Najnowsze

Najnowsze

Juliusz Machulski

Juliusz Machulski – reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” (1988). Członek zarządu Stowarzyszenia Filmowców Polskich (SFP). Od 2003 jest prezydentem nowo powołanej Polskiej Akademii Filmowej, która między innymi przyznaje polskie nagrody - „Orły".

To już oficjalne. Atomowe giganty płyną na Bałtyk

Dwa największe rosyjskie okręty z napędem atomowym wyruszyły z bazy na Dalekiej Północy i płyną na Bałtyk. Krążownik Piotr Wielki i okręt podwodny Dymitr Doński mają wziąć udział w paradzie w Sankt Petersburgu. W pobliżu Polski pojawią się za około tydzień.

Jerzy Wołosiuk

Jerzy Wołosiuk - zastępca dyrektora ds. artystycznych Opery na Zamku. Dyrygował i współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Jest fundatorem i prezesem Fundacji Operalnia, zajmującej się promocją muzyki klasycznej, ze szczególnym uwzględnieniem kameralnej opery współczesnej. Brał udział w międzynarodowych konkursach dyrygenckich w Orvieto, Spoleto (Włochy) oraz w Madrycie (Hiszpania). W 2010 r. był finalistą Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Dyrygentów Operowych w Spoleto we Włoszech.

"Wolne sądy! Wolne sądy!". Oklaski po wystąpieniu Gersdorf

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf przemawiała w Sejmie w trakcie pierwszego czytania projektu ustawy Prawa i Sprawiedliwości o Sądzie Najwyższym. Po jej wystąpieniu posłowie opozycji wstali i zaczęli klaskać. "Wolne sądy! Wolne sądy"! - skandowali.

Sąd Najwyższy krytycznie o ustawie PiS. "Model represyjny"

Przekazanie tak istotnej władzy ministrowi sprawiedliwości prowadzi do kolizji z zasadami podziału i równowagi władz, niezależności sądów i niezawisłości sędziów, przez co dochodzi do braku gwarancji prawa do sądu - ocenił Sąd Najwyższy w opinii do poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

Siedem osób rannych, w tym dzieci, po zderzeniu z cysterną

Z niewyjaśnionych przyczyn kierująca oplem zafirą zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z cysterną a ta przewróciła się na bok - relacjonuje młodsza aspirant Ilona Sidorko z komendy z Piotrkowa Trybunalskiego. Wszyscy poszkodowani, w tym czworo dzieci, zostali przetransportowani do szpitala. Trasa ciągle jest zablokowana. Służby podniosły już zniszczoną cysternę na koła.

"Washington Post": Afryka i Jemen potrzebują pomocy. Świat jest głuchy

Ponad 20 milionów ludzi w trzech krajach Afryki i Jemenie może umrzeć z głodu w najbliższych miesiącach. Społeczność międzynarodowa jednak w niewielkim stopniu zareagowała na ten kryzys humanitarny, który - jak ocenia ONZ - jest najgorszy od II wojny światowej - ocenia na swoich łamach amerykański dziennik "Washington Post".

Rosja chce rozmawiać z USA o "strategicznej stabilności"

Na spotkaniu wiceministra Siergieja Riabkowa z podsekretarzem stanu USA Thomasem Shannonem "kontynuowano poszukiwanie rozwiązań problemów" w stosunkach dwóch krajów - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Poruszona została także kwestia nieruchomości dyplomatycznych Rosji w USA.

Miliony euro odszkodowań po zamieszkach w Hamburgu

Towarzystwa ubezpieczeniowe będą musiały wypłacić poszkodowanym 12 mln euro za straty powstałe w wyniku ulicznych zamieszek podczas szczytu G20 w Hamburgu - podał we wtorek "Bild" powołując się na Stowarzyszenie Ubezpieczycieli GDV.

Straż Marszałkowska przy mównicy. "Nie zezwala się posłom na wchodzenie"

Przed rozpoczęciem pierwszego czytania ustawy o Sądzie Najwyższym strażniczki ze Straży Marszałkowskiej broniły dostępu do wejścia na mównicę. Zarządzenie w tej sprawie wydał marszałek Sejmu. "Nie zezwala się posłom na wchodzenie i przebywanie w części sali prezydialnej sali posiedzeń Sejmu obejmującej przestrzeń za stołem prezydialnym" - napisał Marek Kuchciński. "Pierwszy raz w czasie normalnych obrad" - skomentował tę sytuację na Twitterze poseł PO Bartosz Arłukowicz.

Wiceminister sprawiedliwości: będą dwie poprawki do ustawy o Sądzie Najwyższym

Ministerstwo sprawiedliwości chce, by posłowie PiS zgłosili do ustawy o Sądzie Najwyższym dwie poprawki - zapowiedział we wtorek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zgodnie z nimi ze swoich kompetencji zrezygnować miałby minister sprawiedliwości na rzecz Krajowej Rady Sądownictwa. Jednak według zmienianych właśnie przez PiS przepisów to do większości sejmowej będzie należał wybór członków KRS.