Najnowsze

Najnowsze

Rozbitą butelką w szyję. Jest śledztwo po ataku na Polaka

Brytyjska policja wszczęła śledztwo w sprawie ataku na 21-letniego Polaka Bartosza S. i grupę jego znajomych po tym, jak mężczyzna został uderzony rozbitą butelką w szyję i trafił do szpitala. Konsul generalny RP w Manchesterze będzie monitorował prowadzone śledztwo - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Utarczki rebeliantów z żołnierzami USA. Amerykanie "wyproszeni"

Kilka oddziałów amerykańskich sił specjalnych po raz pierwszy wsparło tureckie siły rządowe i ich sojuszników z syryjskiej opozycji w walce z tzw. Państwem Islamskim (IS) na północy Syrii - poinformował w poniedziałek rzecznik Pentagonu Jeff Davis. Tymczasem agencja Reutera poinformowała, że oddział żołnierzy USA został zmuszony do opuszczenia jednego z miasteczek przez przeciwnych ich obecności rebeliantów.

Idź na plażę i rzuć "piaskiem w raka"

Fundacja "Trzeba Marzyć" znów bierze sprawy w swoje ręce, a właściwie... nogi. Wolontariusze i sympatycy zapraszają na charytatywny marsz z kijkami. Wszystko po to, by zebrać środki na spełnianie marzeń chorych dzieci. Wystarczy kupić bilet-cegiełkę i pojawić się na plaży.

Niemiec płakał, jak sprzedawał? "Cofasz licznik i wystawiasz na aukcję"

Jedna z najważniejszych tajemnic handlarzy samochodami to tzw. korekcja licznika. Jak przekonał się reporter "Czarno na białym", to zabieg powszechny, a bez niego praktycznie nie da się funkcjonować na rynku używanych samochodów. Jaka jest tajemnica sprowadzanych samochodów z niskim przebiegiem, którymi - jak głosi jedno z nieśmiertelnych haseł sprzedawców - niepaląca pani jeździła jedynie na zakupy?

17 kilogramów nielegalnego tytoniu w zbiorniku paliwa

Specjalnie przygotowany zbiornik paliwa, a w nim 17 kilogramów tytoniu - to właśnie znaleźli policjanci z Brzozowa (woj. podkarpackie) podczas kontroli osobowego volkswagena. Kierowcę samochodu zdradziło nerwowe zachowanie podczas kontroli.

Ma ponad 100 aut i 330 motocykli. "W moich żyłach płynie krew z benzyną"

Tarpan, który przeleżał ponad 30 lat w stodole, syrenka z autografem Bohdana Łazuki czy jeden z kilkunastu sprawnych mikrusów w Polsce - to tylko trzy samochody z olbrzymiej kolekcji Zbigniewa Koprasa. Dla pasjonata motoryzacji spod Poznania, auta to nie tylko trochę blachy, żelaza i szkła na czterech kółkach. Dla niego każde ma duszę, swoją własną, indywidualną historię.

W nalotach zginął czołowy propagandzista IS

Minister informacji dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS), Wail Adil Hasan Salman al-Fajad, zginął w nalocie dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji w pobliżu miasta Rakka na północy Syrii - poinformował w piątek Pentagon w oświadczeniu.

Nie żyje Edward Albee. Miał 88 lat

Nie żyje Edward Albee, dramaturg oraz trzykrotny laureat nagrody Pulitzera - poinformował w piątek jego asystent, Jackob Holder. Ceniony twórca, autor dramatu "Kto się boi Wirginii Woolf?" miał 88 lat.

"Za dużo jest tutaj migrantów". Władze Paryża likwidują obozowiska

Jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Paryża, Stalingrad. To nigdy nie było miejsce pełne turystów, teraz jednak boją się sami mieszkańcy, bo przed ich domami koczują grupy imigrantów bez dostępu do wody czy jakiejkolwiek toalety. Śpią nie pod namiotami, ale w kartonach. Sytuacja była już na tyle dramatyczna, że obozowisko zlikwidowała policja. To jednak nie rozwiązuje problemu. Codziennie do Francji przybywają kolejni imigranci, wielu z nich zmierza właśnie do Paryża. A dla wszystkich po prostu nie ma miejsc. Relacja Anny Kowalskiej dla "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Bez unijnych pieniędzy będzie ciężko. Prowincja boi się Brexitu

Za nami pierwszy unijny szczyt bez udziału Wielkiej Brytanii. Londyn cały czas analizuje, jak najkorzystniej przeprowadzić rozwód ze Wspólnotą. A Brytyjczycy zastanawiają się, co dokładnie to rozstanie będzie dla nich oznaczać? Część liczy wręcz na zmianę decyzji. Tak jest na przykład w malowniczej Kornwalii, która boi się utraty wielu milionów euro z unijnej kasy. Relacja Macieja Worocha dla "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Papież odwiedził walczące o życie noworodki

Papież Franciszek odwiedził w piątek oddział neonatologii w szpitalu w Rzymie, a następnie hospicjum - poinformował Watykan. To kolejne papieskie gesty miłosierdzia w trwającym Roku Świętym.

