Najnowsze

Najnowsze

Większość ewakuowanych z Donbasu wystąpiła o pobyt stały

Wnioski o zezwolenie na pobyt stały w Polsce złożyło już ponad 150 osób, spośród 178 ewakuowanych ze wschodniej Ukrainy - poinformowało MSW. Pobyt stały daje im możliwość nie tylko zamieszkania w Polsce, ale także legalnej pracy i korzystania ze świadczeń.

"Rosjanie zaatakowali z północy"

- Pozycje sił operacji antyterrorystycznej zostały zaatakowane przez regularne formacje wojskowe rosyjskiej armii - poinformował Andrij Łysenko, rzecznik Operacji Antyterrorystycznej (ATO), podczas nadzwyczajnej konferencji prasowej.

Belgia, Dania, Hiszpania, Norwegia. Niemiecka Pegida pączkuje

Grupy wzorowane na niemieckim prawicowo-populistycznym ruchu Pegida (Europejscy Patrioci przeciwko Islamizacji Zachodu) pojawiły się w kilku miastach w Danii, Madrycie, Oslo i w belgijskiej Flandrii. Pegida tymczasem zapowiada na środę ogromną demonstrację w Lipsku.

Były rzecznik praw ofiar pozostanie w szwedzkim areszcie. Oskarżony o sutenerstwo

Sąd Rejonowy w Södertörn koło Sztokholmu po raz kolejny zdecydował o przedłużeniu aresztu Krzysztofowi O. i jego wspólniczce Weronice I. Prezes Stowarzyszenia Przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej, były doradca ministra w MSWiA i były rzecznik praw ofiar wraz z partnerką Weroniką I. są tam podejrzani o sutenerstwo. Jak ustalił "Superwizjer" TVN, w związku z tym nie może się pojawić na rozprawie w Polsce, gdzie jest oskarżony o pośrednictwo w nielegalnych adopcjach.

Antyislamskie naklejki na meczecie. Zatrzymano trzy osoby

Na poznańskim Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym pojawiły się antyislamskie naklejki. Policja zatrzymała w tej sprawie trzy osoby. Mają one usłyszeć zarzuty znieważenia miejsca kultu i nawoływania do nienawiści. Grozi im do dwóch lat więzienia.

Kolejny "format normandzki" w środę

Niemcy będą gospodarzem kolejnych rozmów w sprawie Ukrainy, które odbędą się w środę w Berlinie z udziałem ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy - poinformowała rzeczniczka niemieckiego MSZ. Czterostronne rozmowy trwają od zeszłego lata. Mają na celu poszukiwanie dróg zakończenia konfliktu na Ukrainie. Wcześniej we wtorek Kreml oświadczył, że wzmożona aktywność wojsk ukraińskich na wschodzie Ukrainy zmniejsza nadzieje na organizację szczytu przywódców Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji. Spotkanie w tym gronie miało się odbyć w połowie stycznia w stolicy Kazachstanu, jednak stronom nie udało się dojść do porozumienia w trakcie negocjacji szefów MSZ.

Oskarżył prezydent i zginął. Nie wszyscy wierzą w samobójstwo

Prokurator Alberto Nisman, który został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Buenos Aires, zajmował się sprawą zamachu na budynek stowarzyszenia argentyńsko-izraelskiego AMIA od 2004 r. Wyjaśnianie okoliczności ataku zlecił mu nieżyjący już Nestor Kirchner. Rządził on Argentyną w latach 2003-2007 i był mężem obecnej prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner. Co się stało, że Nisman w ostatnim czasie poróżnił się z rządem i chciał doprowadzić do postawienia Fernandez przed sądem?

Groźne rosyjskie pociski trafią do Iranu?

Rosja i Iran podpisały międzyrządowe porozumienie o współpracy wojskowej. Nie jest wykluczone, że w jego ramach Teheran dostanie w końcu systemy obrony przeciwlotniczej S-300. Wstrzymania dostaw tej broni do Iranu domagał się od Rosji Zachód.

Związkowcy dają Kopacz czas do końca stycznia. "Wszyscy są w gotowości"

Związkowcy nie odpuszczają i żądają natychmiastowego rozpoczęcia negocjacji z premier Ewą Kopacz. Chcą rozmawiać o postulatach, które zgłaszali 1,5 roku temu. Chodzi m.in. o podwyższony wiek emerytalny czy umowy śmieciowe. Zdecydowali utrzymać pogotowie strajkowe, a czas na rozpoczęcie rozmów dają szefowej rządu do 31 stycznia. Jeżeli premier się nie ugnie, zapowiadają strajki. Pawła Olszewski z PO odbiera kolejne żądania związkowców jako szantażowanie i terroryzowanie rządu oraz społeczeństwa.