Najnowsze

Najnowsze

Grupiński: Szydło staje się marionetką w grze towarzyszy broni prezesa

Gabinet jest tworzony wbrew wszelkim zwyczajom, a nawet procedurom. Tworzy się w kolektywie wokół Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński. Odniósł się również do wyborów w Platformie Obywatelskiej. Jego zdaniem, potrzebne są wyłącznie wybory przewodniczącego partii i wskazanie sekretarza generalnego.

Grupiński: Szydło staje się marionetką w grze towarzyszy broni prezesa

Gabinet jest tworzony wbrew wszelkim zwyczajom, a nawet procedurom. Tworzy się w kolektywie wokół Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński. Odniósł się również do wyborów w Platformie Obywatelskiej. Jego zdaniem, potrzebne są wyłącznie wybory przewodniczącego partii i wskazanie sekretarza generalnego.

Ekspert: rosyjski airbus na Synaju jak boeing Aloha Airlines

Rosyjski airbus A321 rozbił się nad Synajem w Egipcie z powodu uszkodzenia konstrukcyjnego, a jego katastrofa przypomina wypadek samolotu hawajskich linii Aloha Airlines z 1988 r. - uważa były ekspert amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), Mike Rioux cytowany przez rosyjską agencję Sputnik.

Idą krok przed komandosami. Psy bojowe dostaną nowoczesny sprzęt

W jednostkach specjalnych są jak zdalnie sterowani zwiadowcy – w kamizelce, goglach i specjalnych butach. Psy bojowe muszą mieć odpowiedni ekwipunek. W coraz bardziej nowoczesnej polskiej armii także psy mają coraz więcej zadań i coraz bardziej nowoczesny sprzęt. Materiał "Faktów" TVN.

Zbliżenie Chin i Tajwanu. Pierwsze takie w historii

Prezydent Tajwanu Ma Jing-cu i Chin Xi Jinping spotkają się w sobotę w Singapurze - poinformowały we wtorek tajwańskie władze. To pierwsze i tym samym - jak podkreślają komentatorzy - historyczne spotkanie przywódców od wojny domowej w 1949 roku.

Kradną paliwo, alkohole, sprzęt RTV. Wszystko do 437 złotych

Prawo nie miało być aż tak surowe, ale na poluzowaniu granic skorzystali złodzieje. Zachęcić mogła ich do tego podwyższona suma, do której kradzież kwalifikowana jest jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Teraz to 437 złotych. Materiał programu "Polska i Świat".

Nagrał, jak policja łamie przepisy. Teraz sam ma kłopoty, bo kręcił w trakcie jazdy

Zaskoczony kierowca zaczął nagrywać policyjny radiowóz, który w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż 50 km/h. Jednak ze ścigającego sam stał się ściganym. Policja tłumaczy, że rajd za radiowozem to nie był tak zwany "stan wyższej konieczności", a więc nie ma wytłumaczenia dla nagrywania filmu telefonem komórkowym podczas jazdy. Materiał "Faktów" TVN.

Mariusz Kamiński odwołał się od wyroku ws. afery gruntowej

B. szef CBA i wiceprezes PiS Mariusz Kamiński złożył apelację od wyroku w sprawie tzw. afery gruntowej - poinformował we wtorek były wiceszef Biura Maciej Wąsik. Kamiński został skazany na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne biura.

Ciemna strona sieci

Tysiące odsłon, setki lajków, drogie ubrania, podróże, luksus. Takiego życia każdy nastolatek mógł jej pozazdrościć. Ale to, co tak pięknie wygląda z zewnątrz, kolorowe do końca nie jest. 18-letnia gwiazda mediów społecznościowych postanawia ze swoją bajką skończyć i zaczyna opowiadać o ciemnej stronie życia w sieci. Materiał programu "Polska i Świat".

Świadectwa historii

Są pożółkłe ze starości, ale ich przekaz nadal jest mocny. To pocztówki wysyłane z warszawskiego getta za granicę. Odnalezione karty trafiły do Żydowskiego Instytutu Historycznego, a razem z nim odżywają wspomnienia o tym, w jakich warunkach żyli Żydzi w czasie wojny.

