Najnowsze

Najnowsze

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Mel Gibson lub Robert De Niro w największej polskiej superprodukcji filmowej za 200 mln zł. O Wiktorii Wiedeńskiej - informuje "Puls Biznesu".

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".

Groźny narkotyk, który jeszcze kilka tygodni temu można było legalnie kupić w Szczecinie, po naszej redakcyjnej interwencji zniknął ze sklepowych półek - oznajmia "Kurier Szczeciński".

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z UE - ustaliła "Rzeczpospolita".

Prawie połowa Polaków uważa, że sięgnięcie w kampanii wyborczej do retoryki antyniemieckiej zaszkodzi PiS. Uważamy też, że Niemcy nie szkodzą Polsce. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Dziwić może nacisk rządu na senatorów z PiS, aby w Senacie przegłosowali zmniejszenie ulgi na dzieci. To, co ustalili posłowie, może bowiem, wedle rządu, rozsadzić finanse publiczne - pisze "Nasz Dziennik".

Czwartek, 13 września, 21:00Dużo emocji wzbudza najnowszy spot wyborczy PiS. Reklama autorstwa Michała Kamińskiego przedstawia Polskę rządzoną przez ostatnie kilkanaście lat za pomocą korupcyjnego układu. O tym czy spot rzeczywiście pokazuje rządy w Polsce, i w której Polsce w Magazynie 24 Godziny rozmawiali Tomasz Dudziński z PiS i Mirosław Drzewiecki z PO.

Wyznawcy islamu na całym świecie rozpoczęli obchody ramadanu. W Indonezji towarzyszy im smutek z powodu silnego trzęsienia ziemi, a w Iraku - wzmożona czujność.

- Premier w żadnym wypadku nie boi się procesu, co więcej ten proces może być bardzo interesujący - tak rzecznik rządu Jan Dziedziczak komentuje zapowiedź "Agory" - spółki wydającej "Gazetę Wyborczą", że złoży pozew o ochronę dóbr osobistych przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- Nie jestem tak naładowany, żeby wybuchać - mówił w "Magazynie 24 godziny" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć na zapowiadaną transferową bombę Platformy się nie szykuje, przyznaje: "Czuję się rozrywany".

- W wolnym czasie mogę pomagać kolegom z partii. Legitymacji nie złożyłem. Dla PO prawdopodobnie takiego spotu bym nie wymyślił - powiedział w "Kropce nad i" Michał Kamiński. Tymczasem Monika Olejnik spot reklamowy PiS nieco zmieniła...

- Minister zobowiązał mnie, bym zebrał informacje na temat sprawy mafii węglowej na wypadek, gdyby był o to pytany - mówi Naczelny Prokurator Wojskowy kilka godzin po złożeniu zeznań przed sejmową speckomisją. Posłowie z jego zeznań wyciągają daleko idące wnioski.

Ja bardzo Państwa proszę o pomoc. Nic z tego nie rozumiem. Słuchałem, co wkrótce przed głosowaniem w sprawie rozwiązania Sejmu mówił Andrzejowi Mrozowskiemu i Tomkowi Sekielskiemu przewodniczący Tusk, ale jak byłem, tak jestem głupi. Skąd u kierownictwa PO ten pośpiech do rozwiązania sejmu? Dlaczego SLD, do niedawna pełen wątpliwości, też nagle zaczął przeć do wyborów?

W wątku „Lubię Pana komentarze!” napisał do mnie Pan Olek : „a ja lubię pana jak pan nie pisze ani nie występuje tylko jak pana niema”.