Najnowsze

Najnowsze

W 1991 był jednym z mózgów wymierzonego w Michaiła Gorbaczowa wojskowego puczu, a wcześniej od 1988 r. stał na czele KGB - w Moskwie w wieku 83 lat zmarł gen. Władimir Kriuczkow.

Micheil Saakaszwili formalnie ustąpił z urzędu i przestał pełnić funkcje głowy państwa - poinformował rzecznik prezydenta. To jednak nie nagły zwrot na gruzińskiej politycznej scenie, lecz wymóg konstytucji przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

Wypowiedź pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji Julii Pitery, odnośnie zmiany zasad kandydowania prawników do Trybunału Konstytucyjnego, była niefortunna - ocenia szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. W niedzielę w Radiu Zet podkreślił, że "zdecydowanie odcina się" od tej wypowiedzi.

Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z karetką. Do wypadku doszło na drodze krajowej 73 w okolicach Pilzna na Podkarpaciu. Według ustaleń policji winnym wypadku był kierowca ambulansu, który wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Ambulans nie jechał na sygnale.

Specjalne jednostki rosyjskiej milicji brutalnie rozpędziły uczestników organizowanego w Sankt Petersburgu marszu opozycji. Ok. 300 osób zostało aresztowanych, wśród nich lokalni szefowie antykremlowskich partii.

Nie było żadnej rozmowy z PO - ani prywatnej, ani półprywatnej - w sprawie kandydatury Antoniego Macierewicza na członka komisji ds. służb specjalnych - deklaruje w TVN24 Mariusz Kamiński, poseł PiS. O takiej rozmowie mówił w Radiu Zet Zbigniew Chlebowski z PO.

Nowy debiut Paris Hilton. Gwiazdka po raz pierwszy w życiu wystąpiła w chińskiej telewizji- prowadząc galę chińskiej MTV Style w Szanghaju. Była to także pierwsza do tej pory wizyta miliarderki w Chinach.

Kolejny pożar na Dolnym Śląsku. Strażacy starają się ugasić stolarnię w Jeleniej Górze. Zakład przylega do budynku mieszkalnego z którego ewakuowano już lokatorów. Nikt nie ucierpiał. Jak informują internauci tvn24.pl ogień jest widoczny z kilkunastu kilometrów

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia nawiedziło rano Sumatrę w Indonezji. Tamtejsze służby meteorologiczne informują, że nie ma ryzyka tsunami. Brak również doniesień o ofiarach. Istnieje ryzyko wstrząsów wtórnych.

Zbigniew Wassermann apelował w TVN24 do PO, by nie próbowała ona wpływać na rozlokowywanie przedstawicieli PiS w organach Sejmu. Odniósł się w ten sposób do sprzeciwu Platformy wobec kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej komisji do spraw służb specjlalnych. Tymczasem Stefan Niesiołowski z PO podkreślał, że stanowisko jego partii w tej sprawie jest jasne, a Macierewicz - w jego ocenie - to notoryczny oszczerca.

Po ciężkiej nocy walki z żywiołem strażakom tylko częściowo udało się opanować ogień, który wybuchł w rejonie Malibu w Kalifornii. Płomienie objęły już 1,8 tys. hektarów, zniszczyły 51 domów, a 27 kolejnych poważnie uszkodziły.

Przez ulice kanadyjskich miast przemaszerowały pokojowe, kilkutysięczne demonstracje Kanadyjczyków i Polaków wzburzonych śmiercią Roberta Dziekańskiego. Polak zmarł po tym, jak został porażony paralizatorem przez policjantów na lotnisku.

- Nazad! Nazaaaad! - tak 177 lat temu oficer nakazywał żołnierzom wycofanie i był to okrzyk słyszany także wczoraj. Na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się historyczna inscenizacja z okazji 177-tej rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Sobota, 24 listopada 21:00Zbigniew Romaszewski może zostać wicemarszałkiem senatu - taką informację zdradził w Magazynie 24 Godziny poseł PO i wicemarszałek niższej izby Stefan Niesiołowski. Romaszewski był jedynym kandydatem PiSu na wicemarszałka Senatu. Prawie trzy tygodnie temu jego wyborze sprzeciwiła się Platforma Obywatelska. Senator nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Madrycie przeciwko terroryzmowi i separatystom baskijskim z ETA, żądając zarazem dymisji premiera Hiszpanii Jose Louisa Zapatero.

Siły specjalne rosyjskiej milicji brutalnie rozpędziły pochód przeciwników prezydenta Putina w Moskwie. Zatrzymano ponad 50 osób, w tym Gariego Gasparowa, który trafił do aresztu na 5 dni.

Premier Romano Prodi wykluczył wycofanie włoskich wojsk z Afganistanu. W ten sposób odpowiedział swym koalicjantom ze skrajnej lewicy, którzy po śmierci włoskiego żołnierza w wyniku samobójczego zamachu w sobotę, pytali głośno: "Co my jeszcze robimy w Afganistanie?"

- Platforma Obywatelska prawdopodobnie zmieni w tej sprawie zdanie i Romaszewski będzie już wybrany - powiedział w Magazynie 24 Stefan Niesiołowski z PO. Wcześniej PO nie zgadzała się na kandydaturę Romaszewskiego na wicemarszałka Senatu.