Najnowsze

Najnowsze

Siemoniak: Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności

- Polskie stanowisko ws. uchodźców jest przepełnione solidarnością i dużą wyobraźnią co do tego, że doraźnymi, szybkimi decyzjami nie rozwiążemy problemu - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 minister obrony Tomasz Siemoniak. Dodał, że w tej sprawie Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności.

Syn "El Chapo" wrzuca zdjęcie do sieci. Wąsy pogrążą narkotykowego bossa?

Czy to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców? Syn szefa meksykańskiego kartelu narkotykowego Joaquina "El Chapo" Guzmana opublikował w internecie zdjęcie, które sugeruje, że zbiegły z więzienia gangster spędza czas z bliskimi w rodzinnym mieście. Meksykańska prokuratura generalna analizuje fotografię i ustala miejsce pobytu Guzmana. Po dwóch spektakularnych ucieczkach z więzienia władze nie mogą sobie pozwolić na to, aby ten dalej grał im na nosie.

Sprzedawała na opał dokumenty z danymi pacjentów, podawała się za pielęgniarkę

Dokumentacja medyczna z intymnymi informacjami o stanie zdrowia pacjentów była pokątnie sprzedawana na… opał. Wszystkie tropy prowadzą do byłej recepcjonistki jednego z oddziałów szpitala w Chrzanowie. Kobieta miała nie tylko handlować dokumentami, ale również podawać się za pielęgniarkę. Po interwencji reporterów "Blisko Ludzi" TTV Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zapowiada kontrolę w szpitalu.

Bieda, walka z religią i opozycją. Prorosyjski prezydent może rozpętać nową wojnę

Emomali Rachmon, prezydent Tadżykistanu, w którym podczas weekendu doszło do próby buntu, twierdzi, że wywołali go rodzimi zwolennicy IS. W sąsiednim Uzbekistanie prezydent Islam Karimow oskarżył dżihadystów o piątkowy zamach bombowy na taszkenckiej starówce. Środkowoazjatyccy przywódcy państw poradzieckich zawsze największe zagrożenie dla swych rządów widzieli w radykalnym islamie - pisze znawca regionu Wojciech Jagielski.

Amfibia jak kosiarka. Tak elektrownia "sprząta" jezioro w Juszkowie

- Wybierałem się do znajomych i akurat przejeżdżałem koło elektrowni wodnej w Juszkowie (woj. pomorskie). Zauważyłem, że do pobliskiego jeziora wjeżdża amfibia i wyciąga zalegającą tam roślinność. Pierwszy raz miałem okazję zaobserwować coś takiego - opowiada tvn24.pl reporter, który sfilmował nietypowe "sprzątanie".

Wyjątkowo pechowy pomnik Jana Pawła II. Teraz chcą go obrócić

Politycy rządzącej w Rzymie centrolewicy zaczynają zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przesunięcie i obrócenie pomnika Jana Pawła II przed dworcem Termini. Chodzi głównie o to, by papież stał na pomniku zwrócony twarzą do wychodzących ze stacji, a nie tyłem.

Cipras odzyskuje grunt. Syriza wraca na prowadzenie

Radykalnie lewicowa grecka Syriza, która w zeszłym tygodniu utraciła prowadzenie w sondażu przedwyborczym, w poniedziałek odzyskała je, wyprzedając konserwatywną Nową Demokrację o 0,5 punktu procentowego. Przedterminowe wybory odbędą się w Grecji 20 września.

Dudapomoc okazała się fikcją. Ludzie rozczarowani

13 maja, w trakcie kampanii wyborczej Andrzeja Duda, szefowa jego sztabu Beata Szydło ogłosiła decyzję o utworzeniu Dudapomocy - inicjatywy mającej wyjść naprzeciw obywatelom. Twarzą firmował ją europoseł Janusz Wojciechowski, wtedy murowany kandydat na prezydenckiego ministra. Dziś w kancelarii go nie ma, tak jak nie ma Dudapomocy. Materiał magazynu "Czarno na Białym".

Dolary zamiast azylu. Państwa Zatoki Perskiej nie chcą uchodźców

Choć imigrantom bliżej i geograficznie, i kulturowo do państw Zatoki Perskiej, to te nie chcą przyjmować uchodźców z Syrii. Dlaczego? Bo to niebezpieczne. Sześć najbogatszych państw regionu w ciągu ostatniego roku nie przyjęło ani jednego azylanta. Zamiast otworzyć drzwi, wolą otwierać portfele. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Powstają kolejne szlaki przemytu ludzi. Oto newralgiczne punkty

Walka z państwem islamskim to jeden front, drugi, niemniej trudny, to walka z przemytnikami ludzi. Unia Europejska przygotowuje nasilenie operacji wojskowej na Morzu Śródziemnym. To jednak nie wystarczy, bo powstają kolejne szlaki przemytu. Materiał "Faktów z zagranicy", oglądaj od poniedziałku do piątku o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Rosjanie popisują się Su-30. Nowe-stare maszyny jako odpowiedź na F-22

Rosyjskie wojsko i media w ostatnich dniach kilka razy podkreślały fakt posiadania przez lotnictwo nowoczesnych myśliwców Su-30. Zaprezentowano między innymi wyjątkowe nagranie z ćwiczeń pilotów. Zbiega się to nieprzypadkowo z wysłaniem po raz pierwszy do Europy najnowocześniejszych amerykańskich myśliwców F-22.

Sondaż: dlaczego większość Polaków nie wzięła udziału w referendum?

22 proc. badanych nie wzięło udziału w niedzielnym referendum, ponieważ miało o nim za mało informacji lub nie wiedziało, że się odbywa - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Zdaniem 12 proc. respondentów pytania dotyczyły spraw nieistotnych, a dla 7 proc. były niezrozumiałe.

"Dostaliśmy po głowie i mamy nauczkę"

Mamy już nauczkę za sobą i nigdy nie będziemy mówili, żeby organizować jakiekolwiek kolejne polityczne referendum. Instytucja referendum nie jest od tego - powiedziała w "Kropce nad i" rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha, odnosząc się do wyników niedzielnego plebiscytu.

Kilkanaście tysięcy uchodźców na Lesbos. "Krok od wybuchu"

Od 15 tys. do 17 tys. uchodźców i imigrantów przebywa na greckiej wyspie Lesbos. Panująca tam sytuacja jest o krok od wybuchu - ostrzegł minister ds. polityki migracyjnej Joannis Muzalas. Władze liczą jednak, że w najbliższych dniach sytuacja się poprawi.