Najnowsze

Najnowsze

Uzbrojeni bojownicy i doniesienia o ucieczce przywódcy. "Ludzie wyjeżdżają z Ługańska"

W ukraińskich mediach pojawiły się doniesienia, że przywódca ługańskich rebeliantów Ihor Płotnicki uciekł do Rosji. Stwierdził tak przedstawiciel MSW w Kijowie Artem Szewczenko. Telewizja samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej zapewnia, że Płotnicki jest na miejscu. Opublikowała nagranie mające być dowodem, że spotkał się z "ministrami" i zapowiedział, że "zaprowadzi porządek".

"Jak poseł decyduje, kto zostaje wybrany na stanowisko, to tworzą się długi wdzięczności"

Musimy mieć tego świadomość, że jak wejdą te projekty, to za chwilę się okaże, że ten z którym się sądzimy o stłuczkę samochodową (...), jest znajomym radnego, a radny koleguje się z posłem - mówił w środę w "Kropce nad i" w TVN24 sędzia Waldemar Żurek. Rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa komentował prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Rights groups urge end to Poland's overhaul of judiciary

Plans to overhaul Poland's judiciary would end the country's status as a democratic state based on the rule of law and should be scrapped, more than two dozen rights groups and non-governmental organisations said in a petition on Wednesday.

Nazywano go "Elvisem opery". Nie żyje Dmitrij Chworostowski

Jeden z najbardziej znanych na świecie śpiewaków operowych, baryton, Dmitrij Chworostowski zmarł w Londynie w wieku 55 lat - podały w środę rosyjskie media. Artysta walczył z chorobą nowotworową. W 2015 roku wykryto u niego guza mózgu.

Brakuje tylko podpisu Putina. Zachodnie media "zagranicznymi agentami"

Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji, przyjęła na środowym posiedzeniu ustawę, zgodnie z którą media zagraniczne w Rosji będą mogły być uznawane za "zagranicznych agentów". Za jej przyjęciem głosowało 154 obecnych na sali senatorów. Jeden wstrzymał się od głosu.

Kreml "dołoży starań", by bronić interesów zatrzymanego biznesmena

Rosyjski miliarder i senator Sulejman Kerimow, którego w poniedziałek wieczorem na lotnisku w Nicei zatrzymała policja, stanął w środę przed francuskim sędzią, który zdecyduje, czy postawi go w stan oskarżenia w sprawie o oszustwa podatkowe we Francji. Wcześniej rzecznik Kremla oświadczył, że Rosja dołoży wszelkich starań w celu ochrony jego interesów.

Tillerson: prześladowanie Rohindżów to czystki etniczne

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w środę, że operacja birmańskiej armii przeciwko muzułmańskiej mniejszości Rohindżów nosi znamiona czystki etnicznej. Zapowiedział, że Waszyngton rozważa sankcje dla odpowiedzialnych za przemoc w tym kraju.

Sejmowa komisja za uchyleniem immunitetu Gasiuk-Pihowicz

Komisja regulaminowa i spraw poselskich rekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu posłance Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i tym samym udzielenie zgody na pociągnięcie jej do odpowiedzialności cywilnej - taką uchwałę przyjęto podczas środowego posiedzenia komisji.

Wielka koalicja "nie jest już czymś nie do pomyślenia"

Wielka niemiecka koalicja z SPD nie jest już tak nierealna jak 48 godzin temu. Mizerny wynik SPD w wyborach osłabił pozycję jej lidera Martina Schulza i jego partia może zdecydować się na rozmowy o tworzeniu rządu z CDU/CSU - pisze w środę "Economist". Przewodniczący SPD Martin Schulz oświadczył natomiast, że jego partia jest świadoma odpowiedzialności za sytuację w kraju w związku z fiaskiem rozmów o rządzie koalicyjnym prowadzonych przez CDU, CSU, FDP i Zielonych.

"Nie mamy ani śladu". Poszukiwania okrętu w "krytycznej fazie"

Poszukiwania zaginionego okrętu ARA San Juan są w krytycznej fazie - poinformowała argentyńska marynarka wojenna. Jej rzecznik przyznał, że rosną obawy o rezerwy tlenu na pokładzie jednostki, z którą utracono kontakt w zeszłą środę. - W tym momencie nie mamy ani śladu - przekazał.

Papież Franciszek spotka się z Rohindżami

Papież Franciszek spotka się w czasie wizyty w Bangladeszu z przedstawicielami mniejszości Rohindża - ogłosił w środę Watykan na konferencji prasowej na temat pielgrzymki Franciszka. Papież odwiedzi Birmę i Bangladesz w dniach 26 listopada-2 grudnia.

"Ta kara jest niesprawiedliwa". Mladić zamierza się odwołać 

Były dowódca Serbów bośniackich Ratko Mladić odwoła się od środowego wyroku ONZ-owskiego trybunału do spraw dawnej Jugosławii - zapowiedzieli jego obrońca i syn. Trybunał skazał Mladicia na dożywotnie pozbawienie wolności między innymi za ludobójstwo podczas wojny w Bośni i Hercegowinie.

W masce z filtrem po domu? "To byłoby śmieszne". Ale może trzeba

- Ale tak w domu? – pyta zdziwiona pani Krystyna. Pomysł noszenia maseczki antysmogowej podczas oglądania telewizji lub przygotowywania obiadu nie mieści jej się w głowie. „Nie ma opcji”, „śmieszne”, „przykre i trudne” – tak na tę wizję reagują inne osoby. A jednak, jeśli chodzi o smog, to nawet we własnym domu nie jesteśmy bezpieczni.

Matki ze Srebrenicy częściowo usatysfakcjonowane wyrokiem

Przewodnicząca stowarzyszenia "Matki z enklaw Srebrenica i Żepa" Munira Subaszić powiedziała w środę, że jest częściowo usatysfakcjonowana skazaniem na dożywocie byłego dowódcy Serbów bośniackich Ratko Mladicia. Uznano go za winnego między innymi ludobójstwa. - Dzisiejszy wyrok jest ostrzeżeniem dla sprawców takich zbrodni, że nie umkną sprawiedliwości, niezależnie od tego, jak potężni mogą być i jak długo to potrwa, będą pociągnięci do odpowiedzialności - skomentował Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR).