Eksplozja w zakładzie pod Radomskiem. "Walczyliśmy, żeby ogień nie doszedł do zbiornika z alkoholem"

Do eksplozji doszło w czwartek rano
Do eksplozji doszło w czwartek rano
Źródło: TVN24 Łódź

14 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w zakładzie przemysłowym pod Radomskiem (łódzkie). - Na terenie zakładu doszło do eksplozji po tym, jak zapaliły się pary cieczy używanej do produkcji alkoholu - informuje łódzka straż pożarna.

Eksplozja nastąpiła miejscowości Blok Dobryszyce ok. godz. 10.

- Do eksplozji doszło w destylarni po tym, jak zapaliły się pary cieczy przetwarzanej w zakładzie - mówi tvn24.pl kpt. Arkadiusz Makowski ze straży pożarnej w Łodzi.

W momencie eksplozji w budynku prowadzone były prace konserwacyjne. Strażacy sprawdzają, czy i w jaki sposób mogło to przyczynić się do zdarzenia.

Bez rannych

Kiedy doszło do wybuchu, na terenie zakładu pracowało 11 pracowników. Wszystkich ewakuowano, nikt nie został ranny.

- Wybuch uszkodził jedną ze ścian destylarni. Strażacy skupili się na tym, żeby ogień przeniósł się na inne budynki należące do zakładu - informuje Makowski.

Strażacy na razie nie wiedzą, jaka powierzchnia objęta jest pożarem.

Niebezpieczna akcja

Akcja gaśnicza była o tyle trudna i niebezpieczne, że na początku płomienie zagrażały zbiornikowi stojącemu tuż obok płonącej destylarni.

- W zbiorniku znajdowało się 25 m szesc. wysokoprocentowego alkoholu. To z kolei sprawiało, że mogło dojść do kolejnego wybuchu - mówi tvn24.pl kpt. Arkadiusz Makowski.

Na szczęście pożar jest już opanowany. Zakład, w którym doszło do zdarzenia, znajduje się daleko od domów mieszkalnych i nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji wśród mieszkańców sąsiednich zabudowań.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Wciąż trwa akcja gaśnicza
Wciąż trwa akcja gaśnicza
Źródło: TVN24 Łódź

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Czytaj także: