Najnowsze

Najnowsze

Macron: do 2019 roku Francja przyjmie 10 tysięcy uchodźców

W ciągu najbliższych dwóch lat Francja zamierza we współpracy z ONZ umożliwić legalny wjazd do kraju 10 tysiącom uchodźców, którzy obecnie przebywają w krajach położonych poza Europą - oświadczył francuski prezydent Emmanuel Macron.

Erdogan w Kijowie: nie uznamy bezprawnej aneksji Krymu

Ankara popiera suwerenność Ukrainy, integralność jej granic i nie uznaje dokonanej przez Rosję aneksji Krymu - oświadczył w poniedziałek w Kijowie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Dodał, że opowiada się za rozwiązaniem konfliktu w Donbasie w duchu porozumień z Mińska.

"Po Euro awans na mundial był obowiązkiem"

Zbigniew Boniek - gość programu "Kropka nad i" - mówił o dużych nerwach w trakcie niedzielnego meczu z Czarnogórą. - Kiedy rywale wyrównali, była nutka lekkiego przygnębienia. Pomyślałem: "o Boże, co się dzieje?". Ale wyszliśmy z tego obronną ręką - powiedział Monice Olejnik prezes PZPN.

"Obrońca Srebrenicy" uniewinniony

Były bośniacki dowódca Naser Orić, komendant Srebrenicy z czasów wojny lat 1992-95, został w poniedziałek uniewinniony przez sąd w Sarajewie, gdzie sądzony był za zbrodnie wojenne na Serbach.

Hamas i Fatah "zbliżyły się". Będą rozmawiać w Kairze

Rywalizujące ze sobą ugrupowania palestyńskie - Fatah i Hamas - podejmą we wtorek w Kairze rozmowy o pojednaniu i współpracy, również w zakresie bezpieczeństwa Strefy Gazy, kontrolowanej przez Hamas - podali w poniedziałek przedstawiciele obu ugrupowań.

Minister edukacji: są miejsca pracy dla nauczycieli

Nikt nie stracił pracy w wyniku reformy edukacji - zapewniła w poniedziałek minister edukacji Anna Zalewska. Przekonywała , że w wyniku przekształceń powstanie 10 tysięcy dodatkowych miejsc pracy, a zwolnienia nauczycieli to efekt niżu demograficznego. Inne dane podawał wcześniej tego dnia szef ZNP Sławomir Broniarz.

"Reprezentacja jest na najlepszej drodze do tego, by nawiązać do najlepszych tradycji"

Jest za wcześnie, by mówić, że mamy obecnie najlepszą reprezentację w historii, choć ma ona spore szanse na sukces w mundialu - przyznał w "Faktach po Faktach" były trener kadry Antoni  Piechniczek. Tomasz Iwan - były piłkarz, obecnie członek sztabu - podkreślił, że eliminacje "zaczynaliśmy jako osiemdziesiąta drużyna na świecie, teraz jesteśmy znacznie wyżej".

Moskwa ostrzega Radio Swoboda

Radio Swoboda otrzymało w poniedziałek pismo z rosyjskiego ministerstwa sprawiedliwości informujące, że możliwe jest wprowadzenie ograniczeń w pracy dziennikarzy rozgłośni w Rosji.

Szefowa PISF odwołana. Minister kultury: naraziła na szwank wizerunek Polski

Minister kultury Piotr Gliński odwołał ze stanowiska szefową Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalenę Srokę przed upływem jej kadencji. Podane w komunikacie resortu przyczyny to "naruszenie podstawowych obowiązków" i "naruszenie przepisów prawa". Decyzja została podjęta mimo negatywnej opinii rady programowej PISF i protestów filmowców.

Tarcia w obozie "dobrej zmiany"

- Ataki na mnie pochodzą głównie z jednego środowiska. Bynajmniej nie jest to środowisko PiS – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy”. Komentatorzy nie mają wątpliwości, że to kolejna odsłona konfliktu prezydenta z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i jego otoczeniem. Chodzi przede wszystkim o kształt tzw. reformy sądownictwa. O tarciach w obozie władzy w programie Tak Jest rozmawiali Jan Grabiec i Marek Pęk.

PiS przekaże prezydentowi we wtorek swe poprawki. "I czekamy, co zrobi"

We wtorek prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki PiS do przygotowywanych w jego kancelarii projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Poinformował o tym w poniedziałek posłów tego ugrupowania prezes Jarosław Kaczyński. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przekazała, że propozycje zmian wypełniają oczekiwania prezydenta.

Andrzej Duda na Śląsku o "rachunkach krzywd"

W ciągu ostatnich trzydziestu lat na Śląsku nie zawsze wiodło się dobrze. Nie we wszystkich miejscach, zwłaszcza Górnego Śląska, polityka była prowadzona w sposób prawidłowy. Są ogromne rachunki krzywd - mówił prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Wodzisławiu Śląskim.

Ankara zainteresowana kolejnym pracownikiem konsulatu USA. Jego żona i córka zatrzymane

Tureckie władze wezwały w poniedziałek pracownika amerykańskiego konsulatu na przesłuchanie - poinformowała państwowa turecka agencja Anatolia. Wezwanie ma związek z zatrzymaniem jego bliskich: żony i córki, które mają mieć związki z ubiegłoroczną nieudaną próbą zamachu stanu. W ubiegłym tygodniu za rzekome związki z puczystami zatrzymano innego pracownika amerykańskiego konsulatu.

Ruszyły fińsko-szwedzkie ćwiczenia Ruska'17

Ponad pięć tysięcy wojskowych oraz ponad 60 samolotów i śmigłowców bierze udział w Finlandii w rozpoczętych w poniedziałek ćwiczeniach Ruska'17, w których uczestniczy także szwedzkie lotnictwo - poinformowało dowództwo fińskich sił powietrznych.

Kreml zadowolony z rozmów z Saudami w sprawie S-400

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow określił w poniedziałek jako bardzo pozytywne wstępne kontakty z władzami Arabii Saudyjskiej w sprawie sprzedaży Rijadowi rosyjskich systemów rakietowych S-400. Zapewnił, że kontynuowane są rozmowy o dostawach S-400 z Turcją.

Waszczykowski: sytuacja w naszym regionie jest niestabilna

NATO powinno funkcjonować w tak zwanym podejściu 360 stopni, czyli dostrzegać zagrożenia i wyzwania ze wszystkich kierunków - podkreślił szef MSZ Witold Waszczykowski po poniedziałkowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Dziewiątki Bukareszteńskiej. Rozmowy odbyły się w Warszawie.