Najnowsze

Najnowsze

"Efekt motyla". Pożar mostu w Warszawie wyłączył telefony w Białymstoku

Negatywne skutki pożaru mostu Łazienkowskiego odczuli w poniedziałek nie tylko mieszkańcy Warszawy. Kłopoty mają także urzędnicy oddalonego o 200 km od stolicy Białegostoku. "Po pożarze mostu urządzenia firmy obsługującej połączenia telefoniczne Urzędu Miejskiego w Białymstoku zostały uszkodzone" - głosi komunikat na stronie tamtejszego magistratu.

Nowa interwencja w Libii? Egipt wzywa świat do ataku

Na fali oburzenia po egzekucji 21 Koptów przez fanatyków islamskich w Libii Egipt wzywa międzynarodową koalicję do wsparcia w nalotach. Państwa już bombardujące dżihadystów w Syrii i Iraku miałyby też działać nad Libią. Jeden z dwóch libijskich rządów - ten nieuznawany przez społeczność międzynarodową - jest natomiast oburzony całą sytuacją i nazywa naloty "atakiem na niepodległość".

Brutalne morderstwo studentki broniącej się przed gwałtem. Turcy wychodzą na ulice

Próbowała się bronić. Użyła gazu pieprzowego, oślepiła napastnika, ale ten chwycił ją i kilka razy dźgnął nożem. Potem zaczął bić metalowym prętem, a gdy dziewczyna zginęła, wraz ze swoim ojcem i przyjacielem spalił jej ciało, by zatrzeć dowody. Po śmierci 20-letniej Ozgecan Aslan Turków ogarnęła wściekłość. Wyszli na ulice i chcą, by w końcu kobiety w ich kraju mężczyźni zaczęli traktować z szacunkiem.

Z kont bankowych zniknęły pieniądze. Kasjerka odebrała sobie życie. Dwa śledztwa prokuratury

Około 1,5 miliona zł zniknęło z kont bankowych w punkcie kasowym Banku Spółdzielczego w Husowie koło Łańcuta (Podkarpackie). Dotychczas do prokuratury, która wszczęła śledztwo w tej sprawie, zgłosiło się około 50 pokrzywdzonych. Prokuratura prowadzi też osobne śledztwo ws. samobójstwa kasjerki z punktu kasowego. To właśnie dzień po jej śmierci, klienci zauważyli, że pieniądze zniknęły z ich kont.

Separatyści ostrzeliwują Ukraińców. Kijów nie wycofa artylerii

Od czasu wejścia w życie zawieszenia broni w sobotę o północy, zginęło pięciu ukraińskich żołnierzy, a 25 zostało rannych -podają władze w Kijowie informując, że "nie są gotowe na wycofanie ciężkiej artylerii" z frontu, jak to było uzgodnione w porozumieniu mińskim. - Warunkiem wstępnym wycofania ciężkiej artylerii jest spełnienie punktu pierwszego porozumień mińskich - wstrzymanie ognia. 112 ataków nie jest wskaźnikiem zawieszenia broni - powiedział zecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.

Koniec weekendowych horrorów na A1? Będzie więcej bramek

Trzy dodatkowe bramki w Nowej Wsi i dwie w Rusocinie - tak zarządca A1 chce uniknąć korków. Na razie trwają prace projektowe, ale Gdańsk Transport Company zapewnia, że chce je uruchomić w wakacje. Nowością będą też automatycznie wydawane bilety.

Operacja Chciwość. CIA kupowała pociski z trującym sarinem

Po inwazji na Irak w 2003 roku Amerykanie usilnie poszukiwali arsenału chemicznego Saddama Husajna, ale bez większych sukcesów. Jednym z ich największych osiągnięć miała być tajna operacja CIA, którą ujawnia dziennik "New York Times". Amerykanie po prostu kupili kilkaset rakiet z gazem bojowym sarin od anonimowego mężczyzny.

Loża prasowa 15.02.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Daniel Passent (Polityka), Paweł Lisicki (Do rzeczy) i Piotr Skwieciński (W sieci). Publicyści rozmawiali o przebiegu kampanii wyborczej w minionym tygodniu. Poruszono również temat sytuacji na Ukrainie w obliczu kruchego zawieszenia broni, w tym kontrowersyjnych wypowiedzi Leszka Millera o Krymie i walkach separatystów z armią ukraińską. Dziennikarze dyskutowali także o protestach rolników i roli Sławomira Izdebskiego oraz o nominacji Bartłomieja Sienkiewicza na szefa Instytutu Obywatelskiego - think tanku Platformy Obywatelskiej.

