Najnowsze

Najnowsze

Rywalizujące partie Mwai Kibakiego i Raili Odingi zawarły porozumienie. Dotyczy ono planu zakończenia kryzysu politycznego, jaki wybuchł w Kenii po wyborach prezydenckich 27 grudnia.

- Zagłuszanie pielęgniarek to był pomysł Janusza Kaczmarka - stwierdził w programie "Bohater tygodnia" były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Choć - jak przyznał - nie wie "jak to przełożyło się na decyzję". Tymczasem były szef MSWiA wskazuje właśnie na Ziobrę.

- Ziobro zamordował laptopa, pielęgniarki były zagłuszane... Zastanawiam się, co jeszcze wymyślą nieprzychylni nam ludzie - mówił w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Marek Suski. Senator PO Jan Rulewski od razu ripostował: - W obozie PiS jest za dużo śmiechu.

Niełatwo jest żyć w sąsiedztwie dyskoteki, bo kiedy jedni "dobrze się bawią", inni nie mogą spać. Sąsiedzi jednej z dyskotek z Ostrowa Wielkopolskiego przez cztery dni w tygodniu przez okno obserwują pijackie bójki, szczere okazywanie uczuć i złe samopoczucie uczestników imprezy po alkoholu.

Polacy w Irlandii palą o wiele więcej niż Irlandczycy - alarmuje irlandzki minister ds. integracji społecznej. Dlaczego tak się dzieje? Bo - zdaniem Conora Lenihana - ceny papierosów w Polsce są za niskie, imigranci hurtowo przywożą je do Irlandii, a co gorsza cześć tych papierosów trafia na czarny rynek.

Nie będzie ewakuacji szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku. Minister Kopacz obiecała pomoc. Po zajęciu kont bankowych przez komornika, szpitalowi groziło zamknięcie, sytuacja jest krytyczna. Na dziecięcym oddziale hematologii przebywa kilkadziesiąt dzieci chorych na raka.

Za "następną represję" uznał o. Tadeusz Rydzyk usunięcie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z listy projektów kluczowych, które mają być dofinansowane ze środków UE. - Pokazuje się, gdzie my jesteśmy, kto rządzi i co nas czeka - powiedział w Radiu Maryja Rydzyk.

"Wolność dla Aleksaniana!", "Precz z państwem policyjnym!" - te i inne hasła wykrzykiwali demonstranci domagając się wypuszczenia Wasilija Aleksaniana z więzienia. Były wiceszef Jukosu jest umierający. Twierdzi, że wypuszczono by go na wolność, gdyby zeznawał przeciwko swojemu b. szefowi Michaiłowi Chodorkowskiemu.

Brazylijscy policjanci chcąc zwrócić uwagę na swoją sytuację protestowali w dniu rozpoczęcia karnawału. Na plaży Copacabana ustawili prawie 600 czarnych krzyży. To hołd dla ich kolegów zabitych na służbie od 2004 roku, ale również demonstracja przeciw obecnym warunkom pracy.

Szalejący na Morzu Irlandzkim sztorm uwięził na pokładzie promu 23 osoby. Wśród pasażerów było 15 Polaków i czterech Brytyjczyków. Akcja ratownicza zakończyła się powodzeniem - wszyscy podróżni i załoga są już na lądzie.

Dowódca polskiej misji w Afganistanie gen. bryg. Jerzy Biziewski oczekuje większego wsparcia ze strony resortów m.in. gospodarki, zdrowia czy rolnictwa. - Nie potrzebujemy tutaj czołgów i broni, potrzebujemy wsparcia cywilnego. Chodzi o ekspertów, którzy mogliby zapewnić pomoc ludności afgańskiej - mówił TVN24 generał.

Sekretarz generalny ONZ w czwartek spotkał się z prezydentem Kenii Mwai Kibakim, a w piątek z przywódcą opozycji Railą Odingą. Próbował wytłumaczyć skłóconym politykom, że jedyne co się teraz liczy to pokój i naprawa wizerunku kraju.

Policjanci wyprowadzili Britney Spears z domu, a tam czekała już na nią karetka. Piosenkarkę po raz kolejny odwieziono do szpitala psychiatrycznego. Co sie wydarzyło w posiadłości gwiazdki? Tego dokładnie nie wiadomo. Policję zaalarmował jej lekarz.

"Kompletnie absurdalne i wymyślone po to, by przykryć własne afery" - takie, zdaniem Zbigniewa Ziobro, są zarzuty obecnego szefa ABW. W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Krzysztof Bondaryk stwierdził, że były minister sprawiedliwości zlecał zadania agencji pod szefostwem jego poprzednika.

Premier Donald Tusk jeszcze w piątek spotka się z przewodniczącym komisji weryfikacyjnej WSI Janem Olszewskim. Chce z nim porozmawiać o tempie prac komisji: - Oficerowie na służbie, nie mogą czekać, kiedy zostaną zweryfikowani, pozytywnie czy negatywnie.

Dlaczego pan premier Pawlak postanowił podarować formie J&S 461 milionów w tym samym czasie,w którym odmawia się pieniędzy nauczycielom, pielęgniarkom, górnikom, celnikom - pyta poseł PiS Antoni Macierewicz. Od wicepremiera żąda wyjaśnień i zapowiada: niewykluczone, że potrzebna będzie komisja śledcza.

- Wobec braku sukcesów ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego, okazuje się że doszło do morderstwa laptopa - ironizował były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zapewnił jednak, że od kilku miesięcy wielokrotnie domagał się wyceny zniszczonych laptopów, bo chciał za nie zapłacić.

- To jest laptop Zbigniewa Ziobry. Nie działa. Został zniszczony – zapewnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jednak wczoraj ministerstwo przedstawiło zupełnie inny laptop jako należący do byłego ministra. – Pomyliłem się, nie sprawdziłem tego – przyznaje Sławomir Różycki z biura prasowego resortu.

Pochodzi z Teksasu, ma 21 lat, skórzane spodnie i kowbojski kapelusz. Codziennie daje pokaz profesjonalnego ujeżdzania... psa. Małpka o imieniu Whiplash, jest największą atrakcją pokazów rodeo w Teksasie.