Najnowsze

Najnowsze

Odrobina angielskiego humoru, szczypta złośliwości i ogrom bardzo dobrej, choć nie radiowej, muzyki. Tak można w skrócie określić pożegnalny koncert duetu Anita Lipnicka i John Porter. W niedzielny wieczór w warszawskiej Fabryce Trzciny wystąpili w ramach trasy promującej ich ostatnią płytę „Goodbye”.

Już w 2005 r. funkcjonariusze ABW w czasie przeszukania domu Petera V. znaleźli komputer z listą nazwisk polityków i biznesmenów - donosi "Newsweek". Politycy i biznesmeni, którzy lokowali miliony w Szwajcarii, mają się czego bać - stwierdza tygodnik.

Wypełniona po brzegi Sala Kongresowa, perfekcyjna oprawa i ponad dwie godziny wspaniałej muzyki. W niedzielny wieczór koncert zagrali wybitni jazzmani - David Murray i Cassandra Wilson.

W niedzielne popołudnie już po raz trzeci odbył się w stolicy koncert pt: "Solidarni z Białorusią". Tym razem na hasło "Włącz głos dla Białorusi" zareagowali m.in. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Maleo Reggae Rockers i przedstawiciele białoruskiej sceny rockowej.

Poniedziałkowy "Nasz Dziennik" apeluje do czytelników, by w osobistej lub telefonicznej rozmowie sprawdzili, jak w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego będzie głosował poseł wybrany przez nich w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Poważnym problemem rządu może być rotacja na placówkach dyplomatycznych - donosi poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Według gazety, MSZ przygotowuje listę kandydatów na stanowiska ambasadorskie, ale decyzja w tej sprawie należy do prezydenta.

Książeczkowe dowody osobiste tracą definitywnie ważność. Osoby, które nie wymieniły dowodu na nowy mogą mieć kłopoty w bankach, na poczcie i w urzędach.

Partia Leppera tworzy swoje intelektualne zaplecze, tzw. think-tank. Koordynatorem przedsięwzięcia jest rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Partia chce zaprosić do współpracy naukowców i "postępowych” księży katolickich - pisze "Dziennik".

Były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce zwrócić się do premiera w sprawie działań, jakie prowadzi ABW badając jego dawnego, służbowego laptopa - informuje "Rzeczpospolita".

Trzy osoby, w tym dziecko, poniosły śmierć w niedzielę w wypadku na drodze z Wrocławia do Warszawy w okolicach Sycowa (woj. dolnośląskie). Samochody zderzyły się czołowo. Jeden z nich spłonął.

Brytyjski najemnik oczekujący na proces w Gwinei Równikowej za przewodzenie nieudanej próbie zamachu stanu w 2004 roku oświadczył, że w spisek zamieszany był syn byłej premier W. Brytanii Margaret Thatcher - podała w niedzielę prokuratura.

W przededniu oficjalnej wizyty w Kijowie prezydent USA George W. Bush zapewnił o poparciu dążeń Ukrainy do członkostwa w NATO i oświadczył, że pracuje nad tym, by takiego poparcia udzieliły jej Niemcy i Francja.

Poniedziałek, 31 marca 21:00- Jesteśmy w bagnie. Musimy zrobić wszystko żeby wszyscy ludzie, którzy maczali ręce w korumpowaniu polskiej piłki zabrali od niej swoje brudne ręce - mówił w TVN24 minister sportu Minister Drzewiecki. Goście Magazynie "24 godziny" byli zgodni, że polska piłka "tonie w szambie korupcji" i trzeba zrobić wszystko by nie była to "niekończąca się historia".

Jechał za szybko, staranował przydrożne słupki i dachował. W Bytowie (woj. pomorskie) kierowca Forda Escorta zatrzymał się dopiero na budynku poczty. Nikomu nic się nie stało. Policja nadal ustala kto prowadził pojazd. O wypadku poinformował nas internauta pisząc na platformę Kontakt TVN24.

- Jeśli nie będzie zabezpieczenia ustawowego, to nie zagłosuję za tym Traktatem - zadeklarował w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Andrzej Dera. Jak dodał, to jest niezrozumiałe, by głosować ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego już we wtorek. - To nic zaskakującego. O wtorku mówiono już tydzień temu - wyjaśniła Julia Pitera (PO).