Najnowsze

Najnowsze

Jak luksusowo, to musi być drogo. Jedna z restauracji w Londynie wprowadziła do swojego menu posiłek w stałej cenie za - bagatela - równy tysiąc funtów.

Dwadzieścia osób nie żyje, a co najmniej 50 zostało rannych w tragicznym zamachu, do którego doszło w mieście Dambulla w środkowej części Sri Lanki.

W sobotę do kraju wraca 150 żołnierzy IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Uroczyste powitanie odbędzie się około godz. 11 na terenie 8. Bazy Lotniczej w Krakowie. Wśród powracających będzie dowódca zmiany, gen. Tadeusz Buk.

Prezydent Warszawy obiecywała, że żadnego rozdawania znajomym stanowisk w Ratuszu nie będzie. O wszystkim miały decydować konkursy. I decydują, ale wygrywają je ludzie związani z Hanną Gronkiewicz-Waltz - donosi "Gazeta Wyborcza".

Wśród użytkowników największego polskiego portalu społecznościowego - Nasza-klasa - zapanowała nowa moda. Z internetu przenoszą się do świata realnego - do barów i restauracji.

Jaka jest nowa koncepcja Ministerstwa Edukacji na poprawę bezpieczeństwa w szkołach? Zwiększyć odpowiedzialność dyrektorów placówek za bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli na zajęciach.

Sześciomilionowa społeczność Naszej-klasy wychodzi z internetu. Kolejne roczniki zajmują restauracje, by hucznie powspominać. I zmienić kulturę czasu wolnego - pisze "Dziennik".

Szpital MSWiA w Warszawie szykuje konkurs na ordynatora oddziału kardiochirurgii. Ma do niego stanąć - jak się nieoficjalnie mówi w środowisku medycznym - dr Grzegorz Religa, syn byłego ministra zdrowia, informuje "Życie Warszawy".

LiD rozpoczyna wielką społeczną akcję poparcia dla idei refundacji sztucznego zapłodnienia z budżetu państwa: będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy i prowadzić kampanię informacyjną. "To nasza sztandarowa inicjatywa. W tym półroczu chcemy ją doprowadzić do końca", powiedział "Dziennikowi" szef SLD Wojciech Olejniczak.

Biały puch całkowicie przykrył amerykański stan Illinois. Gwałtowne burze śnieżne, którym towarzyszy silny wiatr, sparaliżowały największe miasto regionu - Chicago. Zamknięto szkoły, sparaliżowane jest międzynarodowe lotnisko O'Hare.

- Podsłuchy były używane jedynie w uzasadnionych przypadkach, zawsze za zgodą sądu - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" były szef ABW Bogdan Święczkowski. Stwierdził także, że w służbach trwa "łapanka" na ludzi, którzy chcieliby atakować opozycję.

Zbigniew Ćwiąkalski nie chce ujawnić, ile zarobił w zeszłym roku, zarzuca ministrowi sprawiedliwości "Super Express".

Wystarczy niespłacona złotówka, by imię i nazwisko dłużnika pojawiło się na stronie internetowej, którą komornicy wykorzystują do handlu wierzytelnościami. Kupić je może każdy, jest z czego wybierać. Na listę trafiły tysiące Polaków, pisze "Życie Warszawy".

Platforma Obywatelska zmierza do tego, by upartyjnienie mediów publicznych dokonane przez PiS zastąpić podporządkowaniem ich rządowi, pisze "Trybuna".

Cztery atrakcyjne „Lejdis”, kilku nieodpowiedzialnych dżentelmenów i duet reżysersko-scenopisarski, etatowo już rozśmieszający Polaków w temacie relacji damsko męskich – to przepis na pre-walentynkową komedię romantyczną. I choć danie momentami mocno przesolone i ciągnie się niczym spaghetti (136 minut!), na tle polskich komedii romantycznych błyszczy. O co jednak nietrudno.

Gorący latynoski temperament plus burząca krew w żyłach samba. Taką wybuchową mieszankę można zobaczyć jedynie w Rio. Karnawałowa parada to niewątpliwie największa taka impreza na świecie. W tym roku bierze w niej udział ponad 700 tysięcy tancerzy i gapiów.

Wybrała schody, bo równy teren to dla niej nuda. 16-letnia Daria Gwiazdowska z Torunia jest mistrzynią Polski Juniorów w bieganiu po schodach. 30 pięter przebiega w trzy i pół minuty. Jak na razie jednak ta dyscyplina sławy w Polsce nie zapewnia.

Polska uzyskała od USA pierwsze obietnice w sprawie modernizacji polskich sił zbrojnych w zamian za budowę tarczy - dał do zrozumienia Radosław Sikorski po spotkaniu w piątek z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice. Żadne z nich jednak nie chciało odpowiedzieć wprost, czy Amerykanie zgodzą się na wzmocnienie polskiej obrony powietrznej na przykład przez dostarczenie Polsce rakiet Patriot

Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" domaga się nowelizacji kodeksu pracy. Opracowała "Czarną listę barier", czyli katalog najważniejszych przeszkód utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej oraz listę rewolucyjnych zmian. W większości niekorzystnych dla pracowników, pisze "Polska".