Najnowsze

Najnowsze

Nowy minister budownictwa Mirosław Barszcz próbuje ratować PiS przed kompromitacją, jaką jest kompletna klapa programu budowy trzech milionów mieszkań - pisze "Trybuna". Według niej, gdyby potraktowano tę obietnicę poważnie, rocznie powinno powstawać 350 tys. mieszkań. Powstaje natomiast nieco ponad 110 tys.

16,7 mln litrów wódki miesięcznie wypijają w tym roku Polacy. To prawie 2 mln litrów więcej niż przed rokiem - wynika z badań firmy Nielsen. Co ciekawe, pijemy coraz mniej czystej, sięgamy za to po wódki smakowe i koktajle. Koniecznie z parasolką - pisze "Dziennik".

- Panie ministrze! To pan jest źródłem przecieku - miał zarzucać Jarosław Marzec, ówczesny szef Centralnego Biura Śledczego. Komu? Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Dziennik".

Już po dwunastu kilometrach jazdy nowoczesnego składu zacięły się opuszczane schody. Pociąg przyjechał z 20-minutowym opóźnieniem, jednak PKP oraz producent twierdzą, że wszystko jest w porządku, pisze "Życie Warszawy".

Warszawska prokuratura postawiła zarzuty korupcji sędziemu Ryszardowi S., który miał pomagać Henrykowi Stokłosie w uzyskiwaniu korzystnych wyroków w sprawach podatkowych, pisze "Życie Warszawy".

Na trasie z Łodzi do Warszawy pojawił się nowy superpociąg. Niestety, już po dwunastu kilometrach zacięły się schody, a cały pociąg spóźnił się o 20 minut - donosi "Życie Warszawy".

Osiem godzin - tyle Ludwikowi Dornowi miało zająć odczytanie stenogramu zeznań Janusza Kaczmarka. Czy marszałek Sejmu miałby szansę pobić jakiś rekord?

Co najmniej ośmiu dziennikarzy wciągu ostatnich kilkunastu miesięcy inwigilowały ABW lub CBŚ. Te rządowe agencje gromadziły billingi rozmów i podsłuchiwały telefony - pisze Gazeta Wyborcza.

Bokser Tomasz Adamek po decydującej rozmowie rozstał się wczoraj z Bogusławem Bagsikiem. Mistrz świata mało znaczącej federacji IBO wagi junior ciężkiej postanowił kontynuować karierę pod własnym szyldem Boxing Team Adamek ze wsparciem finansowym ze strony Polsatu.

Dyrektorzy mysłowickich szpitali pożyczyli 3 miliony złotych na dodatki dla strajkujących lekarzy, teraz zastanawiają się jak spłacą ten dług - donosi "Dziennik Zachodni".

Działacze PO przed rozpoczęciem oficjalnej kampanii przyjmą polityczną deklarację. Wynika z niej, że po wyborach nie chcą koalicji z PiS - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Piątek, 24 sierpnia, 21:00 - Ziobro chce być sędzią we własnej sprawie. To niedopuszczalne, by ujawniał takie materiały - tak posłowie opozycji komentowali pokazane przez "Fakty" nagranie rozmowy ministra sprawiedliwości z Andrzejem Lepperem. Andrzej Grzesik z Samoobrony, Ryszard Kalisz z SLD i Adam Szejnfeld z PO zgodnie stwierdzili, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nadużywa swojego stanowiska. - W kręgu podejrzeń jest obywatel Ziobro. Zbigniew Ziobro jest też prokuratorem generalnym i jest zwierzchnikiem prokuratorów, którzy prowadzą sprawę, w której on jest stroną. To skandal - powiedział Ryszard Kalisz, poseł SLD.

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy lustracyjnej. Najistotniejsza zmiana to nowy wzór oświadczenia lustracyjnego - poprzedni został zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny.

Po zakończeniu sejmowej debaty na temat projektu tzw. ustawy podwyżkowej, pielęgniarki zakończyły swoją akcję informacyjną przed gmachem Sejmu.

Reporterzy bez Granic, międzynarodowa organizacja obrony wolności prasy, domaga się wyjaśnień w sprawie doniesień o podsłuchiwaniu dziennikarzy w Polsce. Zaniepokojenie organizacji wywołały ostatnie informacje o możliwej inwigilacji dziennikarzy.

Wiele godzin piątkowego posiedzenia Sejmu zajęła przepychanka między wspieranym przez klub PiS marszałkiem Ludwikiem Dornem a poselską większością. Spór dotyczył zapoznania się z zeznaniami byłego szefa MSWiA przed komisją służb specjalnych.