polski rząd postawił przed Argentyńczykiem Luisem Moreno Ocampo, prokuratorem z doświadczeniem w ściganiu członków junty wojskowej i zbrodniarzy wojennych. Czy ma świadomość, jakiego zadania się podjął? (Materiał "Czarno na białym")

Płacz pod kontrolą

Małe dzieci płaczą średnio dwie godziny na dobę przez pierwsze cztery tygodnie życia. Później jest gorzej, ale tylko przez chwilę - mówią naukowcy, którzy zajęli się płaczem dzieci. Chcą pomóc, przede wszystkim zmęczonym rodzicom.

Pomysł ministra Błaszczaka na uchodźców

Pomysł ministra Mariusza Błaszczaka na uchodźców. Chce umieszczać ich w obozach kontenerowych za drutem kolczastym. Takie rozwiązanie tłumaczy masowym napływem imigrantów do Polski. Problem w tym, że statystyki mówią zupełnie co innego. Obrońcy praw człowieka przekonują, że plany ministra to dehumanizacja ludzi.

Sprzeciw sędziów

Ich obawy podzielają Komisja Europejska oraz OBWE, ale nie polski rząd. Po zignorowaniu ich projektu w Sejmie sędziowie twierdzą, że nie mają już innego wyjścia, jak przerwać rozprawy. Na razie symbolicznie: na pół godziny, aby zamanifestować sprzeciw wobec zmian w KRS, które forsuje Prawo i Sprawiedliwość.

Referendum w sprawie edukacji. Jest coraz więcej podpisów

Będzie referendum w sprawie edukacji? Związek Nauczycielstwa Polskiego robi co może, by do niego doszło. Zbiera podpisy pod wnioskiem i ma już ich prawie 900 tysięcy. Pytanie, co w tej sytuacji zrobi premier, która jeszcze niedawno zapewniała, że będzie słuchać głosu obywateli w referendach.

Skandal pedofilski we włoskim Kościele

Kolejny skandal pedofilski, który wychodzi na jaw - tym razem we włoskim Kościele. Księża opiekujący się głuchoniemymi dziećmi wykorzystywali je przez wiele lat. Opisy są wstrząsające. Jeden z duchownych przyznaje się nawet do tego przed kamerą. Nie ma jednak poczucia winy i krzywdy, którą wyrządził.

Niespodziewany poród w samolocie

Leciała z Gwinei do Wagadugu i nie spodziewała się, że z samolotu wysiądzie już w towarzystwie. Pasażerka zaczęła rodzić na wysokości 13 tysięcy metrów i to w 28. tygodniu ciąży. W przyjściu dziecka na świat pomagały stewardesy. Dziecko i mama czują się dobrze. Jak na takie chwile przygotowana jest załoga samolotu?

Jak chronić piłkarzy?

Po wtorkowej eksplozji w Dortmundzie pozostaje pytanie: jak wygląda ochrona piłkarzy? I czy jest wystarczająca?

Zwrot akcji w sprawie Misiewicza

Nagły zwrot akcji w sprawie Bartłomieja Misiewicza. Prezes Kaczyński zawiesza go w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Do tego powołuje specjalną partyjną komisję, która ma zbadać stawiane wobec niego zarzuty. Decyzja prezesa uderza też w Antoniego Macierewicza. Czy to początek politycznej wojny na górze?

Atak na piłkarzy

Były koszulki dla rannego piłkarza, pełne trybuny oraz wsparcie dla piłkarzy. Przełożony mecz się odbył, ale pytanie kto stoi za podłożonymi ładunkami nadal zostaje. Dokąd prowadzi trop?

"Projekt nie do zaakceptowania". Rosja zawetowała rezolucję ONZ

Rosja zawetowała podczas głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji w sprawie ataku chemicznego w syryjskiej prowincji Idlib. Przedstawiony przez USA projekt wzywa władze Syrii do współpracy podczas prowadzonego w tej sprawie śledztwa. O atak, w którym zginęło 86 cywilów, jest oskarżany rząd w Damaszku.

Argentyński łącznik

Argentyńczyk, który z Rosji do Polski ma sprowadzić wrak prezydenckiego samolotu. Prokurator z dużym doświadczeniem w ściganiu wojennych zbrodniarzy - przez polski rząd został wynajęty do zadania, jakiego jeszcze nie miał. Jak zamierza się z niego wywiązać? Czy ma świadomość - jak trudne i zawiłe są relacje polsko-rosyjskie oraz polsko-polskie - o tym z Moreno Ocampo rozmawiała Magdalena Raczkowska-Kazek.

