Najnowsze

Najnowsze

Bastion "cyborgów" z bliska. Szczątki lotniska za miliard dolarów

Na lotnisku w Doniecku po kilku miesiącach intensywnych walk po raz pierwszy zapadła cisza. Separatyści swobodnie chodzą po tym, co zostało z głównego budynku portu lotniczego, tak zwanego "nowego terminala". To tam znajdował się główny punkt oporu ukraińskich obrońców zwanych "cyborgami". Z nowoczesnego budynku postawionego na Euro 2012 została zrujnowana skorupa.

Pełzająca aneksja separatystów. Rosjanie już w pełni kontrolują Abchazję

Rosyjska Duma Państwowa ratyfikowała układ o sojuszu i partnerstwie strategicznym z Abchazją, separatystycznym regionem Gruzji. Układ ten, odrzucany przez Tbilisi, według ekspertów oznacza w praktyce aneksję Abchazji przez Federację Rosyjską. Za ratyfikacją umowy głosowało w Dumie 441 deputowanych, jeden był przeciwko i również jeden wstrzymał się od głosu.

Nazwał premier "lawirantką". Wipler przed komisję etyki

Klub PO skierował do komisji etyki skargi na posłów: Przemysława Wiplera (niezrzeszony) i Armanda Ryfińskiego (koło Bezpieczeństwo i Gospodarka). Chodzi o ich wypowiedzi podczas ubiegłotygodniowych głosowań w Sejmie nad nowelizacją tzw. ustawy węglowej. Wipler nazwał wówczas premier Ewę Kopacz "lawirantką".

Nikomu nie ufamy tak, jak prezydentowi

Prezydent Bronisław Komorowski w styczniu pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków, ufa mu 78 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje premier Ewa Kopacz. Największą nieufność wzbudzają Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński.

Tak kiedyś Poznań radził sobie ze śmieciami. Niezwykłe zdjęcia sprzed 86 lat

90 lat temu, po decyzji o zburzeniu dawnych murów fortecznych, do Poznania włączono siedem wsi znajdujących się na obrzeżu miasta. Dzięki temu powierzchnia miasta dwukrotnie się zwiększyła. Wówczas podjęto także decyzję o wprowadzeniu rewolucji śmieciowej. Patrząc na zdjęcia, wydaje się, że zmiany wprowadzono skuteczniej niż obecnie.

Rodzeństwo z Donbasu z pozwoleniami na pobyt stały w Polsce

8-letni Bohdan, 7-letni Mykoła i 4-letnia Weronika jako pierwsi otrzymali decyzje wojewody warmińsko-mazurskiego o przyznaniu zezwolenia na pobyt stały. Ta decyzja zrównuje cudzoziemca z obywatelem Polski we wszelkich uprawnieniach, z wyłączeniem praw politycznych. Na takie dokumenty czeka jeszcze ponad 170 osób ewakuowanych z Donbasu.

"Przestępczy rozkaz" nasilenia walk. Putin oskarża Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył w piątek władze Ukrainy o wydanie "przestępczego rozkazu" rozpoczęcia działań bojowych w Donbasie na wielką skalę. Oskarżył stronę ukraińską o używanie artylerii i lotnictwa również w rejonach gęsto zaludnionych.

Francuzi pogrzebali zamachowca w anonimowym grobie. W kraju fala islamofobii

Amedy Coulibaly, zamachowiec odpowiedzialny za śmierć policjantki i czterech zakładników w sklepie z koszerną żywnością, został pochowany w piątek rano. Spoczął na dużym cmentarzu pod Paryżem w miejscowości Thiais. Władze Mali, skąd pochodził Coulibaly, odmówiły przyjęcia ciała i przeprowadzenia pochówku.

Papież Franciszek pomógł poznańskiej szkole. "Bardzo wzruszył się naszą historią"

Informacje o poznańskiej szkole, która zmuszona jest radzić sobie bez windy dla niepełnosprawnych dzieci, dotarły nawet do Watykanu. - O sytuacji szkoły dowiedział się jałmużnik papieski i to on powiadomił papieża Franciszka - wyjaśnia ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik prasowy poznańskiej kurii. A papież postanowił pomóc szkole finansowo. Jak mówi dyrektor szkoły Maria Warda, w Watykanie decyzję podjęto po obejrzeniu materiału na antenie TVN24.

Prokuratura dalej chce ścigać dziennikarzy uniewinnionych przez sąd

Prokuratorzy apelują od uniewinniającego wyroku dla dziennikarzy zatrzymanych w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej - dowiedział się portal tvn24.pl. Dokładnie w tym samym czasie inni prokuratorzy wszczynają śledztwo, w którym zbadają, czy policjanci złamali prawo, zatrzymując reporterów w PKW.

Znika most kolejowy nad Wartą. Mieszkańcy domagają się kładki

Ważącą ponad 80 ton część mostu kolejowego na poznańskiej Starołęce zdemontowano w nocy z czwartku na piątek. Remont południowej nitki wiaduktu potrwa do listopada. Remont drugiej nitki zaplanowany jest na 2016 r. Mieszkańcy i władze Poznania walczą teraz, by przy okazji inwestycji powstała kładka pieszo-rowerowa nad Wartą.