Najnowsze

Najnowsze

Scenarzyści w amerykańskim zagłębiu filmowym Hollywood, domagają się podwyżek płac i zapowiadają pierwszą od dwudziestu lat akcję strajkową.

Choć od jego śmierci minęło już 13 lat, dla fanów pamięć o nim jest wciąż tak samo żywa. Na grobie Ryszarda Riedla - legendarnego wokalisty Dżemu i jak mówią niektórzy "Ostatniego hippisa naszych czasów” - jak co roku zapłonęły setki zniczy od jego wielbicieli i mieszkańców rodzinnych Tychów.

Ministerstwo Obrony Narodowej znalazło nowy sposób na uczczenie pamięci polskim żołnierzom, poległym w zagranicznych misjach. Uruchomiło specjalny serwis internetowy pamiecipoleglych.mon.gov.pl.

Wojskowe władze Birmy zwolniły grupę 46 uczestników wrześniowych zamieszek, zarówno działaczy opozycji, jak i mnichów buddyjskich. Jednocześnie ograniczyły dostęp do sieci internetowej.

Pełno dymu i płacz matki, że dziecko się nie rusza - tak świadkowie opisują groźny pożar w Jedlicach koło Opola. Pięcioosobowa rodzina trafiła do szpitala.

Tropikalny sztorm Noel, który w ostatnich dniach pozbawił życia przynajmniej 115 osób na Karaibach, rośnie w siłę. Teraz, już jako huragan, zmierza w kierunku Bermudów.

- Platforma Obywatelska zamierza wprowadzić podatek liniowy. Czy proponowane przez liberalny rząd rozwiązanie będzie sprawiedliwe? Niestety, nie dla wszystkich - twierdzi dziennik "Fakt".

Chociaż spółdzielnie miały trzy miesiące na to, by sprzedać lokatorom mieszkania za grosze, większość wniosków wciąż nie została rozpatrzona. Biurokracja przerosła urzędników - pisze "Życie Warszawy".

Powrót Leszka Balcerowicza do polityki jako ministra finansów w rządzie Tuska pokazałby, że PO maskę zatroskania o losy ubogich obywateli przywdziała tylko na czas kampanii wyborczej - uważa "Trybuna".

Koncern Wintershall zamierza ponownie zaproponować przyszłemu polskiemu rządowi skierowanie odnogi niemiecko-rosyjskiego gazociągu do Polski - pisze "Nasz Dziennik".

Tajne teczki mają pogrzebać byłego szefa MON - czytamy w dzienniku "Polska". Polityk domaga się publikacji dokumentów.

Po wyborach ruszyło dochodzenie, w którym prokuratorzy sprawdzają, czy CBA nie złamało prawa, podrabiając dokumenty wykorzystywane do prowokacji w Ministerstwie Rolnictwa - pisze "Rzeczpospolita.

Prokuratorzy sprawdzają, czy CBA nie złamało prawa, podrabiając dokumenty wykorzystywane do prowokacji w Ministerstwie Rolnictwa. Według "Rzeczpospolitej", w przyszłym tygodniu odbędą się przesłuchania.

Do zasobów waszyngtońskiego Archiwum Narodowego został przekazany nieznany dotąd katalog dokumentujący dzieła sztuki zrabowane przez III Rzeszę.