Najnowsze

Najnowsze

Mieszkańcy Kamiennej Góry pożegnali brutalnie zamordowaną Kamilkę

W sobotę, w ciszy i z białymi różami w dłoniach mieszkańcy Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) pożegnali brutalnie zamordowaną 10-letnią Kamilkę. Dziecko było przypadkową ofiarą 27-letniego mężczyzny, który chciał zemścić się na urzędnikach, bo – jak twierdził – nie mógł przez nich znaleźć pracy i stracił zasiłek.

"Możliwe, że uderzył siekierą dziewczynkę, aby wszystkich bardziej zabolało"

Kamienna Góra nie jest miejscem przeklętym. Morderstwo 10-latki to straszny przypadek, który mógł wydarzyć się w każdym innym mieście – powiedział w „Dniu na żywo” Andrzej Komorowski, terapeuta, specjalista profilaktyki społecznej. Odniósł się do przypadku Samuela N., który zabił siekierą 10-letnią dziewczynkę. Dodał, że być może wybrał dziecko, bo uznał, że jej krzywda zaboli wszystkich najbardziej.

Beata Szydło chwyciła za wałek. "Trzeba wziąć się do roboty. Damy radę"

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło osobiście pomaga w remoncie szkoły podstawowej w Pcimiu. Mimo, że zbliża się rok szkolny to placówka nie jest gotowa na przyjęcie uczniów. - Bardzo często słyszymy od polityków PO: "nie da się", a ja mówię, że czas, aby przestać jęczeć, narzekać. Trzeba wziąć się do roboty. Damy radę - przekonywała.

Iran prezentuje najnowszy pocisk. Bardzo precyzyjny

Iran zaprezentował nowy pocisk rakietowy ziemia-ziemia, który zdaniem władz w Teheranie ma z dużą precyzją razić cele w odległości 500 km od miejsca wystrzelenia. Jednocześnie podkreśliły, że dzięki silnemu wojsku możliwe jest zachowanie pokoju.

Niski stan wody odkrywa "skarby" w Odrze

Wystarczy kilkunastominutowy spacer wzdłuż brzegów Odry, by natknąć się na znaleziska sprzed kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lat. Przekonał się o tym reporter TVN 24 Aleksander Przybylski. W Słubicach znalazł m.in. fragmenty prawdopodobnie XIX-wiecznego słoika.

Starcia przed ośrodkiem dla uchodźców. Policja odpowiada gazem

W Heidenau pod Dreznem niemiecka policja musiała użyć gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom protestu blokującym dojazd do ośrodka dla uchodźców. Protestujący obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Blokadę zorganizowała skrajnie prawicowa NPD.

"Szybka i prosta" decyzja urzędników. Zbudowali drogę zastępczą. Mieszkańcy: nie rozwiązali problemu

Mieszkańcy bloku przy Hetmańskiej w Łodzi nie mogą parkować przed budynkiem, bo pokłócili się z deweloperem, a ten postawił betonowe bariery. Mógł to zrobić, ponieważ publiczna droga powstała na jego prywatnej działce. Negocjacje w sprawie przejęcia gruntu wciąż trwają. Urzędnicy chcieli jednak doraźnie pomóc mieszkańcom, więc podjęli "szybką i prostą" decyzję. Wydali na zastępczą drogę dojazdową ponad 20 tys. złotych. Efekt? Mieszkańcy prawie nie zauważyli różnicy. Cieszą się za to ich sąsiedzi, sami urzędnicy i... deweloper, bo nowa droga ułatwia dojazd do jego nowej inwestycji.

"Rosja testuje wiarygodność NATO w krajach bałtyckich"

- Rosja wykorzystuje sąsiedztwo państw bałtyckich do testowania gwarancji bezpieczeństwa NATO - ocenia ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Justyna Gotkowska. Według niej kraje bałtyckie łączy z Polską wspólne dążenie do zwiększania obecności Sojuszu w regionie.

Przemytnicy ranili żołnierzy. Prezydent zamyka granicę

Wenezuelska opozycja ostro krytykuje decyzję prezydenta Nicolasa Maduro, który w środę wieczorem zdecydował o zamknięciu na trzy doby granicy wenezuelsko-kolumbijskiej. Wszystko po tym jak przemytnicy zranili trzech wenezuelskich żołnierzy i cywila.

Co z imigrantami? "Rządy krajów unijnych przeciągają negocjacje"

Komisja Europejska odrzuca krytykę szefa MSW Niemiec Thomasa de Maiziere, który zarzucił jej opieszałość w reagowaniu na kryzys imigracyjny. - To nie Bruksela, lecz spierające się rządy unijne powodują zwłokę - powiedziała w piątek rzeczniczka KE Annika Breidthardt.

Była wiceprezydent Gwatemali trafiła za kratki

Dochodzenia w wielkiej "aferze celnej", którą od pięciu miesięcy opisują media Ameryki Łacińskiej, doprowadziły w piątek do aresztowania byłej wiceprezydent Gwatemali Roxany Baldetti. Prokuratura uznała, że jest ona zamieszana w wielomilionowe defraudacje.

Demokracja bezpośrednia. Czy Polska zmienia ustrój państwa?

Gdy politycy zgłaszają wciąż nowe tematy do kolejnych referendów, prawnicy się spierają, czy to jest zgodne z Konstytucją RP. Czy warto o wszystko pytać, gdy do rozstrzygania tych spraw wybieramy parlament? Czy przypadkiem na naszych oczach toczy się nie tylko doraźna polityczna gra, ale też zasadniczo, choć nieformalnie, zmienia się ustrój państwa? Materiał "Faktów" TVN.

"Ojcostwo w różnych obliczach". Andrzej Chyra o nowej roli

Wyjechał do Francji, by odnaleźć syna, którego porzucił w dzieciństwie. Pracuje jako robotnik u polskiego emigranta i zaprzyjaźnia się z jego córką. - To w gruncie rzeczy enigmatyczna postać - mówi Andrzej Chyra portalowi tvn24.pl o bohaterze, którego gra w filmie w "Znam kogoś, kto cię szuka".