Najnowsze

Najnowsze

"Wystąpienie Kopacz było beznadziejne. Trzeba przyznać się do błędów"

- Czasami trzeba przyznać się do błędów i nie udawać, że ta prezentacja wypadła dobrze - tak do piątkowego wystąpienia Ewy Kopacz odniósł się w TVN24 dr Sergiusz Trzeciak, specjalista ds. marketingu politycznego Collegium Civitas. Surowiej przyszłą premier ocenił Wiesław Gałązka z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. - Była beznadziejna. Wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny - powiedział, a zwracając uwagę na fakt, że Kopacz próbowano upozować na Margaret Thatcher, skwitował: - To nie ten styl.

Tajemniczy R-500 w pełnej krasie. Oficjalne zdjęcia nowej rakiety Iskandera

Podczas wielkich manewrów Wostok 2014 odbył się nieformalny medialny debiut najnowszej i najmniej znanej wersji rakiet Iskander. Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało serię zdjęć przedstawiających odpalenie pocisku R-500. To między innymi ta rakieta skłoniła władze USA do zarzucenia Rosji łamania traktatu rozbrojeniowego INF.

Nasze morze rozpaczy. Nowe władze UE czeka sprawdzian z solidarności

- Europa, która precyzyjnie instruuje kalabryjskiego rybaka, jak ma łowić tuńczyka, a następnie odwraca wzrok, gdy w morzu pływają martwe ciała, nie może się nazywać cywilizowaną – mówił w czerwcu premier Włoch Matteo Renzi. Do wybrzeży jego kraju dotarła w tym roku rekordowa liczba 100 tys. imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Wielu z nich uniknęło śmierci dzięki włoskiej operacji ratunkowej Mare Nostrum. Ale Włosi mają dość ponoszenia kosztów swojej gościnności i apelują o wsparcie do pozostałych państw UE. Wraz z nimi inne kraje Południa.

"Gdyby 'Bogowie' nie tryumfowali, fani filmu roznieśliby jurorów"

Nie było mocnych na "Bogów" Łukasza Palkowskiego na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tomasz Kot w roli Zbigniewa Religi też okazał się bezkonkurencyjny. Największym zaskoczeniem była natomiast Nagroda Specjalna Jury dla łopatologicznego, zwyczajnie słabego "Obywatela" Jerzego Stuhra, chłodno przyjętego przez krytyków. Brak wśród laureatów głównych nagród "Miasta 44" przyjęto z niedowierzaniem. Opinia, że skrzywdzono przejmujące kino Komasy, zdominowała kuluarowe dyskusje po gali w Teatrze Muzycznym.

Matka Ewa od ładnej pracy

Gdy nie ulegała farmaceutycznemu lobby w sprawie szczepionek, albo kiedy z fotela marszałka studziła temperament posłów, wielu widziało w Ewie Kopacz polską Margaret Thatcher. "Wie pan, ja jestem kobietą" - powiedziała w piątek. I wystarczyło by z "żelaznej" stała się "emocjonalną". A z "damy" - "mamą". Zaniemówiły nawet feministki.

Dziurawa ochrona Białego Domu. Intruz z nożem sforsował drzwi frontowe

Secret Service, służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydentów USA, wzmocniła ochronę Białego Domu. O decyzji poinformowano w sobotę wieczorem po tym, jak dwa dni z rzędu intruzi próbowali dostać się do prezydenckiej rezydencji. Jednemu z nich się to udało i - jak ujawniły służby - był on uzbrojony.

Koń po czesku

Poważny program publicystyczny o tematyce międzynarodowej, relacja na żywo z Pragi i cały trud dziennikarzy i realizatorów został "pokonany" przez czeskie poczucie humoru.

Opowieść o prof. Relidze dominuje w Gdyni. Złote Lwy dla filmu "Bogowie"

Złote Lwy, nagrodę dla najlepszego filmu 39. festwialu filmowego w Gdyni, otrzymał film "Bogowie" opowiadający historię prof. Zbigniewa Religi. Wcielający się w jego postać Tomasz Kot został dodatkowo uznany za najlepszego aktora. Nagroda dla najlepszej aktorki powędrowała do Zofii Wichłacz, a dla najlepszego reżysera do Władysława Pasikowskiego.

"Miał to być rząd dla Polski, a jest dla Platformy"

- Jako zwolennik równości nie życzyłbym sobie, żeby ktoś całą swoją politykę opierał na tym, czy jest kobietą, czy jest mężczyzną. Nam jest potrzebny dobry premier - powiedział w "Faktach po Faktach" Robert Kwiatkowski (TR) komentując piątkową konferencję prasową, na której Ewa Kopacz przestawiała siebie jako nowego premiera i skład swojego gabinetu. - Miał to być rząd dla Polski, a jest dla Platformy - podsumował z kolei Andrzej Duda (PiS). Joanna Mucha prosiła z kolei o udzielenie kredytu zaufania nowym ministrom. - Każdy był kiedyś pierwszy raz ministrem - powiedziała posłanka PO.