"Podziwiam Bartłomieja Misiewicza, naprawdę bardzo mi się ten chłopak spodobał"

- Ten młody człowiek pokazał, w jaki sposób ta partia funkcjonuje. Pokazał, w jaki sposób tam się dba o ludzi. Pokazał, jacy ludzie się w tej partii liczą - były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Faktach po Faktach" wyliczał zalety publicznego zaistnienia Bartłomieja Misiewicza - Ja podziwiam Bartłomieja Misiewicza, naprawdę bardzo mi się ten chłopak spodobał - oświadczył. Gośćmi drugiej części programu byli Mirosław Żukowski i Krzysztof Liedel.

"Wiodących potęg atomowych nie mogą łączyć takie relacje"

Obie strony potwierdziły wspólne zaangażowanie na rzecz "bezkompromisowej walki z terroryzmem międzynarodowym" - powiedział w środę szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow po rozmowach w Moskwie z sekretarzem stanu USA. Rex Tillerson spotkał się także z Władimirem Putinem.

"Podziwiam Bartłomieja Misiewicza, naprawdę bardzo mi się ten chłopak spodobał"

- Ten młody człowiek pokazał, w jaki sposób ta partia funkcjonuje. Pokazał, w jaki sposób tam się dba o ludzi. Pokazał, jacy ludzie się w tej partii liczą - tak były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Faktach po Faktach" wyliczał zalety publicznego zaistnienia Bartłomieja Misiewicza - Ja podziwiam Bartłomieja Misiewicza, naprawdę bardzo mi się ten chłopak spodobał - powiedział.

Projekt PiS o sądach powszechnych. Większa władza w rękach Ziobry

Na stronie Sejmu zamieszczono w środę obszerny projekt nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych, przygotowany przez grupę posłów PiS. Tego dnia projekt został złożony do laski marszałkowskiej. Przewiduje on, że minister sprawiedliwości będzie mógł powoływać prezesów sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych bez konieczności uzyskiwania opinii o kandydatach od zgromadzeń ogólnych tych sądów.

Ziobro zaskarżył do Trybunału zasady wyboru sędziów KRS

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z konstytucją ustawy z 2011 roku o Krajowej Radzie Sądownictwa, w części dotyczącej sposobu wyboru członków Rady oraz ich kadencji - podała Prokuratura Krajowa.

Burza w PiS wokół Misiewicza

Jarosław Kaczyński zawiesił Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiSu. Jednocześnie powołał partyjną komisję dla zbadania jego działalności. Decyzje Jarosława Kaczyńskiego to reakcja na informację o zatrudnieniu Misiewicza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Rzeczpospolita podała że otrzymał pensję 50 tys. złotych miesięcznie. PGZ zdementowała tę informację, ale nie podała wysokości zarobków byłego rzecznika MON. Po kilku godzinach - w kolejnym komunikacie - przekazała, że rozwiązała kontrakt z Bartłomiejem Misiewiczem za porozumieniem stron. To nie uspokoiło jednak sytuacji wewnątrz PiS. W sprawie Misiewicza z Antonim Macierewiczem rozmawiał Jarosław Kaczyński. Według specjalistów to właśnie pytania o przyszłość szefa MON są teraz najważniejszą konsekwencją zamieszania wokół byłego rzecznika MON.

Węgry: Bruksela wywiera presję, by wymusić przyjęcie imigrantów

Próbę wywarcia presji na Węgry w celu "wymuszenia" kwot relokacji imigrantów zarzucił w środę Komisji Europejskiej rzecznik rządu węgierskiego Zoltan Kovacs. Skomentował w ten sposób groźbę wiceszefa KE Fransa Timmermansa wszczęcia postępowania o naruszenie unijnego prawa.

Jedna rządowa limuzyna wjechała w drugą. Na Nowogrodzkiej przy siedzibie PiS

Na oczach dziennikarzy czekających na zakończenie spotkania prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Antonim Macierewiczem w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie doszło do stłuczki dwóch rządowych limuzyn. BMW cofając, uderzyło w przód samochodu stojącego za nim. Kierowcy nie wysiedli z samochodów, tylko zjechali na podziemny parking. W autach nie było żadnych oficjeli.