Najnowsze

Najnowsze

60+ na wybiegu

Limit wagi dla modelki. Tym razem nie maksymalny, ale minimalny. W Izraelu na wybiegach i w sesjach nie będą mogły występować dziewczyny skrajnie szczupłe. Właśnie wprowadzono tam przepisy zakazujące pracy zbyt wychudzonym modelkom. Minimalna waga wysokiej dziewczyny musi sięgać 60 kilogramów.

Pigułka "po" bez recepty. Ale nie nad Wisłą?

Komisja Europejska daje nową możliwość. Awaryjna antykoncepcja czyli tzw. pigułki dzień po, mają być dostępne bez recepty. Zielone światło jest, ale to poszczególne państwa mają zdecydować, czy chcą takiego rozwiązania, czy nie. Polska na razie się zastanawia.

Ogórek prezydentem?

Teraz największa polityczna niespodzianka. SLD przedstawia swojego kandydata na prezydenta. To Magdalena Ogórek - znana Państwu komentatorka telewizyjna. - Ma być symbolem zmiany pokoleniowej  - mówi Leszek Miller, ale konkurenci jego nowej politycznej broni się nie boją i już mówią, że to koniec i jego, i lewicy.

Terror w Europie

Europie grożą zmasowane ataki terrorystów - ostrzega szef brytyjskiego wywiadu, a jego wypowiedź traktowana jest po atakach w Paryżu niezwykle poważnie. W Polsce były minister spraw wewnętrznych twierdzi, że terroryzm pojawi się nad Wisłą, ale na razie rządowe służby i sama pani premier uspokajają.

Krwawy piątek w Paryżu

Podwójny szturm oddziałów specjalnych francuskiej żandarmerii, zabici terroryści i uwolnieni zakładnicy, ale niestety nie wszyscy. Tuż po godz. 17.00 francuskie siły zdecydowały się przerwać trwający od trzech dni dramat i wkroczyły do dwóch miejsc, gdzie przebywali wraz z zakładnikami napastnicy odpowiedzialni za ostatnie ataki w Paryżu, w tym na redakcję pisma "Charlie Hebdo", gdzie zginęło 12 osób.

Józef Oleksy: 1946-2015

- Nic mi nie jest poza tym, że jestem bardzo słaby. Nawet całkiem dobrze się czuję - mówił jeszcze w grudniu. Dodawał, że lekarze "wszystko ustabilizowali i mówią, że jest dobrze", ale on im nie wierzy. W piątek, po wielu latach walki z nowotworem, zmarł Józef Oleksy. Miał 68 lat. Był między innymi sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR, ministrem w rządzie Mieczysława Rakowskiego, w III RP premierem, dwukrotnie marszałkiem Sejmu, przez pewien czas stał na czele SLD. Był też - niesłusznie, jak się potem okazało - oskarżany o szpiegostwo, a potajemne nagrania jego poufnych rozmów o politycznych współpracownikach na pewien czas wykluczyły go z politycznego życia. Zawsze jednak wracał do łask.

Izraelski dziennik: Coulibaly znał Cherifa Kouachi od 10 lat. A w 2009 r. rozmawiał z Sarkozym

Izraelski dziennik "Jediot Ahronot" opublikował w piątkowy wieczór sylwetkę zamachowca ze sklepu koszernego w Paryżu. Gazeta twierdzi, że zabity przez policję 32-latek miał za sobą dwie odsiadki w więzieniu, a na islam przeszedł w 2009 r. W tym samym roku spotkał się jako jeden z kilkuset młodych imigrantów z prezydentem Nicolasem Sarkozym. W 2005 r. poznał prawdopodobnie jednego z podejrzanych o zamach na redakcję "Charlie Hebdo" - Cherifa Kouachiego.

Polowanie na terrorystów i dwa szturmy policji. Krwawy piątek w Paryżu

Jednoczesne szturmy policji na drukarnię pod Paryżem i na sklep z koszerną żywnością w jednej z dzielnic miasta - tak zakończył się piątek w stolicy Francji. Paryżem od środy wstrząsnęły ataki terrorystyczne, zapoczątkowane zamachem na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo". W piątek zginęli jego prawdopodobni autorzy, a także czwartkowy zabójca policjantki, który w piątek pozbawił również życia czterech zakładników w sklepie.

"Dwie prawdy" o końcu obławy we Francji i pigułce "po"

W piątkowym wydaniu programu "Dwie Prawdy" prowadzący Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o zakończonej w piątek obławy na terrorystów we Francji oraz o tzw. pigułce po, która - jako forma antykoncepcji - może być rozdawana decyzją Komisji Europejskiej za darmo, ale tak musi chcieć najpierw rząd w każdym kraju Wspólnoty.

