Najnowsze

Najnowsze

Cztery osoby wciąż w szpitalach, na zawalisku specjalna komisja

Cztery osoby ranne w katastrofie budowlanej w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) wciąż przebywają w szpitalach. W najpoważniejszym stanie jest nastolatek. W poniedziałek na gruzowisku pojawili się specjaliści z inspektoratu budowlanego. Sprawę bada prokuratura i specjalna komisja.

Dwulatka ze śladami pobicia. Matka i konkubent usłyszeli zarzuty

Dziewczynka leżała na podłodze, miała siniaki, zaczerwienienia. Rodzina tłumaczyła, że dziecko dwa tygodnie temu spadło ze schodów - powiedział podkomisarz Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. Matce postawiono zarzut znęcania się nad dzieckiem i dostała dozór policyjny. Jej 26-letni konkubent usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego trzy miesiące aresztu.

"Marian, niżej chwytaj!". Strażacy uwolnili uwięzionego bobra

Młody bóbr wpadł do niezabezpieczonej studzienki w lesie w okolicy Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie). Co prawda przeżył upadek z wysokości do 2,5 metra, ale nie potrafił samodzielnie wyjść z dołka. Wspinaczka po betonowych ściankach nie wchodziła w grę. Pomogli mu strażacy.

Odparli atak piratów na frachtowiec

Chińska marynarka wojenna poinformowała, że jej siły specjalne odparły atak piratów na frachtowiec płynący pod banderą Tuvalu w Zatoce Adeńskiej u wybrzeży Somalii - podała agencja Associated Press.

Prezydent Duda i Marta Kaczyńska na grobie pary prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, uczestniczył w poniedziałek rano w modlitwie przy grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Razem z nim hołd tragicznie zmarłym rodzicom oddała Marta Kaczyńska wraz córkami.

Moskiewska wizyta w "szczególnie delikatnej chwili"

Prezydent Włoch Sergio Mattarella rozpoczyna w poniedziałek oficjalną wizytę w Moskwie. Włoscy komentatorzy podkreślają, że wizyta przypada w trudnym momencie napięć między Zachodem a Rosją, która protestuje przeciwko atakowi USA na bazę wojsk reżimu Syrii.

Były doradca Lecha Kaczyńskiego: mam zaufanie do komisji Millera

- Uważam, że liczba nieuprawnionych zarzutów, które padły, krytykujących raport komisji Millera, była absolutnie fatalna - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego profesor Michał Kleiber. Z całą pewnością komisja Millera przedstawiła najbardziej prawdopodobny scenariusz wydarzeń - ocenił.

"Liczba nieuprawnionych zarzutów ws. raportu komisji Millera była fatalna"

- Uważam, że liczba nieuprawnionych zarzutów, które padły, krytykujących raport komisji Millera, była absolutnie fatalna - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego profesor Michał Kleiber. Z całą pewnością komisja Millera przedstawiła najbardziej prawdopodobny scenariusz wydarzeń - ocenił.

"To, na co odważyła się Ameryka, było przekroczeniem czerwonych linii"

Wspólny ośrodek dowodzenia sił Rosji, Iranu i milicji wspierających prezydenta Syrii Baszara el-Asada oświadczył, iż atak USA na syryjską bazę lotniczą był "przekroczeniem czerwonych linii". Sojusznicy zadeklarowali, że odpowiedzą na jakiekolwiek nowe akty agresji. Prezydent Iranu Hasan Rowhani potępił atak jako "jawny akt agresji USA w Syrii".

Wnuczka Trumpa zaśpiewała dla przywódcy Chin. Mama "bardzo dumna"

Ivanka Trump postanowiła pochwalić się na Instagramie nagraniem z powitania, jakie przygotowały dla prezydenta Chin Xi Jinpinga jej dzieci: 5-letnia Arabella i 3-letni Joseph. Pięciolatka wykonała tradycyjną piosenkę w języku mandaryńskim. Według doniesień mediów młodszy brat również popisał się artystycznym talentem i wyrecytował fragment poezji.

