Najnowsze

Najnowsze

Trudne rozmowy Amerykanów z Turkami. Sekretarz stanu USA w Ankarze

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson spotkał się w niedzielę w Stambule ze swym tureckim odpowiednikiem Mevlutem Çavusoglu i prezydentem Tayyipem Erdoganem, z którymi rozmawiał między innymi o Syrii i Katarze. Tillerson uczestniczył też w obradach Światowego Kongresu Naftowego.

Setki tysięcy Turków na wielkim wiecu w Stambule

Setki tysięcy Turków wzięło udział w wiecu na azjatyckim brzegu Bosforu na zakończenie 25-dniowego "Marszu sprawiedliwości", którego uczestnicy przeszli 450 kilometrów z Ankary do Stambułu, aby zaprotestować przeciw arbitralnemu stosowaniu prawa przez rząd.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie. W drugiej części programu gościli Adrian Zandberg (Razem) i Marek Migalski (politolog).

Zandberg: ktoś przyjedzie, pogłaszcze nas po grzywce, a my otwieramy serce

Polska na tym zyskała, oczywiście zyskała na tym przede wszystkim ekipa rządowa, która przekuwa to na swój sukces. Ale myślę, że w tym znaczeniu dobrze, żebyśmy mieli po swojej stronie najpotężniejsze państwo świata - podkreślał politolog Marek Migalski. Wraz z Adrianem Zandbergiem (Razem) komentowali wizytę Donalda Trumpa w Warszawie.

Saperzy wywieźli półtonową bombę. W poniedziałek ma zostać "zneutralizowana"

Około godziny trwała w niedzielę w Białymstoku akcja podnoszenia i wywiezienia półtonowej bomby z czasów II wojny światowej, którą znaleziono na terenie przebudowy ulicy Ciołkowskiego. Po godzinie 14. prezydent Białegostoku przekazał, że mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Niewybuch będzie w poniedziałek zneutralizowany na poligonie w Orzyszu - poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie.

"Prezydent nie wykorzystał rozmowy z Trumpem, by mówić o gwarancjach"

- To, że do niej doszło - bardzo dobrze - podkreślał w "Kawie na ławę" poseł PO Andrzej Halicki, komentując wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. - To natomiast, że prezydent nie wykorzystał swojej rozmowy do tego, by mówić o gwarancjach bezpieczeństwa, to już jest naprawdę dezercja - dodał. Zdaniem ministra w Kancelarii Prezydenta, Pawła Muchy, kwestie bezpieczeństwa wybrzmiały podczas wizyty.

Zdemolowane samochody, pobicia i sześciu zatrzymanych

Policja zatrzymała sześciu mężczyzn w związku z kilkoma pobiciami i zniszczeniami samochodów, do których doszło w sobotę rano w Brzegu, woj. opolskie. - Dwóm osobom przedstawiono już zarzuty - poinformowała Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KP Policji w Brzegu, woj. opolskie.

Premier Iraku: Mosul został wyzwolony z rąk dżihadystów

Premier Iraku Hajder al-Abadi ogłosił w niedzielę zwycięstwo nad siłami tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu na północy kraju i wyzwolenie tego miasta, z którego dżihadyści utworzyli swą stolicę w Iraku, i gdzie proklamowany został samozwańczy kalifat.

Trump tweetuje o spotkaniu z Putinem

W serii tweetów opublikowanych w niedzielę prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał, że zakończony dzień wcześniej szczyt G20 był dla USA sukcesem. Nawiązując do swego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dodał, że czas na konstruktywną współpracę z Rosją.

Chory na raka noblista może wyjechać na leczenie za granicą

Lekarze z USA i Niemiec, który zbadali chorego na nowotwór wątroby chińskiego dysydenta i noblistę Liu Xiaobo, oświadczyli w niedzielę, że nie ma przeciwwskazań do przewiezienia go za granicę na leczenie. Z kolei według chińskich specjalistów byłoby to niebezpieczne.

"Prezydent nie wykorzystał rozmowy z Trumpem, by mówić o gwarancjach"

- To, że do niej doszło - bardzo dobrze - podkreślał w "Kawie na ławę" poseł PO Andrzej Halicki, komentując wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. - To natomiast, że prezydent nie wykorzystał swojej rozmowy do tego, by mówić o gwarancjach bezpieczeństwa, to już jest naprawdę dezercja - dodał. Zdaniem ministra w Kancelarii Prezydenta, Pawła Muchy, kwestie bezpieczeństwa wybrzmiały podczas wizyty.

Żołnierzowi zwiało czapkę. Walkę z podmuchami podjął sam prezydent Trump

Donald Trump miał właśnie wsiadać na pokład prezydenckiego śmigłowca w bazie wojskowej Andrews, gdy zauważył, że jednemu z żołnierzy silny podmuch zerwał czapkę z głowy. Prezydent USA nie zastanawiając się długo, ruszył na pomoc. Podniósł czapkę, ułożył ją na głowie wyprostowanego na baczność żołnierze, a następnie poklepał po ramieniu. Czapka nie pozostała jednak długo na swoim miejscu...

Jowita Budnik i Elaine Umuhire najlepszymi aktorkami w Karlowych Warach

Odtwórczynie głównych ról w filmie Joanny i Krzysztofa Krauzów "Ptaki śpiewają w Kigali" - Jowita Budnik i Elaine Umuhire - zostały wybrane ex aequo najlepszymi aktorkami na 52. festiwalu w Karlowych Warach. Główna nagroda, Kryształowy Globus, powędrowała do czeskiego obrazu "Little Crusader", co w zgodnej opinii krytyków było sporym zaskoczeniem, gdyż film nie należał do faworytów.