Najnowsze

Najnowsze

Duda oczekuje przeprosin od USA. "Haniebne zakłamywanie historii"

- Żadna niewiedza historyczna, żadna ignorancja nie może usprawiedliwiać haniebnego obrażania innych narodów - oświadczył Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Jak dodał, mówienie o tym, że naród polski w jakikolwiek sposób przyczynił się do Holokaustu, jest "haniebnym zakłamywaniem historii". Z kolei w imieniu urzędującego prezydenta, głos w tej sprawie zabrała szefowa jego biura prasowego. - Tego typu szkodliwe i fałszujące prawdę historyczną wypowiedzi powinny spotykać się ze stanowczą i adekwatną reakcją - oświadczyła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Latający dysk i kilkanaście metrów trawy. Pokazy frisbee we Wrocławiu

W sobotę i niedzielę miłośnicy "latającego dysku" promowali ultimate frisbee. Dyscyplina ta zostanie rozegrana we Wrocławiu podczas 10. Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. Zawodnicy na pokazowym treningu udowodnili, że do jej uprawiania wystarczy niewiele: okrągły dysk, kilkanaście metrów trawy i dużo pozytywnej energii.

Kórnik: Białą Damę zatrudnię

Wymagane: znajomość języka obcego i kórnickie pochodzenie. Mile widziane: znajomość historii gminy i dobra prezencja. Miasto Kórnik poszukuje kandydatki na... Białą Damę, która przez kolejny rok będzie twarzą miasta.

"Nadszedł czas, aby Rosja wkroczyła do Arktyki i podbiła ją". Rogozin zatyka flagę na biegunie

- Komuś może się to nie spodobać, ale to jego problem. Najważniejsze jest to, że my tego chcemy i będzie to dobre dla naszego kraju - oznajmił rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin deklarując ekspansję w Arktyce. Odwiedził też biegun północny, gdzie zatknął flagę Rosji. Tego samego dnia zdołał rozdrażnić Norwegów, bowiem bez ich zgody przyleciał do rosyjskiej osady na Spitsbergenie, traktując ją jako część Rosji, choć formalnie to Norwegia. Oslo zażądało już od Moskwy wyjaśnień.

Gdańskie stado lwów się powiększy. "Spodziewamy się czterech kotów"

To Tschibinda – młoda lwica z gdańskiego zoo – jako pierwsza zostanie matką. Ciąża u lwic trwa 3,5 miesiąca, więc już w połowie czerwca pracownicy ogrodu zoologicznego spodziewają się czterech małych kotów. - Relacje pomiędzy przyszłymi rodzicami są wzorcowe – mówią opiekunowie lwów z gdańskiego zoo.

Wypadek fasiągu w Zakopanem. Koń zginął, woźnica ranny

Pędzący ulicą Zakopanego bus spłoszył dwa konie ciągnące turystyczny fasiąg. Przestraszone zwierzęta nie dały się uspokoić, ruszyły w galop ulicą. Potem uderzyły w taksówkę, wreszcie latarnię. Jeden z koni przeciął sobie tętnicę i zdechł. Woźnica trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Burza po słowach szefa FBI. "Ambasador USA reprezentuje tego durnia, powinien przeprosić"

- To nie jest pierwsze wydarzenie, które pokazuje Polskę w fałszywym świetle. Biorąc pod uwagę rangę urzędnika amerykańskiego, można by oczekiwać, że pan prezydent zabierze w tej sprawie głos - powiedział w programie "Kawa na ławę" Zbigniew Ziobro odnosząc się do kontrowersyjnej wypowiedzi dyrektora FBI o współudziale Polaków w holokauście. Z kolei Tomasz Nałęcz nazwał Jamesa Comeya "durniem".

Sześć tysięcy maratończyków biegnie przez Kraków

Ponad sześć tysięcy biegaczy z 46 krajów stanęło na starcie 14. PKO Cracovia Maraton. Trasa przebiega przez centrum miasta. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia do godz. 16. Wyłączone z ruchu są m.in. aleje Krasińskiego i Mickiewicza.

Stare, zdezelowane, ale jeżdżą. Wraki aut ścigają się w Gdyni

Niektórzy spisali je już na starty, ale podczas Wrak Race pokazały, że wciąć na wiele je stać. Wiekowe, sfatygowane, porozbijane auta pokazały swoje możliwości podczas tego wyjątkowego gdyńskiego wyścigu. Kilkadziesiąt samochodów - od szkieletów bez lusterek czy drzwi po wystylizowane wraki – wzięło udział w zaciętej rywalizacji na torze. Uczestnicy nie wahali się uderzać w auta przeciwników. To prawdziwe widowisko dla amatorów widowiskowych dachowań, zderzeń i ostrej jazdy przy akompaniamencie ryku silników.

