Najnowsze

Najnowsze

Ciężarówka uderzyła w autobus. 10 osób rannych

Trzy osoby ciężko ranne w zderzeniu autobusu i ciężarówki na drodze numer 12 w miejscowości Chojno (Wielkopolska). Jak informuje policja, w sumie do szpitala zabrano 10 osób. Zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Izwiestija": Rosja rozważa obniżenie rangi przedstawiciela przy NATO

"Negatywna retoryka Sojuszu i niechęć do dążenia do konstruktywnego dialogu" - tak rosyjska gazeta "Izwiestija" uzasadnia plany Rosji dotyczące obniżenia rangi swojego przedstawiciela przy NATO po tym, jak do Moskwy wróci obecny ambasador przy Sojuszu Aleksandr Gruszko. Gazeta powołuje się na źródła w rosyjskim ministerstwie spraw zagranicznych.

"Zagrożenie dla porządku publicznego". Austria nie wpuściła tureckiego ministra

Miał wziąć udział w nieformalnych obchodach rocznicy nieudanego puczu wojskowego, do jakiego doszło w Turcji w lipcu 2016 roku, ale austriackie władze uznały, że jego wizyta stanowi "zagrożenie dla porządku publicznego". W tej sytuacji minister gospodarki Turcji Nihat Zaybekci dostał zakaz wjazdu na teren Austrii. Rzecznik tureckiego MSZ oświadczył, że taka decyzja dowodzi, iż Austria nie jest szczera w obronie demokratycznych wartości.

Wiceszef MON: Frasyniuk i Niesiołowski zachowują się jak kiedyś komuniści

Smutna i żenująca sytuacja - tak wiceszef MON Bartosz Kownacki w "Jeden na jeden" komentował zapowiedzianą na 10 lipca obecność Władysława Frasyniuka i Stefana Niesiołowskiego na kontrmanifestacji smoleńskiej. Jak dodał, kiedyś to komuniści "robili wszystko, żeby zgromadzenia publiczne się nie odbywały". - Dzisiaj pan Niesiołowski z panem Frasyniukiem zachowują się dokładnie tak, jak wówczas system władzy w Polsce - oświadczył.

"Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam". Wałęsa pisze do Frasyniuka

Lech Wałęsa zapowiadał, że wraz z Władysławem Frasyniukiem weźmie udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca, jednak w sobotę były prezydent ze względów kardiologicznych trafił do szpitala. W poniedziałek rano potwierdził na swoim profilu w mediach społecznościowych, że nie zjawi się na Krakowskim Przedmieściu.

Loża prasowa 9.07.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w "Loży Prasowej komentatorów": Pawła Lisickiego z "Do Rzeczy", Andrzeja Stankiewicza z Onetu, Daniela Passenta z "Polityki" i Wojciech Maziarskiego z "Gazety Wyborczej". Komentatorzy dużą część programu poświęcili na dyskusję o wizycie Donalda Trumpa w Polsce i wynikających z niej konsekwencjach. Wśród poruszonych wątków pojawił się też ten dotyczący buczenia na Lecha Wałęsę w trakcie przemówienia amerykańskiego prezydenta na placu Krasińskich. Goście odnieśli się także do zapowiadanych na 10 kwietnia kontrmanifestacji - przy okazji obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. W trakcie programu dyskutowano także o zaleceniach UNESCO dotyczących wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej oraz wprowadzenia nowej opłaty paliwowej.

Groźny pożar w Londynie. Strażacy całą noc walczyli z ogniem

Ogień najpierw pojawił się w sklepie muzycznym i stąd rozprzestrzenił się na dwa piętra i dach. Strażacy przez całą noc z niedzieli na poniedziałek walczyli z groźnym pożarem jednego z budynków popularnego londyńskiego targowiska Camden Market, sytuację udało się opanować dopiero nad ranem. Brak informacji o ofiarach.

Trudne rozmowy Amerykanów z Turkami. Sekretarz stanu USA w Ankarze

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson spotkał się w niedzielę w Stambule ze swym tureckim odpowiednikiem Mevlutem Çavusoglu i prezydentem Tayyipem Erdoganem, z którymi rozmawiał między innymi o Syrii i Katarze. Tillerson uczestniczył też w obradach Światowego Kongresu Naftowego.

Setki tysięcy Turków na wielkim wiecu w Stambule

Setki tysięcy Turków wzięło udział w wiecu na azjatyckim brzegu Bosforu na zakończenie 25-dniowego "Marszu sprawiedliwości", którego uczestnicy przeszli 450 kilometrów z Ankary do Stambułu, aby zaprotestować przeciw arbitralnemu stosowaniu prawa przez rząd.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie. W drugiej części programu gościli Adrian Zandberg (Razem) i Marek Migalski (politolog).

Zandberg: ktoś przyjedzie, pogłaszcze nas po grzywce, a my otwieramy serce

Polska na tym zyskała, oczywiście zyskała na tym przede wszystkim ekipa rządowa, która przekuwa to na swój sukces. Ale myślę, że w tym znaczeniu dobrze, żebyśmy mieli po swojej stronie najpotężniejsze państwo świata - podkreślał politolog Marek Migalski. Wraz z Adrianem Zandbergiem (Razem) komentowali wizytę Donalda Trumpa w Warszawie.

Saperzy wywieźli półtonową bombę. W poniedziałek ma zostać "zneutralizowana"

Około godziny trwała w niedzielę w Białymstoku akcja podnoszenia i wywiezienia półtonowej bomby z czasów II wojny światowej, którą znaleziono na terenie przebudowy ulicy Ciołkowskiego. Po godzinie 14. prezydent Białegostoku przekazał, że mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów. Niewybuch będzie w poniedziałek zneutralizowany na poligonie w Orzyszu - poinformował szef MON Antoni Macierewicz.

"Kontrmanifestacje są błędem. Każde przemówienie Kaczyńskiego jest takie samo"

Kontrmanifestacje smoleńskie są taktycznym "błędem opozycji" - podkreślił profesor Antoni Dudek (politolog) w "Faktach po Faktach". Nie zgadzał się z nim prof. Tomasz Nałęcz (historyk). - Chcę wesprzeć tych protestujących, być jednym z nich. Pracowałem w pałacu prezydenckim, przez pięć lat patrzyłem na miesięcznice. To nie ma nic wspólnego z aktem religijnym - mówił w programie.

"Prezydent nie wykorzystał rozmowy z Trumpem, by mówić o gwarancjach"

- To, że do niej doszło - bardzo dobrze - podkreślał w "Kawie na ławę" poseł PO Andrzej Halicki, komentując wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. - To natomiast, że prezydent nie wykorzystał swojej rozmowy do tego, by mówić o gwarancjach bezpieczeństwa, to już jest naprawdę dezercja - dodał. Zdaniem ministra w Kancelarii Prezydenta, Pawła Muchy, kwestie bezpieczeństwa wybrzmiały podczas wizyty.