Najnowsze

Najnowsze

Śmierć byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły pozostanie zagadką - prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa - donosi dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła popełnił samobójstwo.

W polskich szkołach jest coraz więcej uczniów z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi. Nauczyciele nie wiedzą, jak im pomóc, nie są też zainteresowani szkoleniami na ten temat - pisze "Dziennik Polski".

Leszek Miller nie potrafi skończyć swojej kariery politycznej. Mimo porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych, uparcie próbuje wrócić do polityki, wabiąc do zakładanej przez siebie partii kolejnych działaczy SLD - pisze "Polska".

Budynki na polsko-słowackim przejściu granicznym Winiarczykówka-Bobrov w pobliżu jeziora Orawskiego być może zostaną przekazane placówce opiekuńczo–wychowawczej. Strażnica na przejściu Lesnica–Szczawnica ma zostać wystawiona na sprzedaż – informuje "Dziennik Polski".

Mimo sromotnej porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych, Leszek Miller chce wrócić do polityki. Zakłada nową partię i wabi do niej kolejnych działaczy SLD. Zgromadził już wokół siebie ponad tysiąc osób - pisze " Polska - Dziennik Łódzki".

Członkowie stowarzyszenia zawodowego piekarzy rozdali na głównych placach i ulicach Neapolu 20.000 bochenków chleba, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko opanowaniu przemysłu piekarniczego w mieście przez camorrę.

Szef hiszpańskiego rządu, 47-letni socjalista Jose Luis Rodriguez Zapatero, sondażowy faworyt marcowych wyborów, został oficjalnie wysunięty przez swą partię jako kandydat na premiera na drugą kadencję.

Kryształowa Kula i krwistoczerwone Porsche należy do Anny Guzik, finalistki VI edycji "Tańca z gwiazdami". W parze z Łukaszem Czarneckim pokonała Justynę Steczkowską tańczącą ze Stefano Terazzino.

MediaTory rozdane. Studenci dziennikarstwa z całej Polski przyznali nagrody dla ludzi mediów, którzy "kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze tory”. Statuetkę "Promotora" - za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google - otrzymał portal tvn24.pl.

Do końca życia będę zabiegać o proces stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej-Brus, która nakazała aresztowanie mojego ojca - gen. Augusta Fieldorfa "Nila" - zapowiada w wywiadzie dla "Sunday Telegraph" Maria Fieldorf-Czarska, córka straconego w 1953 r. generała.

Tysiące demonstrantów na ulicach Tbilisi domagało się od prezydenta Micheila Saakaszwiliego powrotu na wizję największej opozycyjnej stacji telewizyjnej Imedi TV. - Misza, włącz TV! - skandowało 10 tys. osób.

Syria weźmie udział w organizowanej pod auspicjami Waszyngtonu bliskowschodniej konferencji pokojowej w Annapolis w USA. Damaszek przyśle reprezentację, bo tematykę konferencji rozszerzono o sprawę okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan.

Strażacy wyłowili trzecią - ostatnią ofiarę piątkowej libacji nad Zalewem Zemborzyckiego pod Lublinem. W Zalewie utonął też wędkarz, który wypłynął dziurawym pontonem.

O "otwarcie bram raju" dla ofiar tragedii w Nangar Khel w Afganistanie, a także za jej sprawców modlono się w niedzielę w warszawskim kościele Wizytek. Inicjatorem mszy był Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Autokar wiozący młodzież wpadł do rowu na autostradzie A4 w województwie opolskim i na pięć godzin zablokował ruch. W wypadku zginęła jedna osoba nie żyje, a 27 osób zostało rannych. Do tragicznego wypadku doszło też w miejscowości Rzeczyca na trasie nr 19 z Lublina do Białegostoku, gdzie samochód nauki jazdy wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd.

Po ośmiu latach i nieudanej próbie powrotu trzy miesiące temu, do Pakistanu powrócił były premier Nawaz Sharif. Od razu zapowiedział walkę z "dyktaturą prezydenta Perveza Musharrafa".

Komendant rzymskiej straży miejskiej został w trybie pilnym zdymisjonowany po tym, gdy jedna z gazet ujawniła, że zaparkował swój prywatny samochód na miejscu dla inwalidów. Dodatkowo posłużył się przy tym cudzą i nieważną legitymacją.

Temat stadionowego bandytyzmu jest długi i pewnie nie prędko zostanie rozwiązany. Od czasu do czasu Ci, którym leży na sercu dobro polskiego sportu i dobro … naszych dzieci, bliskich i znajomych powinny o nim mówić, bo milczeć nie wolno. Dlatego nie zamilknę i ja.

Choć media od dwóch tygodni informują, że koraliki Bindeez mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci, oferta ich sprzedaży znalazła się w najnowszej gazetce promocyjnej sieci perfumeryjno-drogeryjnej Rossmann. - To pomyłka grafików. Już nie mamy już tego produktu w sprzedaży - zapewnia w rozmowie z tvn24.pl Roman Lewandowski, rzecznik prasowy firmy.

"Bardzo poważny", jak określali go ratownicy, pożar na platformie wiertniczej u wybrzeży brytyjskich Szetlandów na Morzu Północnym został całkowicie ugaszony. 159 pracownikom platformy nic się nie stało.