Najnowsze

Najnowsze

Błaszczak: blokujący manifestacje powinni płacić za ochronę

Mariusz Błaszczak proponuje zmienić ustawę o zgromadzeniach, by można było obciążyć kosztami ochrony manifestacji tych, którzy je blokują. Minister przyznał, że konsultował się już w tej sprawie z kierownictwem PiS. - Dążą do awantur, to niech za to zapłacą - podkreślił we wtorek w radiowej Trójce, wskazując na organizatorów kontrdemonstracji na miesięcznicach smoleńskich.

Elektryczna rewolucja

Przyszłość jedzie na prąd. Francja czy Norwegia stawiają na auta elektryczne, bo są bardziej ekologiczne. Smog to poważny problem i Europa między innymi tak chce z nim walczyć. Polska też próbuje. Łukasz Wieczorek.

Miłość do gór

Angelika na szczycie i na wózku. Unieruchomiona przez rdzeniowy zanik mięśni, nie rezygnuje z aktywności i miłości do gór. Właśnie zdobyła Mnicha, ale tatrzańska wspinaczka nie była jej pierwszą i pewnie nie będzie ostatnią. Agnieszka Vejković.

"Kontrmanifestanci zbojkotowali własny bojkot"

- Taki obrazek, który wczoraj widzieliśmy, ten mur zbudowany z bramek policyjnych, pokazuje, że rządzącym zależy na podziale Polski - ocenił Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy PSL, komentując poniedziałkowe obchody miesięcznicy smoleńskiej. - Gdyby policjantów było za mało i doszłoby do zamieszek, tego samego dnia byłby złożony wniosek o wotum nieufności dla ministra - odpowiedział Waldemar Buda, poseł PiS.

"Powiedziała, że to ona jest suwerenem". Petru komentuje swoje nagranie

Chciałem pokazać, jak osoby, które nazywają tę miesięcznicę wydarzeniem religijnym, religijnie podchodzą do innych, do bliźnich - wyjaśniał w "Jeden na jeden" w TVN24 lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Odniósł się w ten sposób do swojego nagrania wykonanego w czasie poniedziałkowych obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

Petru: podziały wynikają z agresji, która sączy się od Kaczyńskiego

To pokazuje, jak duże jest napięcie wywołane, niestety, rządami PiS-u - stwierdził Ryszard Petru w "Jeden na jeden" w TVN24, komentując odgrodzenie uczestników obchodów miesięcznicy smoleńskiej od kontrmanifestantów. - Między Polakami powstaje głęboki rów i tym obrazem, który ja zapamiętam z wczoraj, jest barierka i kordon policji - dodał lider Nowoczesnej.

Wielka feta po wystrzeleniu pocisku. Seul studzi jednak entuzjazm Pjongjangu

Południowokoreańska agencja wywiadowcza nie sądzi, by Pjongjang dysponował technologią niezbędną do wdrożenia programu międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Północnokoreańskie media pokazały tłumy wiwatujące po ostatnim wystrzeleniu rakiety. Wśród świętujących był również Kim Dzon Un.

"Agresja sączy się od Kaczyńskiego". Petru o barierkach na miesięcznicy

To pokazuje, jak duże jest napięcie wywołane, niestety, rządami PiS-u - stwierdził Ryszard Petru w "Jeden na jeden" w TVN24, komentując odgrodzenie uczestników obchodów miesięcznicy smoleńskiej od kontrmanifestantów. - Między Polakami powstaje głęboki rów i tym obrazem, który ja zapamiętam z wczoraj, jest barierka i kordon policji - dodał lider Nowoczesnej.

Komisja Jakiego uchyla, Gronkiewicz-Waltz odpowiada

Roszczenia wstrzymane, działka przy Twardej zostaje w mieście. Minister Patryk Jaki ogłasza pierwszą decyzję swojej komisji weryfikacyjnej, ale za chwilę te informację weryfikuje samo miasto. Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomina, że Twardej ratusz nigdy nie oddał. Sam wstrzymał podpisanie aktu notarialnego.

Nowa opłata paliwowa w Sejmie

Benzyna w górę. Posłowie zajmą się projektem ustawy o doliczonym do cen paliwa podatku na łatanie dróg. Pytanie, jak przyjmą to kierowcy, bo 25 groszy na litrze to nawet kilkaset złotych rocznie mniej w portfelu.

Skazany za spalenie kukły Żyda trafi do więzienia

Nie widać żalu, nie widać szans na poprawę, więc kara musi być dotkliwa. Piotr Rybak za spalenie kukły Żyda ma pójść na trzy miesiące do więzienia. Rybak wnioskował o łagodniejszą formę kary - czyli dozór elektroniczny, ale wrocławski sąd nie znalazł powodów, by przychylić się do tej prośby.

Szczyt G20: bilans zysków i strat

Szczyt G20 w Hamburgu, czyli bilans zysków i strat. Straty widać na ulicach. Zysków nie widać zbyt wielu. Bo w sprawie klimatu Ameryka nadal idzie swoją drogą. Donald Trump nawet nie pojawił się na sesji temu poświęconej, bo ten czas poświęcił Władimirowi Putinowi. I nie trudno odnieść wrażenia, ze dla niego przylot do Hamburga miał głównie jeden cel: spotkanie z rosyjskim prezydentem.

Co dalej z Patriotami dla Polski?

Amerykańskie Patrioty, czyli co? System obrony przeciwrakietowy najnowszej generacji dopiero się tworzy, więc na razie mówimy o chęci kupienia obietnicy. Dopiero kiedy stanie się faktem, polska armia będzie mogła mówić o impulsie nowoczesności. Jest jeszcze jedno trudne pytanie, o czas. Nie wiadomo, kiedy system trafi do Polski.

Podatki od cienia, parasola, wycieraczki i flagi

Kraj jest w szponach absurdalnej pomysłowości fiskusa - piszą autorzy raportu o lokalnych podatkach nakładanych we Włoszech. Trzeba płacić na przykład od rzucanego cienia, parasola przed sklepem, nazwy restauracji na wycieraczce, a nawet od wywieszenia flagi.

Ekspresowy Pogonowski. Jak w półtora roku zostać pułkownikiem

Awans od kaprala do pułkownika, czyli o dziewiętnaście stopni, zajął szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotrowi Pogonowskiemu tylko półtora roku. Prawdopodobnie nikt przed nim nie awansował w takim tempie, a co więcej, jego stopień jeszcze do minionej środy był tajemnicą państwową.

Trump: Comey nielegalnie ujawnił tajne informacje

Prezydent Stanów Zjednocznych napisał w poniedziałek na Twitterze, że były dyrektor FBI James Comey w zapisanych przez siebie notatkach ujawnił tajne informacje. "To jest nielegalne" - dodał Donald Trump.