Najnowsze

Najnowsze

Księżna Kate o macierzyństwie. "Nie jest to łatwe zadanie"

- To ważne, żeby mówić o tym, jak cudowne jest macierzyństwo, ale również o tym, z jakim wysiłkiem i presją jest związane - mówiła księżna Kate, żona księcia Cambridge. - Nie jest to łatwe zadanie i proszenie o pomoc nie powinno być postrzegane jako słabość. Jeśli którakolwiek z nas miałaby gorączkę w czasie ciąży, szukałaby pomocy u lekarza. Proszenie o wsparcie w kwestii naszego zdrowia psychicznego niczym się nie różni od tej sytuacji. Nasze dzieci potrzebują nas, żebyśmy ich wspierały i opiekowały się nimi. Bardzo ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest rozmowa, która powinna być częścią naszego codziennego życia. Rozmowa na temat problemów z przyjacielem czy inną bliską osoba może sprawić, że poczujemy się lepiej. Niedługo będzie Dzień Matki i chciałabym zobaczyć, jak wszyscy tego dnia świętują, doceniając tym samym, jak ważną rolę matka odgrywa w życiu rodziny.

Trochę bólu dla urody. W Poznaniu "dziarają" na potęgę

Do stolicy Wielkopolski zjechali najlepsi tatuatorzy z całej Polski, aby na skórach głodnych atramentu pozostawić małe dzieła sztuki. Jest oldchool, newschool, hiperrealizm i surrealizm, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zawsze też może zainspirować się oglądając tatuaże innych. Poznań Tattoo Konwent niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, toteż na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich należy spodziewać się tłumów.

Bagienna Zmora biegaczy. W Gdyni zdobywali Biegun

To jeden z najcięższych biegów w Polsce – podbiegi, zasieki, pionowe ściany. Do tego uczestnicy wciąż muszą walczyć z bagnistym podłożem. Śmiałkowie trasę pokonują nie tylko biegnąc, ale także czołgając się, wspinając, przeskakując. Ta katorga jest po to, by sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność. Nagrodą jest medal. Nasz reporter obserwował zmagania uczestników Biegun – Bagienna Zmora w Gdyni.

Beata Szydło przy grobie św. Jana Pawła II

Premier Beata Szydło w sobotę złożyła kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Szefowa rządu odmówiła modlitwę, towarzyszyli jej wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański i wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki.

Lawina w Tatrach. 20 ratowników i psy w akcji

W rejonie Niskiej Przełęczy w Tatrach Zachodnich w sobotę zeszła lawina śnieżna w kierunku Doliny Jarząbczej. Ratownicy zostali zawiadomieni, że w tym rejonie widziany był turysta, więc przystąpili do poszukiwań. Wszystko zakończyło się dobrze. - Nie ma osób poszkodowanych - mówią.

"Polska może być europejska albo moskiewska"

Nie zgadzam się głęboko z tymi, którzy mówią, że trzeba dzisiaj cofnąć się, że dzisiaj integracja europejska powinna wrócić do korzeni – mówił w sobotę były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Także były prezydent Bronisław Komorowski przestrzegał, że całkowicie nowa wizja Unii może okazać się niebezpieczna.

Stworzył kiczowaty teledysk. Dostał medal od prezydenta

Z tej piosenki internauci dworowali sobie w najlepsze, a poznańska kuria "ze względów estetycznych" chciała jej usunięcia z sieci. Ostatecznie teledysk zrobiony na 1050. rocznicę chrztu Polski przetrwał krytykę, a sprawa ucichła. Teraz o jego twórcy znów zrobiło się głośno. Dominik Górny właśnie został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

Petru: powołajmy obywatelski ruch "Polska w Europie"

O powołanie ruchu obywatelskiego pod hasłem "Polska w Europie" - mówił podczas manifestacji poparcia dla Unii Europejskiej "Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!" lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Platforma Obywatelska na 6 maja zapowiedziała kolejną manifestację poparcia dla Unii.

Gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej

Przywódcy 27 państw UE przyjęli w sobotę Deklarację Rzymską. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Premier Beata Szydło również złożyła podpis.

Deklaracja Rzymska przyjęta. Przywódcy Unii Europejskiej złożyli podpisy

Na Kapitolu w Rzymie została podpisana Deklaracja Rzymska, która ma potwierdzić wspólne zaangażowanie na rzecz współpracy w ramach Unii Europejskiej, a także nawiązać do osiągnięć ostatnich 60 lat. Podpisy pod dokumentem złożyli przywódcy 27 państw unijnych, w tym premier Beata Szydło.

Uścisk dłoni i uśmiechy. Donald Tusk powitał Beatę Szydło

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na jubileuszowy szczyt Unii Europejskiej. Na rzymskim Wzgórzu Kapitolińskim powitał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat oraz burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Wracał z Warszawy. Został zatrzymany

Podczas powrotu ze spotkania z polskimi politykami w Warszawie przywódca opozycyjny i były więzień polityczny Uładzimir Niaklajeu został zatrzymany przez białoruskie służby - poinformował prezes niezależnej agencji BiełaPAN Aleś Lipaj.

Tak wyglądała ewakuacja premier. Nagranie wykonane podczas ataku

Dziennik "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu w Pałacu Westminsterskim, na którym widać ewakuację Theresy May w trakcie ataku, do którego doszło 22 marca. Brytyjska premier w pewnym momencie nie wie, gdzie iść, a w samochodzie, do którego wsiada, nie ma kierowcy, co według ekspertów telewizji Sky News budzi wątpliwości dotyczące pracy służb ochrony. Biuro premier odmówiło komentarza w sprawie nagrania.

Odcięty od tego, za co odpowiada? "Prezydent nie wypełnia swoich obowiązków w pełni"

Zgodnie z konstytucją to prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Obserwując jednak, co dzieje się w polskiej armii, trudno nie odnieść wrażenia, że główną i jedyną osobą decydującą w niej o wszystkim jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zdaniem byłych oficerów, których reporterzy "Czarno na białym" poprosili o ocenę relacji ministra i prezydenta, ostatnie listy Andrzeja Dudy niewiele tu zmieniają.