Najnowsze

Najnowsze

Prezes TVP na dzień przed wyborami zdjął z anteny spoty zachęcające do udziału w wyborach. Teraz prowadzi śledztwo, mające ustalić, kto zezwolił na emisję spotu, który według Jarosława Kaczyńskiego przyczynił się do wyborczej klęski PiS, pisze "Gazeta Wyborcza".

Do tej pory na Wiśle puszczano wianki. Teraz jednak dla uczczenia wysokiej frekwencji na wyborach parlamentarnych i końca rządów PiS-u grupa warszawskich przeciwników odchodzącej władzy postanowiła zwodować z Mostu Świętokrzyskiego kaczki.

Prezes TVP na dzień przed wyborami zdjął z anteny spoty zachęcające do udziału w wyborach. Teraz prowadzi śledztwo, mające ustalić, kto zezwolił na emisję spotu, który według Jarosława Kaczyńskiego przyczynił się do wyborczej klęski PiS, pisze "Gazeta Wyborcza".

Prokuratura będzie musiała zbadać sprawę zabrania ze szpitala MSWiA przy ulicy Wołoskiej dokumentacji medycznej pacjentów. Zrobili to funkcjonariusze CBA. Warszawski sąd uchylił decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia takiego śledztwa - pisze "Życie Warszawy".

Prokuratura będzie musiała zbadać sprawę zabrania ze szpitala MSWiA przy ulicy Wołoskiej dokumentacji medycznej pacjentów. Zrobili to funkcjonariusze CBA. Warszawski sąd uchylił decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia takiego śledztwa.

Sobota, 27 października 21:00Nadal trwają spekulacje, kto zastąpi Zbigniewa Ziobro. Jedno z pojawiających się nazwisk - osób mających objąć stanowisko Ministra Sprawiedliwości należy do Andrzeja Zolla. - Nie otrzymałem oferty objęcia tego Ministerstwa - dementuje były rzecznik praw obywatelskich. Co jednak zrobiłby gdyby dostał taką propozycje? Odpowiedział w Magazynie 24 Godziny sam zainteresowany - Andrzej Zoll.

Na lotnisku Aeroklubu Konińskiego w Kazimierzu Biskupim (woj. wielkopolskie) runęła na ziemię motolotnia. Podczas katastrofy zginęło dwóch mężczyzn: 39-letni policjant z konińskiej komendy oraz 38-letni mieszkaniec Poznania, doświadczony pilot szybowcowy.

Scott Parazynski i Doug Wheelock odbyli pierwszy z pięciu spacerów kosmicznych. Astronauci zamontowali dodatkowy moduł w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Ośmiu generałów usłyszy wkrótce zarzuty korupcyjne. Wśród podejrzanych są byli szefowie Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Lądowych, Akademii Obrony Narodowej - pisze dziennik "Polska".

- Momentami kampania wyborcza przybierała wręcz groteskowe formy. Pyskówki, ataki personalne, bez merytorycznych rozmów - tak przebieg kampanii ocenia prymas Polski Józef Glemp, który w "Dzienniku" komentuje wyniki wyborów.

- PiS na pewno miało dobre ideały, ale zapłaciło za rządzenie, bo każda władza się zużywa i traci na popularności. W samej kampanii sprawniejsza socjotechnicznie była Platforma - tak o wyborach i nowej ekipie rządzącej mówi w "Dzienniku" prymas Józef Glemp.

50 groszy ma Tadeusz Drozda od każdej sprzedanej butelki wódki z jego wizerunkiem, wyprodukowanej przez sieradzki Polmos. Kokosów jednak nie zbija, choć do półlitrówek z etykietą Dr Ozda i twarzą satyryka wlewany jest ten sam alkohol, co do butelek dobrze sprzedającej się wódki VIP - pisze "Dziennik Łódzki".

50 groszy ma Tadeusz Drozda od każdej sprzedanej butelki wódki z jego wizerunkiem, wyprodukowanej przez sieradzki Polmos. Kokosów jednak nie zbija, choć do półlitrówek o nazwie Dr Ozda i twarzą satyryka wlewany jest ten sam alkohol, co do butelek dobrze sprzedającej się wódki VIP - pisze "Dziennik Łódzki".

"Należy się obawiać, że zwyciężyło - oby nie na długo - chamstwo polityczne i barbarzyństwo moralne, atakujące Polskę z centrów Europy, która dawno przestała być sobą i stała się chorym tworem politycznym" - tak o zwycięzcy wyborów parlamentarnych pisze ks. prof. Jerzy Bajda na łamach "Naszego Dziennika".

Trzy osoby zostały lekko ranne w eksplozji, do której doszło w trakcie demonstracji przeciwko Partii Pracujących Kurdystanu w mieście Izmit w północno-zachodniej Turcji - podają źródła rządowe.