Jerzy Popiełuszko świętym? Ruszył proces o uznanie cudu

Trzydzieści lat po śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w podparyskim Creteil rozpoczął się w sobotę proces o uznanie cudu za wstawiennictwem ogłoszonego w 2010 roku błogosławionym kapelana Solidarności. Powołano komisję mającą zbadać przypisywane księdzu Popiełuszce cudowne uzdrowienie śmiertelnie chorego Francuza, Francois Audelana.

"Miał to być rząd dla Polski, a jest dla Platformy"

- Jako zwolennik równości nie życzyłbym sobie, żeby ktoś całą swoją politykę opierał na tym, czy jest kobietą, czy jest mężczyzną. Nam jest potrzebny dobry premier - powiedział w "Faktach po Faktach" Robert Kwiatkowski (TR) komentując piątkową konferencję prasową, na której Ewa Kopacz przestawiała siebie jako nowego premiera i skład swojego gabinetu. - Miał to być rząd dla Polski, a jest dla Platformy - podsumował z kolei Andrzej Duda (PiS). Joanna Mucha prosiła z kolei o udzielenie kredytu zaufania nowym ministrom. - Każdy był kiedyś pierwszy raz ministrem - powiedziała posłanka PO.

"To rozejm tylko z nazwy. Rosjanie wciąż są na Ukrainie"

Naczelny dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove wyraził w sobotę wątpliwości co do przestrzegania ogłoszonego na wschodzie Ukrainy rozejmu między wojskami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami. Na Ukrainie wciąż są wojska rosyjskie - dodał.

Czy matematyka może opętać i kto się wstydzi kryminałów? Marek Krajewski w "Xięgarni"

- Literatura kryminalna miała takie piętno rozrywki bardzo jarmarcznej - przyznał w "Xięgarni" Marek Krajewski, autor kryminałów. Mówił też, że dawniej przyznać się w środowisku intelektualnym, że czyta się takie książki, budziło "dysonans". Nie zrażony tymi opiniami były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego w swojej ostatniej powieści "Władca liczb" dowodzi, ile ze zbrodnią ma wspólnego matematyka.

Różne drogi Polski i Czech. Eurosceptyczne rozterki nad Wełtawą

W odcinku tym prezentujemy Czechy, kraj, który wstąpił do UE razem z Polską w 2004 roku. Statystycznie, Czechy stały się krajem bogatszym od niektórych państw „starej” Unii Europejskiej. Dzięki obecności w Unii wyraźnie poprawiła się sytuacja czeskiej gospodarki, ale jak pokazują ostatnie badania większość Czechów wciąż jest raczej eurosceptyczna.

Ostrzeszów ustanowił rekord w nieprzerwanej resuscytacji

W Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie) około 130 osób podjęło się próby ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa w nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na 3 fantomach. Uczestnicy, w ciągu kilku godzin, pod czujnym okiem kontrolera z Towarzystwa Rekordów Niecodziennych, spełnili warunki wymagane do ustanowienia rekordu. Ten musi zostać teraz zatwierdzony przez oficjalną komisję.

Odchodząca rzecznik rządu o następczyni

Trzeba dzwonić do Iwony Sulik - potwierdziła częściowo w programie "Babilon" ustępująca rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska nieoficjalne informacje, że jej następczyni to właśnie była dziennikarka i medialny doradca Ewy Kopacz.

Merytoryczny czy "platformianej jedności"? W "Faktach po Faktach" o nowym rządzie

Nowy rząd, gabinet osobowości, kobiece otwarcie. Merytoryczność czy rząd "jedności platformianej"? Autorski rząd Ewy Kopacz czy wykonany plan Donalda Tuska? Ile można zrobić przez rok? O tym wszystkim Grzegorz Kajdanowicz porozmawia ze swoimi i Państwa gośćmi, którymi będą: Andrzej Duda (PiS), Joanna Mucha (PO) i Robert Kwiatkowski (TR).

Schetyna będzie się realizował "raczej poza areną europejską"

- Polska ma tak silną pozycję na arenie europejskiej i w instytucjach europejskich poprzez Tuska, poprzez obecność w Parlamencie Europejskim, poprzez Elę Bieńkowską w Komisji Europejskiej, że jeśli chodzi o Schetynę, to naprawdę po czynach go poznacie - powiedział w rozmowie z reporterem TVN24 Janusz Lewandowski, odchodzący z funkcji komisarz unijny.