Najnowsze

Najnowsze

Miało być pięknie i idealnie, ale nie obeszło się bez zgrzytów - dwa incydenty zakłóciły konwencję Partii Republikańskiej w Minneapolis. Nie zatarły jednak wrażenia, jakie na zebranych wywarł John McCain.

Zbuntowane dziewczęta z ekscentrycznej szkoły kontra sztywne i nudne zasady, kradzież dzieła sztuki, ale w szczytnym celu i brzydkie kaczątko zmieniające się w łabędzia. Znacie? Znamy! Ale posłuchajcie, tym razem w filmie "Dziewczyny z St. Trinian". Albo lepiej nie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera państwowe szpitale. Pomoc otrzymała również placówka w Jędrzejowie, jednak w lipcu tego roku trafiła w prywatne ręce i korzysta ze sprzętu, który podarowała jej fundacja. - Nie może być tak, że sprywatyzowany szpital będzie brał pieniądze za korzystanie ze sprzętu z serduszkiem - mówi portalowi tvn24.pl Jurek Owsiak.

Ona (Penelope Cruz) jest młodą studentką, on (Ben "Ghandi" Kingsley), starym, lecz wciąż wrażliwym na uroki pięknych kobiet profesorem. To, co miało być chwilowym romansem, okazuje się prawdziwą obsesją. "Elegia" już w kinach.

- Nie ma wątpliwości, że to my wygramy te wybory - powiedział w swoim przemówieniu kandydat prezydencki republikanów John McCain. - A po zwycięstwie wyciągniemy rękę do wszystkich patriotów - dodał. Przez całe przemówienie przywoływał historię - własną i Stanów Zjednoczonych.

Administracja państwowa w Polsce "wyprodukowała" dotychczas 400 różnych strategii. Nieaktualnych jest już 146 z nich, a kolejne 140 ocenia się jako zupełnie nieprzydatne - pisze "Parkiet".

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka potwierdziła "Dziennikowi", że jej resort pracuje nad zmianami w procedurze uzyskiwania habilitacji.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego od ponad tygodnia usiłuje ukryć swoją kolejną poważną wpadkę, po tym jak zatrzymany na granicy przemytnik... poderżnął sobie gardło - pisze "Dziennik".

Donald Tusk zyskał status pozwalający na sprawowanie w Polsce rządów osobistych, pisze na czołowej kolumnie "Dziennika" Jan Rokita w obszernej analizie polskiej sceny politycznej, a przede wszystkim poczynań premiera, podporządkowanych - według publicysty - jednemu nadrzędnemu celowi: utrzymaniu, powiększaniu i potwierdzaniu politycznej hegemonii.

Czołowi przedstawiciele Pentagonu radzą prezydentowi USA George'owi W. Bushowi, by utrzymał do końca roku 15 brygad wojskowych w Iraku - donosi agencja Associated Press. Jedna brygada miałaby być wycofana dopiero w lutym przyszłego roku.

Huragan Ike, który osiągną już rekordową prędkość ponad 215 km na godzinę i nadano mu czwartą kategorię, przedostatnią w pięciostopniowej skali określającej siłę żywiołu, prawdopodobnie ominie południowo-wschodnie wybrzeża USA, Karaiby i Zatokę Meksykańską. W czwartek zaczął zawracać nad Atlantykiem, kierując się na wschód.

Że spóźnione pociągi wywołują frustrację - żadna to nowość. Jednak oryginalni Argentyńczycy z powodu opóźnień pociągów zamiast kląć na kolej... posunęli się do podpalania pociągów i wywoływania zamieszek w Buenos Aires.

Chciałbym, aby Kancelaria Prezydenta jak najlepiej i najskuteczniej współpracowała ze wszystkimi urzędami centralnymi. Ale (...) jeżeli ktoś sobie wyobraża, że mnie ustawi w narożniku, to się zdziwi - powiedział "Rzeczpospolitej" nowy szef Kancelarii, Piotr Kownacki.

Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita" informacja o możliwej dymisji Sawickiego krąży już także w ministerstwie i instytucjach związanych z resortem rolnictwa.

Pięć ton kokainy, wartej ponad 150 milionów dolarów odnalazła policja na jednej z plaż w Bogocie w Kolumbii. Znalezisko należało do jednego z największych lokalnych bossów narkotykowych znanego jako "Don Mario".

Czwartek, 4 września- Propisowska żulia wyła na Bogdana Borusewicza. To zwykłe chamstwo polityczne – tak incydent na obchodach rocznicy Sierpnia ‘80 ocenił Stefan Niesiołowski (PO). – To był protest przeciwko elitom, które kłócą się między sobą i nie dostrzegają naszych problemów – nie zgodził się lider „Solidarności” Janusz Śniadek.