Najnowsze

Najnowsze

Odmrożenie relacji z Rosją, to nowy element w polityce zagranicznej. Można wiele zrobić dla Polski w porozumieniu z naszymi sąsiadami - przekonywał szef MSZ Radosław Sikorski, podsumowując swoją pracę w resorcie.

Australijska poczta (Australia Post) zdecydowała się podnieść limit wagi dla listonoszy i listonoszek o 15 kg. Dzięki temu będzie możliwe rozszerzenie kręgu kandydatów do pracy o osoby, schlebiające swojej talii. Związki zawodowe protestują.

Chris Rea powraca na scenę z nowym kwintetem. Podczas ponad dwugodzinnego show jego Fabulous Hofner Blue Notes zaprezentował mieszankę bluesowych evergreenów, nowych utworów oraz absolutnych klasyków Chrisa Rea. 20 lutego zagrali w Kongresowej.

Jedna osoba nie żyje, a około sto zostało zatrzymanych przez policję. To bilans zamieszek w Peru, gdzie od wczoraj protestuje kilkuset rolników. Okupują jeden z największych zabytków w kraju czyli ruiny Inki. Na razie skutek jest tylko jeden - wyjeżdżający turyści.

- Polacy powinni mówić Wrocław, Niemcy niech zostaną przy Breslau, a Anglicy mogą używać nazwy Rock Love - stwierdził w TVN24 wrocławianin prof. Jan Miodek komentując propozycję europosłanki SLD. Lidia Geringer d'Oedenberg chce, by miasto promowało się za granicą po łatwiejszą do wymówienia nazwą.

Barack Obama umocnił się na pozycji faworyta w wyścigu Demokratów do nominacji prezydenckiej. Tym razem wygrał w stanie Wisconsin i na rodzinnych Hawajach.

Jak promować Wrocław? - Trzeba zmienić nazwę na taką, która będzie brzmieć przystępniej dla cudzoziemców. Może z łaciny Vratislavia albo bardziej po angielsku Rock Love - przekonywał w TVN24 europosłanka SLD Lidia Geringer d'Oedenberg, według której Wrocław, pod swoją oryginalną nazwą słabo się sprzedaje.

- Jeśli by się okazało, że ktoś z polityków ma konto w Liechtensteinie i nie ujawnia tego w oświadczeniu majątkowym, to powinien się bać - powiedział w radiu RMF FM Roman Giertych.

Od północy za przejazd 25 km odcinak A-1 z podgdańskiego Rusocina do Swarożyna płacimy 6,70 zł. - To zdzierstwo i cena horrendalna - protestuje gdański poseł PiS Jacek Kurski i tłumaczy, że to podzieli Pomorzan na biednych i bogatych. - Nie o takie Polskie walczyliśmy - grzmiał, stojąc przy wjeździe na A1.

Ostre spory z prezydentem Lechem Kaczyńskim o politykę zagraniczną zdominowały 100 dni pracy szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Działania ministra spraw zagranicznych wywoływały ostre reakcje opozycji. PiS wytykało mu, że jest prorosyjski.

Chwile grozy przeżyli pasażerowie autobusu relacji Przemyśl-Jelenia Góra, który zderzył się z ciężarówką we Wrocławiu. Pojazdy stanęły w płomieniach, spadła na nie uszkodzona trakcja tramwajowa. Temperatura pożaru była tak wysoka, że na skrzyżowaniu stopiła się sygnalizacja świetlna. 15 osób trafiło do szpitali.

Będą około kilkusetzłotowe podwyżki dla prokuratorów - zapowiedział prokurator krajowy Marek Staszak. Dodał, że nie sądzi, aby ewentualny protest prokuratorów miał charakter masowy. Zdementował też "plotki" o oderwaniu ich wynagrodzeń od płac sędziów.

- Nie podam się do dymisji - tak prezydent Pervez Musharraf zareagował na wyniki wyborów parlamentarnych w Pakistanie, w których popierająca go partia odniosła druzgocącą klęskę. Zdecydowanie wygrała opozycja.

Zamiast "zapachu dojrzewających zbóż, krów na pastwiskach, rolników orzących pole i towarzyszących im wron" są "smoki (bardzo dużo smoków)", dlatego MEN mówi "nie" podręcznikowi do języka polskiego "To lubię". Choć nauczyciele podręcznik chwalą, ministerstwo nie dopuszcza uaktualnionej wersji podręcznika do szkół, bo "nie ma w nim Polski" - pisze "Gazeta Wyborcza".

25. lutego prokuratury zaświecą pustkami - takie zapowiedzi nadchodzą z różnych stron kraju. Prokuratorzy zapowiadają, że w poniedziałek wezmą urlopy na żądanie - i będzie to protest i ostrzeżenie przed planowanymi przez ministerstwo sprawiedliwości podwyżkami dla sędziów, które mają ominąć śledczych.

Premier Donald Tusk jest podobno wściekły na szefów niektórych resortów. Na wtorkowym posiedzeniu rządu miał - według informacji "Rzeczpospolitej" - ich ostro upomnieć.

W każdym pociągu PKP posłowie i senatorowie mają zagwarantowane sześć darmowych miejsc siedzących. W praktyce tych rezerwacji jest znaczenie więcej, a to oznacza mniej biletów dla zwykłych pasażerów - pisze Dziennik

W Nowym Jorku rozpoczęła się kampania, której celem jest utrudnienie osobom nieletnim dostępu do filmów, w których aktorzy palą papierosy.