Najnowsze

Najnowsze

Szef MSZ Włoch: problematyczna postawa Polski wobec Unii

Szef MSZ Włoch Angelino Alfano oświadczył, że postawa Polski wobec Unii Europejskiej jest "problematyczna". Tak skomentował słowa premier Beaty Szydło, że Polska może nie podpisać Deklaracji Rzymskiej na unijnym szczycie w sobotę w Wiecznym Mieście.

Minister Szyszko zostaje. Sejm przeciw wotum nieufności

W czwartek wieczorem Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra środowiska Jana Szyszki. Głosowanie poprzedziła debata, w czasie której głos zabrał między innymi sam Szyszko, a także premier Beata Szydło, która broniła swojego ministra.

Bał się o siebie i żonę. Dwa dni przed śmiercią udzielił wywiadu

Zastrzelony w Kijowie rosyjski polityk Dmitrij Woronienkow dwa dni przed śmiercią udzielił wywiadu amerykańskiemu dziennikowi "The Washington Post". Powiedział w nim, że anonimowi rozmówcy grozili jemu i jego żonie. Ukraińskie media przypomniały, że zbiegły z Rosji na Ukrainę polityk już wcześniej obawiał się o bezpieczeństwo.

"Zostaniemy w pozie Rejtana na peronie"

Mam nadzieję, że minister Waszczykowski wytłumaczy pani premier, że taki gest Rejtana na nikim nie zrobi wrażenia - powiedział w czwartek Bronisław Komorowski. Były prezydent w "Faktach po Faktach" w TVN24 skomentował w ten sposób zapowiedź Beaty Szydło, że nie podpisze Deklaracji Rzymskiej, jeżeli nie zostaną w niej uwzględnione polskie postulaty.

Przez lata siali terror, złożą broń do 8 kwietnia

Działająca w Hiszpanii i Francji organizacja ETA (Euskadi Ta Askatasuna - Kraj Basków i Wolność) potwierdziła, że do 8 kwietnia zakończy proces samorozbrajania. ETA w październiku 2011 roku ogłosiła definitywne zakończenie walki zbrojnej.

"Zostaniemy w pozie Rejtana na peronie"

Mam nadzieję, że minister Waszczykowski wytłumaczy pani premier, że taki gest Rejtana na nikim nie zrobi wrażenia - powiedział w czwartek Bronisław Komorowski. Były prezydent w "Faktach po Faktach" w TVN24 skomentował w ten sposób zapowiedź Beaty Szydło, że nie podpisze Deklaracji Rzymskiej, jeżeli nie zostaną w niej uwzględnione polskie postulaty. Gościem w drugiej części programu był generał dywizji Janusz Bronowicz, były Inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca szóstej zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

Sądy pod nadzorem

Polityk i minister Zbigniew Ziobro to zwierzchnik wszystkich prokuratorów, a wkrótce też dyrektorów sądów. Bez konkursów, bez kontroli, bezpośrednio będzie decydował o obsadzie tych stanowisk, a dzięki temu też o całej sądowej kasie. Ogromna władza i wielka obawa, że chodzi nie o to, żeby sądy były bardziej sprawne, tylko mniej niezależne - Tomasz Marzec.

Sąd władzy

Na konkretnych przykładach z ostatnich miesięcy, o tym, dlaczego PiS-owi tak bardzo zależy na sądach? Cyprian Jopek.

Minister Szyszko do dymisji?

"Za prowadzoną na wielką skalę wycinkę drzew, za sytuację w Puszczy Białowieskiej" - w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności dla ministra Jana Szyszki. Wniosek złożyła Platforma Obywatelska. Tymczasem - przy Wiejskiej manifestowali dziś liczni zwolennicy działań ministra środowiska. O jego niespełna półtorarocznych, ale nadzwyczaj głośnych rządach - w programie Tak Jest - dyskutowali Joanna Scheuring-Wielgus i Jacek Wilk.

Turecki ambasador wezwany na dywanik

Ambasador Turcji przy Unii Europejskiej został wezwany do Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych. Powodem jest wypowiedź tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana na temat bezpieczeństwa Europejczyków - poinformowała rzeczniczka służby Maja Kocijanczicz.

Pastuszkowie z Fatimy zostaną świętymi

Dwoje pastuszków z Fatimy, świadków objawień w tej miejscowości, będzie kanonizowanych. Watykan ogłosił, że papież Franciszek wyraził zgodę na publikację dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem dzieci, beatyfikowanych przez Jana Pawła II w 2000 r.

Obrońcy praw człowieka apelują, Łukaszenka "nikogo się nie boi"

Organizacje obrony praw człowieka z 24 państw wezwały w liście otwartym prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę do zwolnienia osób zatrzymanych za udział w protestach. Apel został opublikowany na stronie organizacji Libereco. Łukaszenka zapowiedział z kolei jak najsurowsze zapobieganie łamaniu prawa i zapewnił, że władze nikogo się nie boją.

Terror na Moście Westminsterskim. Nagranie świadka

Świadek nagrał chwile tuż po zamachu terrorystycznym na Moście Westminsterskim w centrum Londynu. W środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi, a następnie próbował dostać się na teren pobliskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Poza nim zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Co dalej z BOR? Sprzeczne informacje na temat prac nad ustawą

Premier Beata Szydło miała zdecydować, że nad nową ustawą o Biurze Ochrony Rządu nie będzie już pracował resort spraw wewnętrznych i administracji. - Prace nad przyszłością funkcjonariuszy BOR przejęła kancelaria premiera - usłyszeliśmy w dwóch niezależnych od siebie źródłach. MSWiA jednak zaprzecza tym informacjom.

Trump nie krytykuje, w Budapeszcie się cieszą

Krytyczne uwagi ze strony Stanów Zjednoczonych pod adresem węgierskiej demokracji ustały od objęcia urzędu prezydenta przez Donalda Trumpa – oświadczył w wywiadzie dla agencji Associated Press minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto. Wyraził nadzieję, że zmiany, za którymi opowiada się Trump, będą dla Węgier korzystne.

Tysiące żegnały Martina McGuinnessa

Tysiące ludzi uczestniczyły w Londonderry w pogrzebie Martina McGuinnessa, dawnego terrorysty IRA, architekta porozumienia po ponad 30-letnim konflikcie w Irlandii Północnej, zastępcy pierwszego ministra Irlandii od 2007 r. do stycznia 2017.