Najnowsze

Najnowsze

Stan Przemysława Salety poprawia się - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Bokser pięć dni po operacji usunięcia nerki trafił na oddział intensywnej terapii. Z powodu wewnętrznego krwawienia musiał być ponownie operowany.

Właśnie skończyły się zdjęcia do filmu "Izolator", obrazu opartego na historii zabójstwa Jacka Dębskiego. Choć autorzy, przede wszystkim australijski reżyser Christopher Doyle, przekonują, że ich ambicją nie było rozwikłanie jednego z najgłośniejszych zabójstw IIIRP, to pytania nasuwają się same.

W ciągu tygodnia minister środowiska zadecyduje, czy odwołać się od wyroku sądu w sprawie budowy obwodnicy Augstowa. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję ministra dotyczącą środowiskowych warunków zgody na budowę obwodnicy.

Mieszkanie sprząta tylko przy muzyce. Występowała we wszystkich zakątkach kraju i zdobyła dziesiątki nagród. Nazywa się Wu Ying, ma 71 lat i jest prawdopodobnie najstarszą... tancerką hiphopową w Chinach.

Indonezja wprowadziła 10-letni program ochrony zagrożonych wyginięciem orangutanów. Ekolodzy chcą chronić tropikalną dżunglę i nie pozwalać na osiedlanie się na jej terenie ludzi i zakładanie plantacji. Co roku tysiące orangutanów giną z powodu wycinania deszczowych lasów.

Rząd Niemiec obstaje przy planach stworzenia w Berlinie miejsca upamiętniającego wysiedlenia po II wojnie światowej - powiedział wicerzecznik niemieckiego rządu Thomas Steg. W ten sposób odniósł się do alternatywnej propozycji przedstawionej przez premiera Polski Donalda Tuska w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jan Rokita naruszył dobra osobiste byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - zdecydował sąd okręgowy w Warszawie. Były polityk PO powiedział, że Kornatowski tuszował jako prokurator sprawę zabójstwa Tadeusza Wądołowskiego na posterunku MO w 1986 r. Rokita musi także przeprosić za słowa: "wyjątkowo nikczemny prokurator, który hańbipolską policję" oraz sformułowania o konieczności "rozliczenia morderców z PRL". Wyrok nie jest prawomocny.

- Ordery powinny wisieć na piersiach tych, którzy o Polskę walczyli, a nie tych, którzy z wolną Polską walczyli - mówił prezydent Lech Kaczyński po uroczystości odznaczenia działaczy podziemia - aktorów i solidarnościowych dziennikarzy. -W ten sposób przywracamy normalność - ocenił prezydent.

Kolejne ognisko ptasiej grypy wykryto w miejscowości Sadłowo w gminie Bieżuń na Mazowszu - poinformował w poniedziałek po południu minister rolnictwa Marek Sawicki. - To problem gospodarczy, a nie zdrowotny - podkreśla.

Upragniona ligowa przerwa zimowo-świąteczna nadeszła. W większości cywilizowanych lig taka przerwa, jakkolwiek długa by nie była, to czas odpoczynku dla zawodników i wzmożonych działań transferowo-organizacyjnych dla sztabu szkoleniowego oraz  klubowych władz. Polskich klubów na taki luksus nie stać. W każdym z nich przezorni powinni wyczekiwać na wezwania z prokuratury. To bowiem wymiar sprawiedliwości wyznacza teraz kierunki rozwoju polskich lig. To, co uznawane było za zbawienne dla naszego piłkarstwa, może wkrótce stać się jego zmorą i przekleństwem.

Starając się o powrót do prokuratury, były szef policji "wykazuje się niezwykłym tupetem". To prowokacja - ocenia Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości przypomina, że Konrad Kornatowski ma zarzuty karne dotyczące utrudniania śledztwa w sprawie tzw. afery gruntowej.

O odwołanie Julii Pitery z funkcji pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją zaapelował do premiera eurodeputowany Janusz Wojciechowski. Jego zdaniem trzeba zrobić to szybko, zanim minister "uczyni większe szkody".

Szybka ratyfikacja przez Polskę Traktatu Lizbońskiego oraz rozmowy z Czechami na temat tarczy antyrakietowej - to niektóre z deklaracji premiera Donalda Tuska złożonych w trakcie szczytu Grupy Wyszehradzkiej (V4) w Ostrawie. Jeszcze dziś Tusk zamierza się spotkać z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Oficjalnym kandydatem partii Jedna Rosja w marcowych wyborach prezydenckich został Dmitrij Miedwiediew - wicepremier Federacji, od kilkunastu lat współpracownik Putina. Wspólnie pracowali jeszcze w administracji miejskiej Sankt Petersburga.

- Byłoby absurdem wybierać jednego kandydata, skoro to Kreml decyduje o tym, kto zostanie zarejestrowany w wyborach - powiedział Garri Kasparow, przywódca Innej Rosji, uzasadniając powód samodzielnego startu w wyborach.

Kolejnych 10 osób podejrzewanych o korupcję przy zakupie sprzętu medycznego dla szpitali - w rękach policji. Są to głównie osoby zajmujące kierownicze stanowiska w placówkach służby zdrowia.

... to znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, stara, malownicza wieża w niemieckim miasteczku Schlitz zamieniła się w największą na świecie świecę.

Unia Europejska wprowadza embargo na eksport polskiego drobiu z kolejnych zakażonych stref. Rozpoczęto już wewnętrzną procedurę, ale nie wiadomo, czy zakaz wejdzie już dziś - dowiedziała się TVN24. Jak informuje RMF FM, także Rosja i Hong Kong wprowadziły całkowity zakaz importu drobiu z naszego kraju.

Ostrzał rakietowy wzniecił olbrzymi pożar w rafinerii naftowej w południowej części Bagdadu - policja podaje jednak, że nie przerwała ona pracy. Strażacy walczą z ogniem, który ogarnął zbiorniki z naftą.