Najnowsze

Najnowsze

Piątek, 24 sierpnia, 21:00 - Ziobro chce być sędzią we własnej sprawie. To niedopuszczalne, by ujawniał takie materiały - tak posłowie opozycji komentowali pokazane przez "Fakty" nagranie rozmowy ministra sprawiedliwości z Andrzejem Lepperem. Andrzej Grzesik z Samoobrony, Ryszard Kalisz z SLD i Adam Szejnfeld z PO zgodnie stwierdzili, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nadużywa swojego stanowiska. - W kręgu podejrzeń jest obywatel Ziobro. Zbigniew Ziobro jest też prokuratorem generalnym i jest zwierzchnikiem prokuratorów, którzy prowadzą sprawę, w której on jest stroną. To skandal - powiedział Ryszard Kalisz, poseł SLD.

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy lustracyjnej. Najistotniejsza zmiana to nowy wzór oświadczenia lustracyjnego - poprzedni został zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny.

Po zakończeniu sejmowej debaty na temat projektu tzw. ustawy podwyżkowej, pielęgniarki zakończyły swoją akcję informacyjną przed gmachem Sejmu.

Reporterzy bez Granic, międzynarodowa organizacja obrony wolności prasy, domaga się wyjaśnień w sprawie doniesień o podsłuchiwaniu dziennikarzy w Polsce. Zaniepokojenie organizacji wywołały ostatnie informacje o możliwej inwigilacji dziennikarzy.

Wiele godzin piątkowego posiedzenia Sejmu zajęła przepychanka między wspieranym przez klub PiS marszałkiem Ludwikiem Dornem a poselską większością. Spór dotyczył zapoznania się z zeznaniami byłego szefa MSWiA przed komisją służb specjalnych.

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn domaga się sprostowania uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy lustracyjnej – dowiedział się tygodnik "Wprost".

Gruzińskie siły ostrzelały w środę rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju - poinformowało w piątek gruzińskie MSW.

200 tys. begonii potrzebnych było, aby ściągnąć turystów do osiemnastowiecznego zamku w Senefee w Belgii. Wolontariusze ułożyli tam z płatków kwiatowy dywan o powierzchni prawie 1,5 tys. metrów kwadratowych.

Stanisław Łyżwiński zasłabł podczas przesłuchania w łódzkiej prokuraturze. Zanim w asyście policji został przewieziony do szpitala MSWiA w Łodzi, śledczy postawili mu siedem zarzutów w sprawie tzw. seksafery.

W ciągu ostatniego roku brytyjska policja i media odnotowały wzrost liczby Polaków, którzy stanęli przed sądami w związku z wykroczeniami drogowymi. Anglicy przypominają m.in. o obowiązkowych ubezpieczeniach.

Już pięć osób jest aresztowanych, 11 objęto dozorem policyjnym, a 19 zatrzymanym postawiono zarzuty. To dotychczasowy bilans efekt policyjnej akcji przeciwko osobom ściągającym i rozpowszechniającym pornografię w internecie.

- Ministerstwo sprawiedliwości, CBA i ABW naruszyły swoje obowiązki - uznała po ponownym przesłuchaniu Janusza Kaczmarka sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Speckomisja chce też powołania dwóch komisji śledczych ds. zbadania akcji CBA w ministerstwie rolnictwa i okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów domaga się przesłuchania osób publicznych wypowiadających się w mediach na temat afery węglowej i okoliczności śmierci Barbary Blidy. Na "liście" adwokata jest m.in. Jarosław Kaczyński.

Wiadomości dla niesłyszących w telewizji "ParadiseTV" szokują codziennie tysiące Japończyków. Ale bynajmniej nie dlatego, że obnażają nieprawidłowości, których nie wytropiły inne telewizje. Jedyne co stacja obnaża to... własne pracowniczki.