Najnowsze

Najnowsze

Gen. Maciej Hunia został zastępcą gen. Witolda Marczuka, szefa Służby Wywiadu Wojskowego. Jednak z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że wkrótce Hunia będzie szefem tej służby.

Zbigniew Ziobro zniknął z telewizji i radia. Zmienił numer telefonu. Nie komentuje bieżących wydarzeń politycznych, nie angażuje się w partyjne spory. Jakie są powody odsunięcia się w cień jednego z najbardziej rozpoznawalnych ministrów rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego? - zastanawia się "Gazeta Krakowska".

Prezydent Mielca Janusz Chodorowski zapowiada, że rządzone przez niego miasto odłączy się od Podkarpacia i przyłączy do Małopolski. Radni są przychylni pomysłowi - informuje "Gazeta Krakowska".

Minister sportu Mirosław Drzewiecki jest coraz bliższy podjęcia decyzji o lokalizacji Stadionu Narodowego. Na 90 proc. stanie on w niecce starej areny. Ta koncepcja ma wielu zwolenników wśród warszawiaków i architektów - pisze "Życie Warszawy".

Z redakcyjnego śledztwa "Rzeczpospolitej" wynika, że szefowie kopalni Szczygłowice za 120 tys. zł kupili ekspertyzę, według której do wybuchu dojść nie może. A doszło.

Dziś młodzi ludzie żyją szybko. Jeszcze szybciej biorą ślub i tak samo błyskawicznie się rozchodzą. Prawie co dziesiąty rozwodnik ma zaledwie roczny staż małżeński - pisze wtorkowe "Metro".

Oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznych były funkcjonariusz UB Józef Gawerski będzie dostawał emeryturę za okres swojej służby w bezpiece, podczas której katował żołnierzy antykomunistycznego podziemia - pisze "Nasz Dziennik".

Były premier Jarosław Kaczyński zachowa ochronę Biura Ochrony Rządu tylko dlatego, że jest... uderzająco podobny do prezydenta. A co z innymi podobnymi? - zastanawia się "Super Express".

Poniedziałek, 03 grudnia 21:00- Wyciągi z rządowych kart kredytowych powinny być jawne - uważa Julia Pietra. Gość "Magazynu 24 Godziny" powiedziała, że nie ma przeszkód w ujawnieniu tych danych ponieważ pieniądze na kartach są własnością publiczną.

O polskich żołnierzach mówią niechętnie. Kiedy jednak przełamią już milczenie, ich słowa przesycają gorycz i chęć wymierzenia winnym sprawiedliwości... Mieszkańcy ostrzelanej przez Polaków afgańskiej wioski Nanghar Khal czują żal po stracie bliskich i żądają bezwzględnej kary dla żołnierzy.

Prawo i Sprawiedliwość zapewnia, że nie ma żadnego związku z wartymi miliony budynkami w centrum Warszawy. - Dlaczego mnie panowie o to pytacie? Nie mieliśmy pojęcia, że Air Link sprzedał budynki - tłumaczył w "Teraz My" sekretarz generalny partii Joachim Brudziński.

2/3 ankietowanych Polaków prawo decyzji o polityce zagranicznej oddaje w ręce rządu, ale 1/4 - jako decydującego w tych sprawach chce widzieć prezydenta. Sondaż w tej sprawie przeprowadziła firma SMG/KRC dla telewizji publicznej.

- Jeśli przez rok nie zostały przedstawione żadne zarzuty ministrowi Czerwińskiemu, to mam podejrzenia, że nie jest to postępowanie na podstawie materiału dowodowego - mówi w TVN24 minister obrony narodowej Bogdan Klich. Poprzedni minister zarzuty odpiera.

- Mam nadzieję - bo będę bardzo krótko w Polsce, zaraz po powrocie ze Słowacji, jadę na Ukrainę - spotkać się z ministrem spraw zagranicznych, jeżeli to będzie możliwe, także z premierem. Będziemy o tym rozmawiać - zapowiedział Lech Kaczyński.

Zaczęło się! Długi proces, świadkowie, wyrok. Niby nic w tym dziwnego bo do procesów, relacji z sądowych sal już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale przyznam szczerze takiego procesu i wyroku chyba nikt się nie spodziewał. Po raz pierwszy generał polskiej policji, Komendant Główny siada na ławie oskarżonych i słyszy wyrok: ponad rok więzienia.

Olbrzymia willa, wielkie mieszkanie, 14 ha gruntów, 3 samochody, akcje i oszczędności w różnych walutach - to wszystko składa się na pokaźny majątek ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Szef MSZ jako ostatni z ministrów Donalda Tuska opublikował swoje oświadczenie majątkowe na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

Wicepremier Waldemar Pawlak formalnie nie ma nawet własnego mieszkania, ale niektórzy ministrowie maja ich kilka, nie licząc domów. Większość ma oszczędności w obcych walutach, a żaden nie jeździ do pracy rowerem, jak robił to szef MON w rządzie Jerzego Buzka - Janusz Onyszkiewicz.

Węsiory, Sulęczyno i Mściszewice - to trzy wioski oddalone o około godzinę jazdy od Gdańska. Poza drogami łączy je także most... informacyjny. Most to trzy monitory ustawione w sklepowych witrynach, tak, aby każdy mieszkaniec tych miejscowości mógł sprawdzić co się wydarzyło w gminie.

- Dostawałam obelżywe i obraźliwe sms-y, ale nie było w nich pogróżek - opowiadała w Magazynie "24 godziny" Julia Pitera, której samochód spłonął w niedzielę przed domem. Minister zapowiedziała też ujawnianie wyciągów ze służbowych kart kredytowych rządowych urzędników.

"Obecnie bogate kraje pomagają biednym przystosować się do zmian klimatycznych, przeznaczając na to 67 mln dolarów" - napisano w raporcie organizacji humanitarnej Oxfam. To mniej niż Amerykanie wydają co miesiąc na krem do opalania.