Najnowsze

Najnowsze

- Trwa medialna kampania oczerniania Komisji Weryfikacyjnej WSI, połączona z szeroko zakrojoną policyjno-polityczną operacją - powiedział szef komisji Jan Olszewski. Jednocześnie zapowiedział, że skieruje zawiadomienie do prokuratury w związku z - jego zdaniem - nieprawdziwymi artykułami "Gazety Wyborczej", jakoby członkowie komisji WSI byli korumpowani. "GW" odpowiada: - W Komisji są nieprawidłowości.

Parlamentarzyści przyłączają się do promowania idei transplantacji. W środę przedstawiciele wszystkich klubów poselskich wypełnią w Sejmie oświadczenia woli, informujące o ich zgodzie na pobranie narządów w razie śmierci.

- Politycy lewicy mogą się obawiać zeznań Petera V. To opinia Zbigniewa Wassermanna. Poseł PiS zastrzega jednak, że trzeba poczekać na ustalenia prokuratury.

Żołnierze armii Komorów, małego wyspiarskiego państwa na Oceanie Indyjskim, wespół z wojskiem Unii Afrykańskiej opanowali zbuntowaną wyspę Anjouan, która od siedmiu lat rządziła się samodzielnie. Jej przywódca salwował się ucieczką w kobiecym przebraniu.

Niemal całkowicie spłonęły budynki zakładu wyrobów kauczukowych w Zarzeczu k. Jarosławia - informuje nas internauta za pośrednictwem Kontaktu TVN24. Na szczęście, w pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty szacowane są wstępnie na kilkanaście milionów złotych.

"Pętla", "Lawa", Rękopis znaleziony w Saragossie" i inne - najważniejsze filmy w aktorskim dorobku Gustawa Holoubka znów na ekranie. Przegląd obrazów z niezapomnianymi rolami zmarłego w marcu mistrza przygotowało warszawskie kino Iluzjon.

Władze zdominowanej przez muzułmanów Indonezji planują zablokowanie obywatelom dostępu do stron internetowych propagujących pornografię i przemoc.

100 tys. zł poręczenia majątkowego proponują obrońcy byłego posła Piotra Misztala za list żelazny, gwarantujący mu nietykalność do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

W Polsce nie ma sporu o Traktat Lizboński, jest jedynie w sprawie ustawy ratyfikacyjnej - powiedział Lech Kaczyński po spotkaniu z prezydentem Węgier Laszlo Solyomem. Prezydent dodał, że liczy na osiągnięcie kompromisu podczas środowej rozmowy z premierem.

Ponad 100 samochodów zderzyło się w karambolu na zaśnieżonej autostradzie A-1 łączącej Wiedeń z Salzburgiem. Co najmniej jedna osoba zginęła, a 25 zostało rannych.

"Pokażmy, że nie zapomnieliśmy o Białorusi" - pod takim hasłem ma się odbyć w Warszawie demonstracja solidarności z Białorusinami z okazji ich Dnia Niepodległości.

Jeśli wojsko irackie i amerykańskie nadal będzie atakować szyicką Armię Mahdiego, Irakowi grozi "obywatelska rewolta". Tak twierdzi przywódca mahdystów, Muktada as-Sadr. Szyici chwycili za broń w kilku irackich miastach.

345 wypadki, 50 zabitych i 475 rannych - to smutny bilans świątecznych dni na polskich drogach. Policjanci zatrzymali też 1332 pijanych kierowców.

Peter V. uznał, że po dojściu do władzy Platformy, tacy jak on mogą się czuć w Polsce bezpiecznie i dlatego wrócił do Polski - tak zatrzymanie biznesmena, zwanego "kasjerem lewicy" skomentował w TVN24 były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Głęboko "przekopany" pas zieleni i zablokowana krajowa 7 - tak nad ranem wyglądała trasa w okolicach Elbląga. - Rosyjski kierowca zasnął za kierownicą i wykonał taką oto orkę - napisał do nas internauta biker i na skrzynkę Kontakt TVN24 przesłał zdjęcia z trasy.

- Nigdy nie rozmawiałem z Peterem V., ale niektórzy na lewicy znali go - powiedział w TVN24 były premier z ramienia SLD Józef Oleksy.

23-letni kierowca Skody Fabii nie zapanował nad pojazdem i uderzył w płot. Samochód spłonął. Kierowca zbadany tuż po zdarzeniu miał w wydychanym powietrzu... prawie 7 promili alkoholu. Według źródeł medycznych śmiertelna dawka alkoholu we krwi wynosi ok. 5 promili.

Chociaż wygrali olbrzymie pieniądze na loterii, dalej wykonują swoje mało płatne i nieskomplikowane zajęcia. Szkocka sprzątaczka-milionerka dalej macha mopem, a sprzedawca hamburgerów ciągle podaje mięso w bułce.

Janusz Palikot tak bardzo przejął się szefowaniem sejmowej komisji "Przyjazne Państwo", że z własnej kieszeni wyłożył 10 tys. zł na uruchomienie jej strony internetowej - podaje "Newsweek". Na stronie są wyłącznie jego zdjęcia.