Podróż w czasie ze 112 tysięcy klatek doceniona w Los Angeles

"Powstanie Warszawskie", obraz zmontowany z powstańczych kronik z 1944 roku, otrzymał w niedzielę w Los Angeles nagrodę Golden Reel Award za najlepszy montaż dźwięku w kategorii dokumentu fabularyzowanego. - Ta nagroda to dla nas prawie jak Oscar dźwiękowy - powiedział reżyser dźwięku filmu, Bartosz Putkiewicz.

Pacjentka zmarła, lekarze zniknęli. Sprawę prowadzi już trzecia prokuratura

Prokuratura w Muszynie zajmie się sprawą lekarzy z Limanowej, którzy po śmierci pacjentki zniknęli ze szpitala na kilkadziesiąt godzin. Rodzina zmarłej podejrzewa, że byli pijani. Najpierw postępowanie prowadzić miała limanowska prokuratura, jednak poprosiła o wyłączenie. Sprawa trafiła do Nowego Targu. Tamtejsza prokuratura też chciała się wyłączyć. Bezskutecznie. Wszyscy prokuratorzy złożyli więc indywidualne wnioski.

"Hologramy do legitymacji studenckich tanio sprzedam". Fałszerz w rękach policji

Ponad 2 tysiące fałszywych hologramów zabezpieczyli opolscy policjanci. Naklejki miały imitować te potwierdzające ważność legitymacji studenckich. W sprawie zatrzymano mieszkańca Opola. Śledczy podejrzewają 23-latka o podrabianie i sprzedaż hologramów w internecie. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Naciskali na świadków ws. Ziętary? Jest prokuratorskie śledztwo

- Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wywierania nacisków na świadków zeznających w śledztwie dotyczącym zabójstwa Jarosława Ziętary – poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. Dzisiaj zapadła formalna decyzja w tej sprawie.

Debalcewe "główną miną pod rozejmem"

Debalcewe, gdzie w okrążeniu znalazło się do 8 tys. ukraińskich żołnierzy, może powtórzyć los lotniska w Doniecku, walki o które przekreśliły poprzedni rozejm w Donbasie zawarty w Mińsku we wrześniu 2014 roku - ostrzega w poniedziałek dziennik "Kommiersant".

Włochy "są gotowe walczyć". Zamykają ambasadę

Włosi zamknęli swoją ambasadę w Libii po tym, jak trwająca w tym kraju wojna domowa pokazała swoje okrutne oblicze. W weekend zwolennicy Państwa Islamskiego zamordowali 21 egipskich chrześcijan, a włoska straż przybrzeżna stanęła oko w oko z uzbrojonymi libijskimi bojownikami. W piątek szef MSZ Paolo Gentiloni oznajmił, że Rzym gotowy jest do zbrojnej interwencji w Libii w ramach międzynarodowej operacji.

Żołnierze SEALs i GROM o walce z terroryzmem: trzeba połączyć siły

- Siły jednego kraju nie wystarczą do walki z międzynarodowym terroryzmem. Potrzebna jest ścisła współpraca - mówił w TVN24 "Drago", były komandos SEALs. Jak dodał Jacek Kowalik, były żołnierz GROM, bardzo ważne są informacje wywiadu, dzięki którym jednostki specjalne mogą działać "sprawniej i szybciej".

USA odcinają Izrael od tajemnic. Rysa na "specjalnych relacjach"

- Biały Dom jest tak bardzo poirytowany postępowaniem izraelskiego rządu w sprawie Iranu, że ograniczył współpracę wywiadowczą - pisze dziennik "Haarec". Izraelczycy mają próbować wszelkimi sposobami sabotować negocjacje ws. irańskiego programu jądrowego i nie wahają się nawet wykorzystywać informacji przekazanych przez Amerykanów, którzy prowadzą rozmowy z Irańczykami.

Pendolino nie dla osób o kulach? Ochojska nie weszła na pokład

- Dziś Pendolino Kraków-Warszawa o 8.03 nie wzięło mnie na pokład, ponieważ nie przysługuje mi wejście przez platformę - napisała na Twitterze Janina Ochojska, która porusza się o kulach. Zdaniem założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, nowoczesny pociąg nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. - Winda, w którą wyposażony jest każdy pociąg Pendolino, jest dedykowana osobom, które poruszają się na wózkach - tłumaczy rzeczniczka PKP Intercity, Zuzanna Szopowska.

Domniemani pomocnicy zamachowca z Kopenhagi zatrzymani

Duńska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o udzielanie pomocy sprawcy sobotnich zamachów w Kopenhadze, zastrzelonemu potem przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Mężczyźni są obecnie przesłuchiwani.