Najnowsze

Najnowsze

Zamiast krążka na zimnej tafli lodu - rozgrzana do czerwoności kula ognia. To także hokej, tyle że w wersji meksykańskiej.

Cztery osoby nie żyją, a kolejne cztery są ranne po tym, jak niewielki samolot spadł na budynek w jednym z miast w Wenezueli.

- Polski Kościół jest jak prałat Jankowski. Niczym w soczewce skupiły się w nim wady i zalety instytucjonalnego Kościoła. Ma swoje piękne karty, a teraz jest pełen pychy. - mówiła w programie "Teraz MY" w TVN posłanka SLD Joanna Senyszyn. - Co pani może wiedzieć o Kościele? - oburzał się Mirosław Orzechowski z LPR.

Prokuratura sprawdza, czy Stanisław Dobrzański, nieformalny doradca wiceministra skarbu Jana Burego, nie działał na szkodę Polskich Sieci Energetycznych - ujawnia "Rzeczpospolita".

Projekty, które w maju powinny trafić do Sejmu, już wywołują spory podobne do tych sprzed dziesięciu lat, gdy ustalano liczbę województw - pisze "Życie Warszawy".

Bliscy Krzysztofa Olewnika i ich pełnomocnicy mają wątpliwości, czy wśród zatrzymanych w poniedziałek funkcjonariuszy może znajdować się zleceniodawca uprowadzenia, a następnie zabójstwa mężczyzny. Przekonują, że ci policjanci mogli być tylko wykonawcami poleceń wciąż bezkarnej osoby "stojącej dużo wyżej" niż policja i prokuratura - pisze "Nasz Dziennik".

Ekipa Donalda Tuska zatrudnia specjalistów od tworzenia dobrego wizerunku, tak jak inne rządy europejskie, ale w przeciwieństwie do nich ukrywa ten fakt - pisze "Metro".

Na wykonanie czeka ok. 100 wyroków Trybunału Konstytucyjnego - przypomina w rozmowie opublikowanej przez "Gazetę Prawną" przewodniczący Komisji Ustawodawczej Senatu Krzysztof Kwiatkowski.

Prezydent skierował do Sejmu projekt nowej ustawy Prawo spółdzielcze. Zakłada on, że spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe będą mogły udzielać poręczeń oraz długoterminowych kredytów i pożyczek na okres nie dłuższy niż 30 lat - zapowiada "Gazeta Prawna".

"Rzeczpospolita" publikuje dziesiątą edycję Listy 500 największych przedsiębiorstw w Polsce. Po raz ósmy gazeta przyznała Orły "Rzeczpospolitej" dla najlepszych spośród nich - otrzymały je koncern odzieżowy LPP, towarzystwo funduszy inwestycyjnych BZ WBK AIB oraz firma Stalprodukt.

Ważą ponad 100 kilogramów, ale tańczą lekko jak piórka. Kubańskie artystki udowadniają, że balet ma różne wymiary - w tym przypadku dosłownie XXL.

Kilkuset amerykańskich kierowców ciężarówek przyjechało do Waszyngtonu swoimi samochodami, by protestować przeciwko rosnącym cenom paliwa.

Podstawowe produkty, które codziennie kupujemy, jak chleb, wędliny czy czekolada, pełne są składników genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Polacy o tym nie wiedzą, bo producenci nie informują na opakowaniach o genetycznych składnikach, mimo że mają taki obowiązek - donosi dziennik "Polska".

Prezydent Lech Kaczyński odrzucił zdecydowaną większość kandydatur do stopnia generalskiego zgłoszonych przez szefa MON. Bogdan Klich wystąpił o nominację 15 nowych generałów, Lech Kaczyński zgodził się jedynie na trzech - dowiedziała się TVN24.

- Były inne dowody przeciwko Barbarze Blidzie niż zeznania pani Kmiecik, a lansowana przez media teza zostanie obalona - w ten sposób posłanka PiS Beata Kempa w "Teraz My" TVN ustosunkowała się do przecieków z prokuratorskiej ekspertyzy na temat okoliczności zatrzymania byłej posłanki SLD.

Ponad połowa Polaków dobrze ocenia pracę rządu Donalda Tuska - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla poniedziałkowego programu "Forum" w TVP Info. To wzrost o 10 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Natomiast o prezydencie pozytywnie wypowiada się 31 proc. badanych.

- Projekt tarczy antyrakietowej nie jest projektem Republikanów w USA rozwiniętym za rządów George'a W. Busha, lecz ma szerszy, polityczny i ponadpartyjny wymiar - powiedział szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski w poniedziałek na spotkaniu w brytyjskim Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych - Chatham House. Wcześniej rozmawiał z szefem Foreign Office, Davidem Milibandem.