Najnowsze

Najnowsze

SLD: żołnierze WSI czekają na słowo "przepraszam"

- Żołnierze i pracownicy WSI oczekują, że polski Sejm powie wobec nich jedno ważne słowo: przepraszam - oświadczył Stanisław Wziątek z SLD. Sojusz złożył w środę w Sejmie projektu uchwały SLD o ochronie dobrego imienia żołnierzy Wojskowych Służb Informacyjnych. - WSI to nie było kółko różańcowe, ani związek ministrantów przy parafii, zostały więc rozwiązane - komentował inicjatywę lewicy w "Jeden na jeden" Paweł Graś z PO.

Pościg za maserati. Jechał prawie 220 km/godz.

Ponad 200 km/h pędził kierowca maserati po autostradzie A2. W pościg za nim ruszyli policjanci w nieoznakowanym radiowozie. 29-latek w jednej chwili zdobył prawie połowę punktów karnych "potrzebnych" do zatrzymania prawa jazdy.

Skoczył z klifu i pobił rekord, teraz szykuje kolejny. "Chcę dotknąć ziemi"

310 metrów i aż 12 sekund swobodnego spadania. Takim wynikiem Łukasz Miłuch pobił rekord świata w skokach na linie. Po wyprawie do Norwegii i Francji teraz planuje kolejną ekspedycję do Grecji. W Zatoce Wraku chce skoczyć tak, by dotknąć ziemi. - To jeszcze nikomu się nie udało - mówił rekordzista we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24.

SBU: Dywersanci planowali atak na elektrownię na Dnieprze

Zbrojna grupa dywersantów planowała zajęcie kilku obiektów strategicznych w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Jednym z celów ataków miała być elektrownia wodna w Nowej Kachowce, na Dnieprze.

Od wycieków z silnika i strzałów w Smoleńsku po dwa wybuchy. Tak zmieniały się teorie Macierewicza

Wyciek z silnika ukryty przed pilotami, "przejęcie lotu przez centralę w Moskwie", brzoza, którą ominął samolot, albo, której wcale nie było, w końcu - dwa wybuchy w powietrzu. Teorii mających dowodzić według posła Antoniego Macierewicza i jego ekspertów przyczyn katastrofy TU-154, było przez ostatnich 48 miesięcy wiele. Niektóre z nich - jak teza o "obezwładnieniu samolotu" w powietrzu, czy wybuchu - natychmiast wywoływały gwałtowne reakcje polityczne i społeczne. O innych szybko zapominał nawet on sam.

Sąd: Skrajnie niedożywiony chłopiec zostanie zabrany matce

Chłopiec, ktory pod koniec marca, w stanie agonalnym, trafił do szpitala w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie), nie wróci do rodzinnego domu. Sąd zdecydował o umieszczeniu chłopca w placówce opiekuńczej. Postanowił też o objęciu całej rodziny nadzorem kuratorskim. Sprawą zajęła się także we wtorek reporterka "Blisko Ludzi" TTV

"Godzina Ś wybiła". Ślązacy walczą o swoją narodowość w Sejmie

Ślązacy nie dają za wygraną i o swoją odrębność zamierzają walczyć w Sejmie. Ich projekt nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym już jest na biurku Marszałka Sejmu. Cel akcji, jak podkreślają inicjatorzy, jest jeden- uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną.

Były dysydent z ZSRR: Pamiętajcie o Monachium i Jałcie

Były radziecki dysydent Siergiej Kowalow zaapelował w liście otwartym do społeczności międzynarodowej o "powstrzymanie rosyjskiej ekspansji" na Ukrainie i wskazał, że trzeba "przypomnieć sobie" o konferencji monachijskiej z 1938 r. i jałtańskiej z 1945 roku.

Wandale zniszczyli pomnik Armii Poznań

Policjanci z Poznania zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież metalowych liter z Pomnika Żołnierzy Armii "Poznań". Następnie próbowali sprzedać swój łup w jednym z punktów skupu złomu. Za popełnioną kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Święty Jan Paweł II? Kardynał Martini miał wątpliwości

Nieżyjący już włoski kardynał Carlo Maria Martini miał wątpliwości, czy należy beatyfikować i kanonizować Jana Pawła II - ujawnia w środę „Corriere della Sera”. Dziennik opublikował fragmenty zeznań hierarchy z procesu beatyfikacyjnego.

Budowa trasy W-Z. "Najdroższa prowizorka w historii Łodzi"

Czy w centrum Łodzi pozostanie rozkopana dziura? Miasto nie ma pieniędzy na drugi etap budowy trasy W-Z. W kasie brakuje ponad 110 mln złotych, bo urzędnicy źle oszacowali koszty. Wsparcie obiecało ministerstwo, więc magistrat zapowiada, że prace będą kontynuowane. - Miasto ma dobre słowo, zamiast pieniędzy. Dalsze prace to skrajna nieodpowiedzialność - grzmi opozycja.

Przegląd prasy: radni chcą wiedzieć, kto dzieli pieniądze na igrzyska

Komitet Konkursowy Kraków Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022, odpowiedzialny m.in. za dysponowanie publicznymi funduszami na starania Krakowa o organizację igrzysk, nie zamierza ujawniać publicznie swojego składu. Niezadowolony z tego faktu jest m.in. prezydent Jacek Majchrowski i większość krakowskich radnych. - Zawsze uważałem, że taki komitet powinien być absolutnie transparentny i każdy powinien mieć możliwość dowiedzenia się, kto tam pracuje - stwierdził w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

Złapał pijanego kierowcę, który zabił rowerzystę. "Stchórzyłem"

- Pojechałem bić się ze sprawcą, a nie ratować życie - mówił w studiu TVN24 Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, który ruszył w pościg i ujął sprawcę śmiertelnego wypadku. Przyznał jednak, że w takiej sytauacji od sprawiedliwości ważniejsze jest to, by pomóc ofierze: - A ja nawet nie wiedziałbym co robić, bo nie byłem na kursie pierwszej pomocy. Teraz na pewno się zapiszę i będę namawiał do tego innych.

Dwie nowe ekspertyzy ws. ks. Wojciecha G. Dominikana przesyła dodatkowe materiały

Warszawska prokuratura lada dzień dostanie dwie ekspertyzy biegłych - antropologiczną i informatyczną ws. księdza Wojciecha G. Mają one potwierdzić m.in. czy na zdjęciach i filmach znalezionych u księdza znajdują dzieci, które według prokuratury były przez niego molestowane - ustalił dziennikarz śledczy portalu tvn24.pl Niezależnie prokuratorzy otrzymają także wkrótce dodatkowe materiały ze śledztwa prowadzonego na Dominikanie.

Separatyści z Ługańska mają jeszcze czterech zakładników

Prorosyjscy separatyści, którzy okupują siedzibę SBU w Ługańsku, uwolnili rano pięć kolejnych osób. Wcześniej, w nocy, wypuścili 51 zakładników. W ich ręku jest jeszcze czworo ludzi. Według komunikatu centrali SBU w Kijowie, trwają rozmowy o całkowitym opuszczeniu przez separatystów ługańskiej delegatury resortu.