Najnowsze

Najnowsze

Kim Dzong Un z żoną na lotnisku. Takie zdjęcia to rzadkość

Lotnisko w Pjongjangu zyskało nowy terminal. W wolnocłowych sklepach pasażerowie będą mogli zakupić modne ubrania, zegarki i kosmetyki, a także napić się czekolady. Terminal zaszczycił swoją obecnością sam przywódca Północnej Korei Kim Dzong Un, który przyszedł z małżonką Ri Sol Ju.

"Słupsk będzie jak żywa tarcza". Bez referendum ws. amerykańskiej instalacji

W Słupsku nie będzie referendum w sprawie tarczy antyrakietowej. Szansę na wypowiedzenie się ws. tej inwestycji chcieli dać mieszkańcom radni reprezentujący prezydenta miasta Roberta Biedronia. Wiadomo jednak, że lokalizacja tarczy jest już od dawna przesądzona, a wynik ewentualnego referendum nie byłby wiążący. Mimo to gdyby mieszkańcy zagłosowali przeciwko, Robert Biedroń zyskałby dodatkowy argument w walce o rekompensaty za budowę tarczy.

"Wyrzućcie ambasadora USA z Armenii. Podżega do protestów"

Politycy w Moskwie coraz częściej krytykują akcje protestacyjne w Armenii, uzależnionej gospodarczo od Rosji. Wiceprzewodniczący komisji ds. narodowościowych w Dumie Walerij Raszkin zaproponował władzom w Erywaniu, by "wyrzuciły ambasadora USA za podżeganie do protestu". W Erywaniu manifestanci ponownie wyszli na ulice, domagając się obniżek cen prądu. Szef ormiańskiej spółki energetycznej udał się na konsultację do Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Sejm przyjął ustawę o in vitro. "Dotrzymałam słowa"

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o leczeniu niepłodności, która reguluje m.in. zasady stosowania zapłodnienia metodą in vitro. - Bardzo się cieszę - powiedziała nowa marszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska. To było pierwsze głosowanie, które poprowadziła. Sejm przyjął ustawę w wersji przygotowanej przez rząd i nie uwzględnił poprawek opozycji.

Francuskie lotnisko zablokowane. Taksówkarze protestują

Kierowcy taksówek zablokowali w czwartek rano dojazd do trzech terminali paryskiego lotniska Roissy, powodując utrudnienia w ruchu w niektórych dzielnicach stolicy Francji. Kilkadziesiąt taksówek zatamowało także ruch w rejonie dworca kolejowego Gare du Nord.

90 tysięcy w kasetce, 110 w teczce. Cenne znalezisko pracowników gazowni

Podczas wykonywania prac na jednej z posesji w Tyczynie rzeszowscy monterzy natrafili na niecodzienne znalezisko. Na ziemi, tuż pod ich nogami, leżała metalowa kasetka wypełniona pieniędzmi. Jak podają lokalne media, było w niej 90 tys. zł. To nie koniec niespodzianek, kilka metrów dalej leżała teczka ze 110 tysiącami.

Strażnik więzienny z Clinton z zarzutami. Dał zbiegom narzędzia

Kolejne zatrzymanie w sprawie ucieczki dwóch groźnych skazańców z więzienia Clinton w stanie Nowy Jork. 57-letni strażnik więzienny Gene Palmer usłyszał w środę zarzuty popełnienia trzech przestępstw i jednego wykroczenia. Miał przekazać co najmniej jednemu z więźniów narzędzia, które prawdopodobnie wykorzystali w ucieczce - przekazała CNN osoba zbliżona do śledztwa. Zbiegowie pozostają na wolności od ponad dwóch tygodni.

Poznańska opera wystawiła "Halkę" na Haiti. "Polonez to było dla nich duże przeżycie"

Artyści poznańskiego Teatru Wielkiego wystawili fragmenty "Halki" Stanisława Moniuszki w… haitańskiej miejscowości Cazale. Wioskę zamieszkują potomkowie polskich żołnierzy, wysłanych na wyspę przez Napoleona. Śpiewacy ze stolicy Wielkopolski i muzycy oraz tancerze z Haiti stworzyli unikalne przedstawienie, które stało się inspiracją przy tworzeniu poznańskiej wersji opery, która swoją premierę będzie mieć 26 czerwca.

Miller: marszałek senior uznał, że nie może przeciągać struny

Platforma Obywatelska czyniła wszystko, aby maksymalnie skrócić wypełnianie obowiązków przez marszałka Jerzego Wenderlicha - powiedział w "Jeden na jeden" szef SLD Leszek Miller. Dodał, że "marszałek senior uznał, że nie może przeciągać struny", dlatego musiał poddać pod głosowanie wniosek o powołanie nowego marszałka.

Niemiecki prezent zdziwił królową Elżbietę. "To ma być mój ojciec?"

Królowa Elżbieta II od wtorku przebywa z wizytą w Niemczech. Podczas spotkania z prezydencką parą Gaucków dostała kłopotliwy prezent. Otrzymała obraz, który ma przedstawiać ją jako małą dziewczynkę w zabawie z ojcem. Brytyjska monarchini skwitowała prezent pytaniem: "Czy to ma być mój ojciec?". Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat.

Miller: marszałek senior uznał, że nie może przeciągać struny

Platforma Obywatelska czyniła wszystko, aby maksymalnie skrócić wypełnianie obowiązków przez marszałka Jerzego Wenderlicha - powiedział w "Jeden na jeden" szef SLD Leszek Miller. Dodał, że "marszałek senior uznał, że nie może przeciągać struny", dlatego musiał poddać pod głosowanie wniosek o powołanie nowego marszałka.

Szydło wygrywa w sondażu. "Muszę przekonać tych, którzy są zwolennikami Kopacz"

Sondaże sprzyjają Beacie Szydło. Ankietowani uważają, że to właśnie ona lepiej sprawdziłaby się w roli premiera niż Ewa Kopacz. Ale bój o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych dopiero się rozpoczyna. Kandydatkę PiS wspiera cała partia - Jarosław Kaczyński przypomina, że o szefowaniu rządowi nie myśli i prezentuje ekipę, która ma pomóc wygrać wybory parlamentarne.

Córka Whitney Houston zabrana ze szpitala. "Jest w rękach Boga"

Bobbi Kristina Brown, jedyne dziecko i spadkobierczyni majątku Whitney Houston, została przeniesiona ze szpitala do hospicjum - poinformowała rodzina. Tego samego dnia jej były chłopak został oskarżony o używanie wobec niej przemocy oraz kradzież. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Polityka przypomniała sobie o młodych. Przed wyborami

Sytuacja młodych ludzi w Polsce na tle rówieśników z Europy wypada mizernie. Blisko co czwarty z naszych 25-latków nie ma pracy, a ponad połowa ludzi do 35 roku życia mieszka z rodzicami. Do października wszystkie partie będą szczególnie zażarcie walczyć o ich głosy.

"Nie namierzamy prezydenta Hollande'a". Afera podsłuchowa

Sekretarz stanu John Kerry zapewnił w środę, że służby specjalne USA nie podsłuchiwały rozmów prezydenta Francji Francois Hollande'a, ani innych przedstawicieli władz tego kraju. Podkreślił jednocześnie, że Waszyngton nie szpieguje "przyjaciół".

Francja będzie inwigilować. Dla bezpieczeństwa

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę zezwalającą na inwigilację osób podejrzanych o terroryzm. Przeciw jej projektowi protestowały organizacje walczące o ochronę danych osobowych i prawo do prywatności.