Najnowsze

Najnowsze

Powierzchnia upraw maku, z którego uzyskuje się opium, przekroczyła w Afganistanie zeszłoroczny rekord. Wzrosła o 17 proc, do 193 tys. hektarów - wynika z raportu Biura ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) działającego przy ONZ.

Chciałbyś pracować w radiu? To przygotuj się na ostry proces rekrutacyjny, bo nie wystarczy miły głos i dziennikarski sznyt. Publiczne Radio RMG z Gorzowa Wielkopolskiego poszukuje pracowników z "genetycznie uwarunkowaną chęcią do pracy, umiejętnością kooperacji i pracy w zespole".

Prokuratura wojskowa wszczęła formalne śledztwo w sprawie zaginięcia dokumentów rachunkowych Wojskowych Służb Informacyjnych. Sejmowa speckomisja nie mogła bez nich rozliczyć budżetu WSI za 2006 r. - ostatniego roku ich działalności, gdy były pod kontrolą obecnego rządu.

- Sekularyzm w Turcji atakowany jest przez "ośrodki zła" - oświadczył szef tureckiej armii. Wojskowy miał na myśli umiarkowaną islamską partię AKP, której kandydat najprawdopodobniej jutro zostanie prezydentem państwa.

- Sprowadzanie do Polski bizonów i ich słaba kontrola stanowi zagrożenie dla żubrów. Ucieczka bizona z hodowli może oznaczać zarażenie żubrów nowymi chorobami. Może też dojść do niekontrolowanego krzyżowania się obu gatunków - podkreślają ekolodzy.

- Przygotowaliśmy dwa projekty ustaw dotyczące nieruchomości na ziemiach zachodnich - oznajmił minister sprawiedliwości. Według Zbigniewa Ziobry mają one pomóc Polakom w walce z roszczeniami Niemców.

Trzy ośmiolatki i ich o trzy lata starsza koleżanka włamały się do przedszkola we wsi Jurkowci w południowo-zachodniej Ukrainie i okradły je. Ich łupem padły zabawki: skakanki, piłki, hula-hop, farby i plastelina.

Wbrew zapowiedziom, byłe zakonnice z kazimierzowskiej klasztoru nie będą go musiały opuścić 5 września. Komornik zawiesił termin eksmisji, bo nie dostał pieniędzy na pokrycie jej kosztów.

Lider LPR Roman Giertych ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" za sugestię, jakoby Agora SA brała udział w korupcyjnym procederze w związku z pozyskiwaniem w latach 2002-2004 pieniędzy z reklam m.in. Kulczyk Holding, Larchmont Capital, J&S i PKN Orlen.

W Kielcach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur. Budynek będzie równocześnie siedzibą Filharmonii Świętokrzyskiej - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski. Koszt przedsięwzięcia to 21,6 mln euro.

Na nietypowy pomysł rozwiązania politycznego sporu wpadło dwóch chojnickich radnych Andrzej Mielke i Mariusz Paluch. Panowie stoczyli na ringu walkę bokserską, bo - czego nie ukrywają - różnią się poglądami i nie darzą się szczególną sympatią.

Ryk silników, wypolerowane blachy i powietrze przesiąknięte zapachem benzyny oraz palonej gumy. W Austrii pod Salzburgiem spotkanie legend europejskiej motoryzacji - na miejsce przyjechało 220 historycznych samochodów wyścigowych.

Poseł Stanisław Łyżwiński z Samoobrony wyszedł z oddziału szpitalnego Zakładu Karnego w Łodzi. Nie na wolność jednak, lecz do aresztu śledczego, gdzie spędzi trzy następne miesiące.

- Nie było żadnej inwigilacji polityków czy ludzi mediów - zapewnił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Skomentował w ten sposób zeznania Janusza Kaczmarka przed speckomisją, o których donosiły media.

Zabójstwo Anny Politkowskiej zorganizowała grupa dowodzona przez Czeczenów - poinformował w poniedziałek w Moskwie prokurator generalny Rosji Jurij Czajka. Jak twierdzi wśród zatrzymanych jest bezpośredni zabójca dziennikarki.

W zaplanowanych na koniec września przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie wystartują 24 ugrupowania, niemal o połowę mniej, niż w wyborach 2006 r. - poinformowała ukraińska Centralna Komisja Wyborcza.

Świętokrzyska policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o werbowanie młodych kobiet w agencjach towarzyskich na terenie Niemiec. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.