Najnowsze

Najnowsze

Działa już największy park rozrywki w Polsce

Kilkadziesiąt kilometrów pod Krakowem, w Zatorze, otwarto największy park rozrywki w Polsce. Na 40 hektarach odnaleźć można klasyczne karuzele, samochodziki czy kolejki widokowe. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy mocniejszych wrażeń. Chcemy, by ludzie przychodzili się tu dobrze bawić – mówi Marek Goczał, współwłaściciel parku.

Spór po strzelaninie.

Policjanci zareagowali prawidłowo, mieli prawo strzelać - mówi były antyterrorysta Jerzy Dziewulski. Innego zdania jest kryminolog dr Paweł Moczydłowski, który uważa, że funkcjonariusze "nie poradzili sobie emocjonalnie z tą sytuacją".

Aktywiści Majdanu nie oddali jeszcze 12 budynków

Manifestujący na Majdanie Niepodległości w Kijowie ludzie powoli opuszczają budynki, zajęte podczas trwających od listopada do końca lutego akcji przeciwko ekipie ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Rozbity gang narkotykowy. Na jego czele znany pseudokibic Lecha

Dziewięciu pseudokibiców podejrzanych o sprowadzanie do Polski znacznych ilości narkotyków i handel nimi zostało zatrzymanych przez wielkopolską policję. Zabezpieczono przy nich pieniądze oraz 11 kilogramów marihuany o szacunkowej wartości ponad 300 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Po strzelaninie w szpitalu. "Procedury? Nikt nas nie szkolił, nic nie wiemy"

Prokuratura i policja badają okoliczności strzelaniny w szpitalu w Rudzie Śląskiej. Sprawdza je też szpitalny zespół ds. zdarzeń niepożądanych. Przedstawiciele placówki zapewniają co prawda, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, ale personel przekonuje, że to tylko puste słowa. - Procedur nie ma, ochrony nie ma, a do szpitala może wejść każdy - twierdzi pracownica, która zgodziła się porozmawiać z reporterem TVN24.

Z tego śmialiście się najbardziej. Najlepsze memy mundialu

Zakończone w niedzielę mistrzostwa świata obfitowały w rekordy, piękne gole i sędziowskie kontrowersje. Wszystko to, co działo się na brazylijskich boiskach od razu odnajdywało odzwierciedlenie w internecie. Mundialu tak bogatego w memy chyba jeszcze nie było. Sport.tvn24.pl wybrał dla was te najśmieszniejsze.

George Clooney poszedł na wojnę z "Daily Mail". Amerykańska prasa murem za gwiazdorem

Fani George'a Clooneya, ale i poważne amerykańskie tytuły prasowe, żyją konfliktem gwiazdora z brytyjskim dziennikiem "Daily Mail". Laureat dwóch Oscarów stał się bowiem obiektem oszczerstw tabloidu. Gazeta wywołała prawdziwą burzę, sugerując, że matka narzeczonej George'a - prawniczki libańskiego pochodzenia Amal Alamuddin - nie życzy sobie małżeństwa córki z aktorem, z powodu różnic kulturowych i religijnych.

Olsztyn bierze autobusy spod Poznania

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Olsztynie kupiło 18 niskopodłogowych autobusów, przeznaczonych do przewozu mieszkańców na najbardziej uczęszczanych trasach. Autobusy dostarczy firma Solaris z Bolechowa (woj. wielkopolskie).

Iracki parlament wybrał sunnitę na przewodniczącego

Po wielu tygodniach impasu iracki parlament wybrał we wtorek swego spikera. Został nim umiarkowany polityk, sunnita Salim al-Dżaburi - podała iracka telewizja, wskazując, że otrzymał on bezwzględną większość. Głosowanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Policja zadowolona z akcji w Gorzowie. "Napastnik był gotów na wszystko"

Lubuska policja chwali zachowanie funkcjonariuszy, którzy w Gorzowie Wielkopolskim postrzelili awanturującego się mężczyznę. Przełożeni ocenili, że ich dizałanie, choć kontrowersyjne, było w pełni uzasadnione: - W takich sytuacjach jak ta, nigdy nie ma się pełnej kontroli. Taki scenariusz możliwy jest tylko w filmach sensacyjnych - mówi Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

Przemeblowanie brytyjskiego rządu. Eurosceptycy zyskują

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron mianował dotychczasowego ministra obrony Philipa Hammonda ministrem spraw zagranicznych po nieoczekiwanym ustąpieniu z tego stanowiska Williama Hague'a. Nowym ministrem obrony został Michael Fallon.

"Bili bez zastanowienia i bez powodu". Kary za pobicie Meksykanów na plaży

Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał we wtorek pięć z siedmiu wyroków dla kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 r. na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy. Dwóm mężczyznom, którzy przyznali się do winy, sąd kary złagodził. Wszyscy trafią do więzienia. Sąd uznał, że żaden nie zasługuje na warunkowe zawieszenie kary. Wyrok jest prawomocny.

Pożar w Kałkowie. Płonęła plebania

Ogień zajął poddasze plebanii w Kałkowie (Świętokrzyskie). Z żywiołem skutecznie walczyli strażacy. Ratownicy informują, że na szczęście nie ma poszkodowanych.

Kilkanaście osób w busie na paletach. "To kierowca golfa spowodował wypadek"

Osiem osób poszkodowanych w poniedziałkowym zderzeniu busa z volkswagenem golfem wciąż przebywa w szpitalu. Stan niektórych rannych jest ciężki. Prokuratura oskarżyła w związku z tą sprawą kierowcę osobówki o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Kierowca busa, który nieprzystosowanym autem wiózł kilkanastu pasażerów na paletach, żadnych zarzutów jeszcze nie usłyszał. Ale śledczy nie wykluczają, że je mu postawią.

Kiedyś pośmiewisko wśród internautów, dziś ma pomóc weteranom. Powrót "czarnej teczki" ABW

Losy tej teczki to jeden z barwniejszych wątków pobocznych afery podsłuchowej. W czerwcu czarna walizeczka, zapomniana lub porzucona przez funkcjonariuszy ABW, pozostała w redakcji tygodnika "Wprost" po kontrowersyjnie prowadzonej akcji. Teraz, wraz z zawartością, została przekazana Fundacji "Szarik", która pomaga weteranom polskich misji zagranicznych. Zostanie wystawiona na aukcję.