Loża prasowa 09.04.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”), Andrzej Stankiewicz („Rzeczpospolita”), Adam Szostkiewicz („Polityka”) i Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”). Pierwszym tematem programu była debata nad wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, która dzięki głosom większości parlamentarnej pozostała na stanowisku. Później rozmowa dotyczyła reprywatyzacji w Warszawie i deklaracji prezydent stolicy Hany Gronkiewicz-Waltz, że nie zjawi się przed komisją weryfikacyjną, powołaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Kolejną kwestią poruszoną w wydaniu była sytuacja w Trybunale Konstytucyjnym, którego większość sędziów apeluje do prezes Przyłębskiej o zwołanie Zgromadzenia Ogólnego z udziałem prezydenta Dudy. Dziennikarze rozmawiali także o zmianach w przepisach dotyczących antykoncepcji i deklaracji Jarosława Kaczyńskiego o planowanym zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Na końcu dyskusja dotyczyła 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz prac prokuratury i podkomisji badających przyczyny tej tragedii.

"Jajko i plemnik" pobiły konkurencję. Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia

Poseł Bartosz Arłukowicz, który tłumaczył, jak działa pigułka "dzień po”, zdobył 67 procent głosów i pierwsze miejsce w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu znalazł się profesor Andrzej Rzepliński jako "persona non grata" podczas sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego z 11 procentami głosów. Trzecie miejsce zajęły testy prototypowego railguna (7 procent głosów).

Była pierwszą minister obrony w historii kraju. Nie żyje Carme Chacón

W wieku 46 lat zmarła w Madrycie Carme Chacón, minister obrony w rządzie Jose Luisa Rodrigueza Zapatero. Była pierwszą zajmującą to stanowisko kobietą w historii Hiszpanii. Gdy w 2008 roku obejmowała obowiązki, była w siódmym miesiącu ciąży. Kilka dni później pojechała do Afganistanu, by odwiedzić służących tam hiszpańskich żołnierzy.

"Na zawsze pozostali w naszej pamięci". Kancelaria Sejmu upamiętnia posłów

Kancelaria Sejmu opublikowała film upamiętniający posłów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku. Składa się on z archiwalnych zdjęć i fragmentów nagrań z posiedzeń Sejmu. Marszałkowie Sejmu - Marek Kuchciński i Senatu - Stanisław Karczewski złożyli również wiązanki przed tablicą ku czci posłów i senatorów zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

"Europa zapłaci za to, co zrobiła"

Po referendum 16 kwietnia w sprawie zmian w konstytucji wzmacniających kompetencje głowy państwa, Turcja wróci do rozmów z Unią Europejską - oświadczył w niedzielę w Izmirze prezydent kraju Recep Tayyip Erdogan.

Le Pen i Macron czują oddech "kandydata Francji nieujarzmionej"

Reprezentujący skrajną lewicę w wyborach prezydenckich we Francji Jean-Luc Melenchon, przedstawiający siebie jako "kandydat Francji nieujarzmionej", zyskał w najnowszym sondażu 18 procent poparcia. Wyprzedza tym samym kandydata prawicy Francois Fillona, który ma 17 proc.

Media: podejrzany o zamach "zadowolony z tego, co zrobił"

Domniemamy sprawca piątkowego zamachu w Sztokholmie, który jest w rękach szwedzkich władz, zaczął zeznawać w śledztwie i powiedział m.in., że "jest zadowolony z tego, co zrobił" - podał w niedzielę dziennik "Expressen". W ataku zginęły cztery osoby.

"Grozi nam bardzo głęboki paraliż funkcjonowania sądownictwa"

- Jesteśmy w punkcie dramatycznym, bo Trybunał Konstytucyjny de facto nie funkcjonuje - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Marek Safjan, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i były szef Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem TK jest "w stanie całkowitej dezorganizacji". W drugiej części programu wystąpili eurodeputowani Róża Thun (PO) i Ryszard Czarnecki (PiS).