Najnowsze

Najnowsze

Wielka feta po wystrzeleniu pocisku. Seul studzi jednak entuzjazm Pjongjangu

Południowokoreańska agencja wywiadowcza nie sądzi, by Pjongjang dysponował technologią niezbędną do wdrożenia programu międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Północnokoreańskie media pokazały tłumy wiwatujące po ostatnim wystrzeleniu rakiety. Wśród świętujących był również Kim Dzon Un.

"Agresja sączy się od Kaczyńskiego". Petru o barierkach na miesięcznicy

To pokazuje, jak duże jest napięcie wywołane, niestety, rządami PiS-u - stwierdził Ryszard Petru w "Jeden na jeden" w TVN24, komentując odgrodzenie uczestników obchodów miesięcznicy smoleńskiej od kontrmanifestantów. - Między Polakami powstaje głęboki rów i tym obrazem, który ja zapamiętam z wczoraj, jest barierka i kordon policji - dodał lider Nowoczesnej.

Komisja Jakiego uchyla, Gronkiewicz-Waltz odpowiada

Roszczenia wstrzymane, działka przy Twardej zostaje w mieście. Minister Patryk Jaki ogłasza pierwszą decyzję swojej komisji weryfikacyjnej, ale za chwilę te informację weryfikuje samo miasto. Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomina, że Twardej ratusz nigdy nie oddał. Sam wstrzymał podpisanie aktu notarialnego.

Nowa opłata paliwowa w Sejmie

Benzyna w górę. Posłowie zajmą się projektem ustawy o doliczonym do cen paliwa podatku na łatanie dróg. Pytanie, jak przyjmą to kierowcy, bo 25 groszy na litrze to nawet kilkaset złotych rocznie mniej w portfelu.

Skazany za spalenie kukły Żyda trafi do więzienia

Nie widać żalu, nie widać szans na poprawę, więc kara musi być dotkliwa. Piotr Rybak za spalenie kukły Żyda ma pójść na trzy miesiące do więzienia. Rybak wnioskował o łagodniejszą formę kary - czyli dozór elektroniczny, ale wrocławski sąd nie znalazł powodów, by przychylić się do tej prośby.

Szczyt G20: bilans zysków i strat

Szczyt G20 w Hamburgu, czyli bilans zysków i strat. Straty widać na ulicach. Zysków nie widać zbyt wielu. Bo w sprawie klimatu Ameryka nadal idzie swoją drogą. Donald Trump nawet nie pojawił się na sesji temu poświęconej, bo ten czas poświęcił Władimirowi Putinowi. I nie trudno odnieść wrażenia, ze dla niego przylot do Hamburga miał głównie jeden cel: spotkanie z rosyjskim prezydentem.

Co dalej z Patriotami dla Polski?

Amerykańskie Patrioty, czyli co? System obrony przeciwrakietowy najnowszej generacji dopiero się tworzy, więc na razie mówimy o chęci kupienia obietnicy. Dopiero kiedy stanie się faktem, polska armia będzie mogła mówić o impulsie nowoczesności. Jest jeszcze jedno trudne pytanie, o czas. Nie wiadomo, kiedy system trafi do Polski.

Podatki od cienia, parasola, wycieraczki i flagi

Kraj jest w szponach absurdalnej pomysłowości fiskusa - piszą autorzy raportu o lokalnych podatkach nakładanych we Włoszech. Trzeba płacić na przykład od rzucanego cienia, parasola przed sklepem, nazwy restauracji na wycieraczce, a nawet od wywieszenia flagi.

Ekspresowy Pogonowski. Jak w półtora roku zostać pułkownikiem

Awans od kaprala do pułkownika, czyli o dziewiętnaście stopni, zajął szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotrowi Pogonowskiemu tylko półtora roku. Prawdopodobnie nikt przed nim nie awansował w takim tempie, a co więcej, jego stopień jeszcze do minionej środy był tajemnicą państwową.

Trump: Comey nielegalnie ujawnił tajne informacje

Prezydent Stanów Zjednocznych napisał w poniedziałek na Twitterze, że były dyrektor FBI James Comey w zapisanych przez siebie notatkach ujawnił tajne informacje. "To jest nielegalne" - dodał Donald Trump.

"Braci i siostry narodu żydowskiego przepraszamy". Pierwsze takie słowa biskupa w Jedwabnem

- To jest wieki ból i wyrzut sumienia, za który to ból wszystkich braci i siostry narodu żydowskiego przepraszamy. Jak czas pokazuje, kiedy serce ludzkie ogrania zło i nienawiść, kiedy paraliżuje ona człowieka wewnętrznie, prowadzi ku śmierci - mówił na uroczystościach w 76. rocznicę pogromu w Jedwabnem biskup Rafał Markowski. To pierwsze takie słowa katolickiego biskupa w tym miejscu.

Amerykański żołnierz oskarżony o wspieranie dżihadystów

34-letni Ikaika Kang, amerykański żołnierz 25. dywizji piechoty został zatrzymany w sobotę w Honolulu na Hawajach, gdzie stacjonuje jego jednostka. Postawiono mu zarzut wspierania tak zwanego Państwa Islamskiego - poinformowało w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego Federalne Biuro Śledcze (FBI).

Kaczyński: będziemy szli w odwrotną stronę niż nasi poprzednicy

Będziemy kontynuowali swój marsz aż do momentu, kiedy tu, niedaleko stąd staną pomniki - pomnik prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i pomnik upamiętniający wszystkich, którzy polegli w katastrofie smoleńskiej - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Wolni ludzie w wolnym kraju mają prawo do groteski"

- To jest spirala, która w jakimś sensie degeneruje marsz smoleński. To jest ciągle żałoba - komentowała w "Kropce nad i" zorganizowanie kontrmanifestacji w dniu obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej Jadwiga Staniszkis. Nie zgodził się z nią Ludwik Dorn, który ocenił, że "miesięcznice już od dawna wkroczyły w obszar groteski, tragifarsy". Dodał jednak przy tym, że "wolni ludzie w wolnym kraju mają prawo do groteski". Gościem drugiej części programu był dominikanin o. Paweł Gużyński.

"Wolni ludzie w wolnym kraju mają prawo do groteski"

- To jest spirala, która w jakimś sensie degeneruje marsz smoleński. To jest ciągle żałoba - skomentowała w "Kropce nad i" zorganizowanie kontrmanifestacji w dniu obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej prof. Jadwiga Staniszkis. Nie zgodził się z nią Ludwik Dorn, który ocenił, że "miesięcznice już od dawna wkroczyły w obszar groteski, tragifarsy". Dodał jednak przy tym, że "wolni ludzie w wolnym kraju mają prawo do groteski".

Media: rząd Indonezji planuje przeniesienie stolicy

Singapurski dziennik "Straits Times" napisał w poniedziałek o planach indonezyjskiego rządu mówiących o przeniesieniu stolicy z Dżakarty do miasta Palangka Raya w centrum Borneo, największej wyspy archipelagu. Według informacji Krajowego Biura Rozwoju, przeniesienie stolicy mogłoby zająć pięć lat.

Policja: z płonącego wieżowca uciekło 255 osób

Brytyjska policja przekazała w poniedziałek, że śledztwo dotyczące pożaru 24-piętrowego wieżowca Grenfell Tower w Londynie jest "największym w historii" poza działaniami antyterrorystycznymi. Potwierdzono, że śledczy zakładają, że zginęło w nim 80 osób. Poinformowano także, że 255 mieszkańcom udało się ewakuować w trakcie pożaru.