Obama do Francuzów: USA są z Wami dziś i będą jutro

Prezydent USA Barack Obama wyraził w piątek solidarność swego kraju z Francją po zamachach dokonanych w ostatnich dniach w Paryżu przez dżihadystów. Wskazał na takie "uniwersalne wartości jak wolność", które łączą oba kraje.

Palikot o Ogórek: wspierała profesora Chazana

- Ona sprawia wrażenie miłej, wykształconej osoby, ale szokująco prokościelnej jak na kandydatkę lewicy - tak Janusz Palikot skomentował w "Piaskiem po oczach" wybór Magdaleny Ogórek na kandydatkę SLD na prezydenta.

Szef SLD o Magdalenie Ogórek: rodzi się bardzo silna postać polskiej lewicy

- To jest kobieta z nowej, młodej Polski - powiedział o kandydatce SLD na prezydenta, Magdalenie Ogórek, Leszek Miller. W "Faktach po Faktach" przekonywał, że życiorys Ogórek jest "imponujący", a kompetencje szerokie. Wśród cech, które jego zdaniem powinna mieć osoba piastująca najwyższy urząd w państwie wymienił m.in. zdolność uczenia się i rozbudzone ambicje intelektualne.

Szefowie rządów pojadą na marsz przeciw terroryzmowi. Będą Kopacz i Tusk

Wielu czołowych polityków europejskich zapowiedziało udział w mającym się odbyć w niedzielę w Paryżu wielkim marszu przeciw terroryzmowi i przemocy, organizowanym po krwawym zamachu na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo". Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, do Paryża pojedzie również premier Ewa Kopacz.

Palikot o Ogórek: wspierała profesora Chazana

- Ona sprawia wrażenie miłej, wykształconej osoby, ale szokująco prokościelnej jak na kandydatkę lewicy - tak Janusz Palikot skomentował w "Piaskiem po oczach" wybór Magdaleny Ogórek na kandydatkę SLD na prezydenta.

Szef SLD o Magdalenie Ogórek: rodzi się bardzo silna postać polskiej lewicy

- To jest kobieta z nowej, młodej Polski - powiedział o kandydatce SLD na prezydenta, Magdalenie Ogórek, Leszek Miller. W "Faktach po Faktach" przekonywał, że życiorys Ogórek jest "imponujący", a kompetencje szerokie. Wśród cech, które jego zdaniem powinna mieć osoba piastująca najwyższy urząd w państwie wymienił m.in. zdolność uczenia się i rozbudzone ambicje intelektualne.

Zamachowcy zlikwidowani

Francuscy antyterroryści zlikwidowali prawdopodobnych sprawców ataku na redakcję paryskiego magazynu "Charlie Hebdo". Jak mówił były szef wywiadu UOP, Piotr Niemczyk, akcję można uznać za sukces, ponieważ udało sie uniknąć strat wśród zakładników. "Ci ludzie powinni jednak zostać przesłuchani - inaczej nie będzie wiadomo, czy zamachowcy sami podjęli decyzję o ataku, czy ktoś im to zaproponował" podkreślał Niemczyk. Zdaniem Waldemara Zubrzyckiego, byłego szefa biura operacji antyterrorystycznych, takim zamachom nie da się całkowice zapobiec. "W przypadku "samotnego wilka", jego aktywość ujawnia się dopiero w momencie podjęcia działań. (...) Zawsze będziemy krok do tyłu" mówił Zubrzycki.

Waszyngton zadowolony z Kuby

Stany Zjednoczone powitały z zadowoleniem uwolnienie na Kubie w ciągu ostatnich dwóch dni 36 działaczy opozycyjnych - oświadczył zastępca doradcy Białego Domu do spraw bezpieczeństwa narodowego Ben Rhodes.

Gorbaczow: Niemcy chcą brać udział w "nowym podziale Europy"

Ostatni radziecki przywódca Michaił Gorbaczow ostrzegł na łamach tygodnika "Der Spiegel" w związku z kryzysem na Ukrainie przed wybuchem wielkiej wojny w Europie. Gorbaczo skrytykował też Niemcy za rzekome plany udziału w "nowym podziale Europy".

"Normandia znowu przyjedzie do Berlina"

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji w piątek uzgodnili telefonicznie, że 12 stycznia spotkają się osobiście w Berlinie - poinformował szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin na Twitterze. Ocenił to jako "jedyny postęp" w rozmowie ministrów.