Weteran upadł na ziemię. Książę William ruszył z pomocą

Gdy William wraz z księżną Kate pojawili się przed szkołą podczas wizyty w Harlow, jeden z witających przedstawicieli hrabstwa przewrócił się. Na początku wyglądało to groźnie. Na chodnik upadł 72-letni Jonatan Douglas-Hughes. Weteran starał się przeprosić księcia za zamieszanie, ale William odpowiedział, że nic się nie stało. Wizyta Williama i Kate w Harlow ma związek z dyskusją na temat problemów, z jakimi boryka się młodzież w szkołach.

"To był najtrudniejszy ze szczytów, jakie prowadziłem". Jest plan dla UE

Przywódcy 27 państw UE uzgodnili na nieformalnym szczycie w Bratysławie "mapę drogową" działań na najbliższe miesiące, aby wyciągnąć wnioski z Brexitu i odbudować zaufanie do Unii. Mowy o głębokich reformach np. ws. zmiany sposobu podejmowania decyzji nie ma. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że był to najtrudniejszy szczyt, jaki przyszło mu prowadzić.

Problemy zdrowotne nie obniżyły notowań Clinton. Znów ma przewagę

Według opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos, demokratyczna kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton wyprzedza swego republikańskiego rywala Donalda Trumpa o 4 pkt. procentowe. Jak pisze Reuters, ostatnie problemy zdrowotne Clinton nie wpłynęły negatywnie na jej poparcie.

Zdrajca czy bohater?

Obrońca prawa do prywatności, czy zdrajca Ameryki? Do kin w USA trafia właśnie film, który pokazuje Edwarda Snowdena jako bohatera, a w Waszyngtonie ukazuje się raport, który ma udowodnić, że Snowden to raczej czarny charakter. Znów mocno wybrzmiewa pytanie: kim tak naprawdę jest ukrywający się w Moskwie były pracownik CIA?

Sukcesy na paraolimpiadzie

Worek z medalami paraolimpijczyków coraz pełniejszy. Mamy już 33 krążki. To trzy razy więcej niż zdobyli pełnosprawni sportowcy na igrzyskach w Rio.

Czego Holandia uczy o Polsce?

Uczniowie w Holandii uczą się Wspólnej Europy na przykładzie Polski, która sprawia Unii kłopoty. W ćwiczeniach z tamtejszej wiedzy o społeczeństwie pojawił się fragment artykułu o krytykowanych w Brukseli ostatnich zmianach w polskim prawie. Dla kogo to bardziej kłopotliwe: holenderskiej szkoły czy polskiego wizerunku?

Reforma oświaty

Minister Zalewska weryfikuje ustawę o systemie oświaty i zapowiada wielkie zmiany w edukacji.

Obowiązkowo na "Smoleńsk"?

Film "Smoleńsk" w ramach zajęć szkolnych. Prawie 1,5 tys. uczniów z Jarocina pójdzie do kina na produkcję Antoniego Krauzego. Za bilety zapłacił starosta z Prawa i Sprawiedliwości. Czy film "Smoleńsk" podczas lekcji oznacza, że katastrofa tupolewa znajdzie się w programie nauczania?

Kontrrewolucji nie będzie

Nie będzie kontrrewolucji w Unii Europejskiej zapowiadanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Czechy i Słowacja wobec przebudowy Wspólnoty nie podzielają takiego samego wielkiego entuzjazmu, jaki ostatnio zapanował w Budapeszcie i Warszawie. Na nieformalnym szczycie Unii w Bratysławie różnice interesów w Grupie Wyszehradzkiej, która miała wspólnie naciskać na Brukselę, widać było doskonale.

Wielka kontrola w państwowych spółkach

Największa od lat kontrola w spółkach skarbu państwa. Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński sprawdzi ponad 60 przedsiębiorstw. Oficjalnie kontrola nie ma związku z dymisją Dawida Jackiewicza oraz - jak mówił Jarosław Kaczyński - brudną siecią wokół PiS. Opozycja jednak w to nie wierzy. Kogo sprawdza Kamiński? Kto może się bać?

MEN likwiduje gimnazja

Będzie inaczej, chociaż dla wielu to powrót do przeszłości. Minister Edukacji Narodowej ogłasza koniec gimnazjów. Za rok wrócą ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum. Polska szkoła ma się zmienić i to na lepsze. Tak obiecuje Anna Zalewska. Jakie ma być młodzieży chowanie i co czeka obecnych gimnazjalistów?

Zarzuty dla żołnierzy, którzy zaatakowali policjantów

Są zarzuty dla żołnierzy, którzy pobili policjantów w hotelu w Giżycku. Pijani oficerowie źle zareagowali na niebieskie uniformy policjantów i ruszyli na nich z pięściami. Sprawą zajęła się już prokuratura i żandarmeria wojskowa. Czy to koniec kariery krewkich wojskowych?