Fregata za 25 mln euro w symbolicznej podróży

Replika XVIII-wiecznej francuskiej fregaty "L'Hermione" wypłynęła w rejs przez Atlantyk w kierunku wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Rejs ma upamiętnić wydarzenia z marca 1780 roku, kiedy poprzedniczka fregaty z markizem La Fayettem na pokładzie wypłynęła do Ameryki, aby dołączyć do wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Nowa „tajemnicza” choroba zabija w ciągu doby. To nie ebola

W południowo-wschodniej Nigerii rozprzestrzenia się nowa nieznana choroba, która dotychczas zabiła „co najmniej” 28 osób. Dotychczas nie zidentyfikowano jej źródła, pracują nad tym przedstawiciele WHO. Wiadomo, że nie jest to ebola. Śmierć następuje w ciągu doby po pojawieniu się pierwszych objawów.

Tak naprawdę wygląda superczołg Putina

Nowy rosyjski czołg T-14, nazywany też Armata, będzie gwoździem programu podczas wielkiej parady na Placu Czerwonym dziewiątego maja. Pojazd przez lata skutecznie utrzymywano w ścisłej tajemnicy i nie było wiadomo jak właściwie wygląda. Pod koniec marca szczelną zasłonę cenzury uchylono i najpewniej w sposób kontrolowany do sieci zaczęły trafiać zdjęcia oraz nagrania nowej dumy rosyjskiego wojska.

Polska będzie zmuszona przyjąć uchodźców z Afryki?

Do maja Komisja Europejska ma przedstawić kryteria dotyczące przyjmowania uchodźców z Afryki Północnej przez kraje członkowskie. Polska sceptycznie podchodzi do tych zamierzeń. Chce przekonać Unię do pozostawienia państwom więcej swobody w podejmowaniu decyzji. Materiał "Faktów" TVN.

Wciąż szukają zaginionych górników. Ratownicy zmienili trasę

Trwają poszukiwania dwóch górników kopalni "Wujek Śląsk" uwięzionych po silnym wstrząsie, do którego doszło w sobotę nad ranem. Ratownicy natrafiają nieustannie na kolejne przeszkody. W niedzielny poranek zdecydowano o powrocie do wyrobiska, z którego górnicy zaczynali. Pierwsze informacje w tej sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kary za brak szczepień. Nawet do 5 tys. zł

Wojewodowie w całym kraju wydają postanowienia o nałożeniu grzywny wobec rodziców uchylających się od obowiązku szczepienia dzieci. Tylko na Śląsku postawiono na edukację rodziców. W zależności od województwa, wysokość grzywny waha się od 100 zł do 5 tys. zł.

5 mld dla Grecji? Rosja dementuje

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zdementował w sobotę pogłoski o planowanym na wtorek podpisaniu umowy o współpracy energetycznej z Grecją w zamian za pomoc dla Aten w wysokości do 5 mld euro. Według niemieckiego "Spiegla" dzięki tym pieniądzom Ateny będą mogły przedłużyć negocjacje z wierzycielami.

"Obniżanie wynagrodzeń będziemy traktować jak przestępstwo"

Przywódca Partii Pracy Ed Miliband zapowiedział w sobotę, że w przypadku zwycięstwa laburzystów w majowych wyborach powoła rządową grupę roboczą do walki z wyzyskiem zagranicznych pracowników. Według sondaży notowania konserwatystów i laburzystów są praktycznie takie same.

Wzmocniona ochrona w Wiecznym Mieście. Zagrożenie terrorystyczne

500 włoskich żołnierzy ochrania w Rzymie budynki o strategicznym znaczeniu i zabytki w ramach rozpoczętej w weekend operacji „Bezpieczne ulice”. Decyzję o przysłaniu dodatkowych oddziałów, które wzmocnią już obecne, zapadła po zamachach we Francji i Danii.

70. rocznica wyzwolenia obozu Ravensbrueck

Dzisiaj odbędą się uroczystości 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrueck. Wśród więzionych kobiet było 30-40 tys. Polek, z których 17 tys. zginęło. W obchodach weźmie udział prezydentowa Anna Komorowska.

Zamieszki w Seulu po protestach rodzin ofiar katastrofy Sewol

Południowokoreańska policja starła się w sobotę w Seulu z demonstrantami, którzy blokowali dojazd do pałacu prezydenckiego, protestując przeciw niedostatecznej i powolnej reakcji władz po zatonięciu promu Sewol w ub. r. W katastrofie zginęły 304 osoby.