Życie po tragedii

Anuszka, dziewczyna z Nepalu. Gdy wiosną w jej kraju zatrzęsła się ziemia, ona studiowała w Polsce na pierwszym roku weterynarii. W katastrofie zginęła jej siostra, a rodzina została bez domu i pracy. A Anuszka została bez środków do życia. Dziewczyna na krótko pojechała do Katmandu. Tam żegnała tych, którzy zginęli w tragedii sprzed pół roku.

Plaga drobnych kradzieży

Prawo nie miało być aż tak surowe, ale na poluzowaniu granic skorzystali złodzieje. Zachęcić mogła ich do tego podwyższona suma, do której kradzież kwalifikowana jest jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Teraz to 437 złotych. O pladze drobnych złodziei i zmartwieniu sklepikarzy.

Groby na sprzedaż

"Sprzedam grób" - to nie żart, to ogłoszenia, które coraz częściej pojawiają się w internecie. Handel kwitnie, ceny rosną, a wszystko zależy od prestiżu cmentarza. Jest tylko jedne ważny szczegół - to bezprawne.

Rządowa giełda nazwisk

Kolejny dzień rządowej układanki, tym razem w obecności Beaty Szydło. Kandydatka PiS na premiera najwyraźniej wróciła z urlopu i w siedzibie PiS-u dyskutowała co dalej. Komentarze nie cichną tym bardziej, że coraz częściej wymienianym nazwiskiem na szefa MON jest Antoni Macierewicz.

Siemoniak: MON to nie miejsce dla radykalnego harcownika

Mam wyobrażenie kto powinien być ministrem obrony w sensie pewnego profilu. Jestem zmęczony kilkutygodniowymi spekulacjami - kandydatury PiS zmieniają się jak w kalejdoskopie - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Lider Tatarów do Kijowa: odetnijcie Krymowi prąd

Jeden z przywódców Tatarów krymskich Refat Czubarow zaapelował we wtorek do władz Ukrainy o przerwanie dostaw prądu na zaanektowany w 2014 roku przez Rosję Krym. Powodem jest łamanie praw ludności tatarskiej i ukraińskiej zamieszkującej półwysep - wyjaśnił.

"To mój najtrudniejszy film". Andrzej Wajda zakończył zdjęcia do "Powidoków"

- Minęło 20 lat, odkąd po raz pierwszy przymierzyłem się do filmu o Władysławie Strzemińskim, wielkim malarzu, który zmagał się z komunistycznym systemem. Dopiero teraz dojrzałem do tego, by ten film nakręcić - opowiadał na wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Wajda. Podkreślił, że "Powidoki" to najtrudniejszy z jego filmów. - Dla mnie to również najtrudniejsza z ról - dodał grający rolę malarza Bogusław Linda.

Zatopiona wyspa

W tej wyborczej walce między PiS, a ludowcami poległ m.in. jeden z liderów Stronnictwa - były premier Waldemar Pawlak. W parlamencie był nieprzerwanie od 89. roku, teraz bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora w okręgu płockim. Ale sam Płock to też ciekawy punkt na powyborczej mapie. Bo to ponad 120-tysięczna platformerska wyspa, która została właśnie zatopiona na pisowskim morzu tego regionu. Przez 8 lat - PO wygrywała tam w cuglach, wygrała jeszcze i to w pierwszej turze wyborów samorządowych przed rokiem i nagle taka zmiana. Gdy o jej przyczynach rozmawiamy z mieszkańcami - najczęściej słyszymy o aferze taśmowej, która ma też swój wątek płocki i dotyczy on jednego z największych w mieście pracodawców. Zapewne nie tylko ten wątek, ale w ogóle to, co działo się w tej firmie i wokół niej - w Płocku mogło mieć akurat znaczący wpływ na decyzję wyborców. Dariusz Kubik