Najnowsze

Najnowsze

Hiszpania wzmacnia kontrole na granicy z Gibraltarem

Hiszpania ogłosiła nasilenie kontroli na granicy z położonym na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego Gibraltarem, stanowiącym terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Jest to związane z wprowadzeniem nowych zasad dotyczących ochrony granic strefy Schengen.

"Szwecja została zaatakowana". Sprzeczne informacje w sprawie zatrzymania

Szwedzka policja nie potwierdza, że aresztowano kogokolwiek w związku z atakiem z użyciem ciężarówki, która wjechała w piątek w ludzi na ulicy handlowej w centrum Sztokholmu. Wcześniej premier Szwecji Stefan Loefven mówił o jednej zatrzymanej osobie. Według policji zginęły trzy osoby, wielu jest rannych.

"Coś się dzieje". Nagle tłum zaczął biec

Ciężarówka wjechała w ludzi, a następnie w dom towarowy w Sztokholmie. Na filmie, który pojawiły się na Twitterze, prawdopodobnie widać okolice miejsca zdarzenia oraz uciekających ludzi. "Coś się dzieje" - komentuje autor nagrania. Policja informuje o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych i wielu rannych.

Zdemaskowała "diabła". Napadł na jej sklep

Wtargnął do sklepu w masce diabła i próbował sterroryzować ekspedientkę. Kobieta zachowała zimną krew i pozbawiła napastnika "twarzy". 29-latek ukradł pojemnik z bilonem i uciekł. - Pracuję w policji już od 12 lat, ale nie przypominam sobie, żebyśmy kiedyś ścigali za rozbój "demona" - dziwi się st. asp. Maciej Zieliński.

Kim Dzong Un gratuluje Asadowi. W dniu ataku na syryjską bazę

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wystosował depeszę gratulacyjną do syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada z okazji 70. rocznicy założenia rządzącej partii Baas - podały w piątek media w Pjongjangu. W tym dniu nastąpił atak USA na syryjską bazę lotniczą.

Rakiety to nie wszystko. Amerykanów w Syrii jest już wielu

Atak na syryjską bazę lotniczą przy pomocy kilkudziesięciu rakiet dalekiego zasięgu był pierwszym bezpośrednim uderzeniem Amerykanów w syryjski reżim. Jednak w samej Syrii jest ich już dużo i od ponad roku prowadzą tam wojnę. Do tej pory unikali kontaktu z siłami prezydenta Baszara Asada, koncentrując się na dżihadystach.

Dwa ataki gazowe, dwaj prezydenci, dwie decyzje. Trump zareagował inaczej niż Obama

Po wtorkowym ataku chemicznym w Chan Szajchun prezydent Donald Trump znalazł się w tej samej sytuacji, co Barack Obama w 2013 roku, kiedy syryjski reżim zaatakował ludność cywilną sarinem w Ghucie pod Damaszkiem. Według przecieków z tajnego raportu USA, zginęło wówczas nawet 1400 osób. Syryjskie wojsko brutalnie przekroczyło "czerwoną linię" ustanowioną zaledwie rok wcześniej przez Obamę. USA nie zdecydowały się jednak na interwencję. Zamiast nalotów reżim miał zniszczyć chemiczny arsenał. Cała broń miała zostać zlikwidowana do 30 czerwca 2014 roku.

Berlin i Paryż: Asad odpowiedzialny za atak USA

Amerykańska odpowiedź powinna być kontynuowana na poziomie międzynarodowym w ramach ONZ, jeśli jest to możliwe - oświadczył prezydent Francji François Hollande, odnosząc się do ataku USA na syryjską bazę lotniczą. Wcześniej Hollande rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Przywódcy oświadczyli, że prezydent Syrii Baszar el-Asad ponosi wyłączną odpowiedzialność za sytuację w swoim kraju, w tym za atak sił USA. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.

Atak w Syrii Moskwie "przypomina zachodni atak na Irak z 2003 roku"

Atak rakietowy USA na syryjską bazę lotniczą to "akt agresji" dokonany pod "absolutnie zmyślonym pretekstem" - oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Poinformował jednocześnie, że w ataku nie ucierpiał żaden Rosjanin. W TVN24 BiS trwa wydanie specjalne.

Kaczyński: Nie zejdziemy z tej drogi. Zlikwidujemy ten system

Wielu w Polsce i wielu w Europie nasze reformy nie podobają się, tak jak nie podobała się kiedyś Konstytucja 3 maja. Ale my z naprawy Rzeczypospolitej nie zrezygnujemy - mówił w piątkowej debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło prezes PiS Jarosław Kaczyński. W piątek po południu wniosek został odrzucony przez Sejm.