Najnowsze

Najnowsze

Rosyjskie naloty, snajperzy Asada, tortury i egzekucje. Zginęły setki cywilów

W wyniku wojny domowej w Syrii zginęło w październiku co najmniej 4,2 tys. osób, w tym 960 cywilów - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Wśród zmarłych cywilów było 135 kobiet i 191 nieletnich. Liczba ofiar w październiku jest niemalże identyczna, jak we wrześniu.

Bruksela zwiększa pomoc dla syryjskich uchodźców w Jordanii

Unia Europejska zwiększy pomoc finansową dla syryjskich uchodźców w Jordanii o 28 mln euro - poinformował w niedzielę unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides podczas wizyty w obozie dla uchodźców w pobliżu Ammanu.

Polscy ochroniarze będą bronić mieszkańców Jerozolimy. "To narażanie nas na ataki dżihadystów"

Polska firma wyśle do Izraela stu ochroniarzy, by strzegli mieszkańców Jerozolimy przed atakami palestyńskich nożowników. Problem w tym, że nasz kraj utrzymuje stosunki dyplomatyczne z obydwoma stronami konfliktu. - W momencie, kiedy w obecności polskiego ochroniarza zginie pierwszy Palestyńczyk, dla wszystkich dżihadystów na całym świecie polscy turyści, polscy dyplomaci i Polska jako taka staną się celem numer jeden - przestrzega w rozmowie z "Faktami" TVN dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bezpieczeństwa.

Rumuni opłakują ofiary tragicznego pożaru w klubie nocnym

Ponad dziesięć tysięcy osób wyszło na ulice Bukaresztu, by wziąć udział w marszu upamiętniającym ofiary pożaru w klubie nocnym, w wyniku którego zginęło przynajmniej 30 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć, bo wielu rannych jest w stanie ciężkim.

Książę Harry i żołnierka. Emocjonalne spotkanie przed Pałacem Buckingham

Ksiażę Harry powitał w niedzielę przed Pałacem Buckhingham grupę sześciu byłych żołnierzy, którzy właśnie ukończyli liczącą 1600 kilometrów wędrówkę po Wielkiej Brytanii. Celem 72-dniowego marszu z północnej Szkocji do Londynu była zbiórka pieniędzy dla weteranów, ktorzy zostali ranni w trakcie działań wojennych.

Fiasko rozmów o imigrantach. Wicekanclerz opuszcza obrady

W koalicji rządowej w Niemczech trwa kryzys spowodowany różnicą zdań w kwestii uchodźców. Liderom trzech partii tworzących rząd - kanclerz Angeli Merkel (CDU) oraz szefom SPD i CSU, Sigmarowi Gabrielowi i Horstowi Seehoferowi - nie udało się zażegnać sporu.

Miał zabić. Napisał książkę o zbrodni. Powstaną o tym dwa filmy w gwiazdorskiej obsadzie

W 2000 r. ktoś brutalnie morduje 35-latka z Wrocławia. Śledztwo początkowo nie przynosi rezultatów i zostaje umorzone. Po kilku latach mundurowi wpadają na trop tajemniczej i mrocznej książki "Amok". Jej autor staje przed sądem oskarżony o zabójstwo. Sąd nie ma wątpliwości: autor to morderca, treść to nie fikcja literacka. Krystian B. zostaje skazany na 25 lat więzienia. Już wkrótce ruszają zdjęcia do dwóch filmów inspirowanych tą historią. W rolach głównych m.in. Christoph Waltz i Jim Carrey.

Czerwony skok przez Himalaje. Jak Pekin próbował przechytrzyć Moskwę i Waszyngton

W październiku 1962 roku na Kubie pomiędzy USA i ZSRR rozegrał się dramat, który doprowadził świat na skraj atomowej zagłady. Rzadko pamięta się jednak, że w tym samym czasie po drugiej stronie globu miał miejsce inny poważny kryzys - Chiny dokonały inwazji na Indie. Jak wynika z odtajnionych niedawno dokumentów, kryzys kubański i wojna w Himalajach były powiązane ze sobą bardziej, niż do tej pory przypuszczano.

Podpalenia, bomby, kije baseballowe. Kolejne ataki na imigrantów

W Niemczech trwa seria ataków na imigrantów i ośrodki dla uchodźców. W Magdeburgu grupa napastników uzbrojonych w kije baseballowe pobiła trzech azylantów z Syrii. W Sehnde pod Hanowerem zamachowcy podłożyli ogień w schronisku. W Saksonii wybuchła bomba.

Motocykl dla dostawców pizzy jedzie podbić Moskwę

W niedzielę wieczorem studenci z Politechniki Wrocławskiej ruszają na międzynarodowe zawody Smart Moto Challenge do Moskwy. Zaprezentują tam swój sztandarowy projekt - LEM Napoli. Elektryczny motocykl dla dostawców pizzy jest lekki, zasilany bateriami i rozwija prędkość do 50 km/h.

MAK: rosyjski samolot "rozpadł się w powietrzu"

Samolot A321 rozpadł się w powietrzu, jednak jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków o przyczynach katastrofy maszyny, która rozbiła się w Egipcie - powiedział dziennikarzom dyrektor wykonawczy Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego MAK Wiktor Soroczenko po oględzinach miejsca tragicznego wypadku. Według źródła agencji TASS, samolot mógł zapalić się jeszcze przed uderzeniem w ziemię.

Ajatollah pozwala się śmiać. Byle nie za głośno. Druga twarz Iranu

Surowi ajatollahowie i brutalna milicja rozpędzająca prodemokratyczne demonstracje, czy uśmiechnięci młodzi ludzie cieszący się z porozumienia z Zachodem - który z obrazów współczesnego Iranu jest prawdziwy? Czy zbliżenie ze światem, od którego do tej pory Irańczycy byli odcięci, będzie trwałe? Ile jest Iranu w USA? Maciej Tomaszewski z tvn24.pl rozmawia z wybitnym amerykańsko-irańskim pisarzem Hoomanem Majdem.

Kwestują na Cmentarzu Rakowickim. "To jest ich wkład w ratowanie tego miejsca'

Na najbardziej znanej krakowskiej nekropolii - Cmentarzu Rakowickim - trwa zorganizowana po raz 35. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. W akcję włączyli się piosenkarze, aktorzy, a także politycy. – Mówią, że są tu co roku chociaż na chwilę, bo czują, że to jest ich wkład w ratowanie tego miejsca – relacjonuje reporterka TVN24 Marta Gordziewicz. W ubiegłym roku kwestującym udało się zebrać prawie 74 tys. zł.