Najnowsze

Najnowsze

NATO: Rosja wspiera separatystów zaawansowanym sprzętem. Duża ofensywa

- Walki na wschodzie Ukrainy gwałtownie eskalują. Sytuacja wskazuje na dużą ofensywę wspieranych przez Rosję separatystów - oznajmił Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg. Dodał przy tym, że rosyjscy żołnierze działający w Donbasie udzielają im wydatnego wsparcia. Równolegle Rosja zawetowała projekt uchwały Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiający działania separatystów.

Nie ma wątpliwości, zakładnika zamordowano. Japonia "nie ustąpi"

Premier Shinzo Abe potwierdził, że dżihadyści z Państwa Islamskiego zabili Haruna Yukawę - jednego z dwóch Japończyków porwanych w Syrii. Nagranie wideo z informacją o egzekucji uznano za najpewniej autentyczne. Szef japońskiego rządu zadeklarował, że pomimo tego "nie ugnie się" przed terrorystami.

Obserwatorzy nie mają wątpliwości. Salwy gradów i uraganów nadleciały od separatystów

Po zbadaniu miejsca masakry w Mariupolu przedstawiciele OBWE i Human Rights Watch nie mają wątpliwości. Dziesiątki rakiet Grad i większych Uragan, nadleciały nad miasto z kierunku terenów kontrolowanych przez separatystów. Obserwatorzy OBWE mówią o „ekstremalnie ciężkim ostrzale”. Kilkadziesiąt pocisków spadło na tereny zabudowane, zabijając co najmniej 30 osób.

Gigantyczne długi przez powolnych dyplomatów?

Cały program "Prosto z Polski" z 24 stycznia. W nim o głośnej sprawie policjantów i biznesmenów z Zambrowa, poruszających poszukiwaniach siostry oddzielonej od siostry w wieku kilku tygodni, oraz wielkich długach w spadku po ojcu, którymi może zostać obarczony młody mężczyzna.

Kidawa-Błońska rzecznikiem rządu? "Jeśli premier prosi, to premierowi się nie odmawia"

- Rzecznikiem rządu już byłam, to bardzo trudne zadanie - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska. Dopytywana, jak zareagowałaby na ewentualną propozycję ze strony Ewy Kopacz, odparła: "jeśli premier prosi, to premierowi się nie odmawia". Po tym, jak Iwona Sulik zrezygnowała z funkcji rzeczniczki rządu, spekuluje się, że to właśnie posłanka PO może ją zastąpić.

Krwawe ataki na Mariupol. Tusk: polityka ustępstw zachęca agresora do większych aktów przemocy

Co najmniej 27 osób - według agencji Reutera nawet 30 osób - w tym dwoje dzieci zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w prowadzonym przez separatystów ostrzale Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy. Lider separatystów mówi o "ofensywie". Szefowa europejskiej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała do Rosji, by przestała wspierać separatystów. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z prezydentem Petrem Poroszenką.

Kidawa-Błońska rzecznikiem rządu? "Jeśli premier prosi, to premierowi się nie odmawia"

- Rzecznikiem rządu już byłam, to bardzo trudne zadanie - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska. Dopytywana, jak zareagowałaby na ewentualną propozycję ze strony Ewy Kopacz, odparła: "jeśli premier prosi, to premierowi się nie odmawia". Po tym, jak Iwona Sulik zrezygnowała z funkcji rzeczniczki rządu, spekuluje się, że to właśnie posłanka PO może ją zastąpić.

Poroszenko o ataku na Mariupol: to jest zbrodnia przeciwko ludzkości

"Krwawe zabójstwo kilkudziesięciu cywilów i ranienie blisko stu osób przez prorosyjskich terrorystów w Mariupolu to nie jest atak terrorystyczny. To jest zbrodnia przeciwko ludzkości, za którą powinno się odpowiadać przed trybunałem w Hadze" - napisał w oświadczeniu prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Zapowiedział, że Ukraina będzie walczyć aż do zwycięstwa.

Po śmierci 5-miesięcznego chłopca sąd odebrał matce drugie dziecko

22-letniej matce, której 5-miesięczny synek zmarł po podróży autobusem, sąd rodzinny odebrał prawa do opieki nad drugim dzieckiem, 1,5-rocznym chłopcem. Stwierdził, że co najmniej do czasu zakończenia postępowania w sprawie śmierci młodszego syna, starszy musi zostać pod opieką rodziny zastępczej. Kobiecie ograniczono prawa rodzicielskie.

"Frankowicze" wyszli na ulice. "Chcemy rozmów z bankami i z rządem"

Gdańsk, Wrocław, Łodź, Warszawa i Kraków - to tam niezadowoleni frankowicze najliczniej wyszli na ulice, żeby przedstawić swoje racje. Wszyscy zgodnie domagają się pomocy od państwa. Są rozżaleni, że rząd nie naciska na banki, które jeszcze kilka lat temu kusiły tanimi i łatwo dostępnymi kredytami we frankach.

"Tam nie ma chwili ciszy. W każdej chwili można zginąć". Polski wolontariusz żył wśród "cyborgów"

- Wiele osób zginęło w gruzach nowego terminalu lotniska w Doniecku - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Tomasz Maciejczuk, wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog. Wrócił z Ukrainy, gdzie na pierwszej linii frontu pomagał "cyborgom" walczącym o utrzymanie lotniska. Maciejczuk mówił, że walki o lotnisko trwają, a "cyborgom" potrzeba "noktowizorów, termowizorów i optyki do broni strzeleckiej". Dzięki takiemu sprzętowi separatyści sponsorowani z Rosji zyskują przewagę.

Marsz na Zgodę. W hołdzie ofiarom Tragedii Górnośląskiej

Wysiedlenia, wywózki, mordy, gwałty - to przykłady represji określanych mianem Tragedii Górnośląskiej, które zaczęły się na Śląsku w styczniu 1945 r. po zajęciu regionu przez Armię Czerwoną. Ofiary tych wydarzeń upamiętnił Marsz na Zgodę. Kilkuset uczestników wyruszyło z Katowic i przeszło pod bramę byłego obozu w Świętochłowicach.