Najnowsze

Najnowsze

Genetyczny kłopot rządu

- Rząd musi wybrać między ryzykiem grzywny sięgającej 260 tys. euro dziennie a oporem społecznym, jaki wywołuje żywność i rośliny genetycznie modyfikowane (GMO), pisze "Gazeta Wyborcza". Do świąt polskie władze muszą ustosunkować się do zarzutów Brukseli, że nasze przepisy są niezgodne z unijnym prawem.

Jak Servier podejrzał dokumentację konkurencji

Kolejne bulwersujące fakty dotyczące relacji firm farmaceutycznych z Ministerstwem Zdrowia, ujawnia "Dziennik". Gazeta ustaliła, że przedstawiciel firmy Servier otrzymał w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych dokumentację leku produkowanego przez konkurencję, której nie miał prawa oglądać.

PiS bez kandydata na sędziego Trybunału

PiS nie zgłosił kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego bo władze klubu partii nie dopilnowały terminu - twierdzi "Rzeczpospolita". Posłowie mają zakaz wypowiadania się w tej sprawie - wytyczne dostawali ponoć za pomocą smsów.

HiV w gabinecie dentysty

75 procent zakażeń wirusem HIV w Polsce może mieć swoje źródło w gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych oraz salonach tatuażu, gdzie nie sterylizuje się narzędzi, alarmuje "Dziennik", powołując się na ekspertów z Krajowego Centrum ds. AIDS.

Kwaśniewski: W tej sprawie jestem za Kaczyńskim

Piątek, 30 listopada 21:00Aleksander Kwaśniewski wspiera Lecha Kaczyńskiego - przynajmniej w sporze o nieobecność szefa MSZ w Pałacu Prezydenckim. Były prezydent uważa, że Radosław Sikorski złamał dobry obyczaj i, że Lech Kaczyński powinien od niego usłyszeć przeprosiny.

Olejniczak kupuje beton

- Wojciech Olejniczak robi co może, by zachować stanowisko szefa SLD, twierdzi "Super Express". Gazeta dowiedziała się, że chce on ściągnąć na Rozbrat kilku regionalnych baronów, w tym Grzegorza Kurczuka i Krystiana Łuczaka.

Chavez: Niech król mnie przeprosi

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zagroził wstrzymaniem eksportu ropy do USA, jeśli rząd amerykański podejmie próby destabilizacji jego kraju i ingerencji w niedzielne referendum na temat zmian w konstytucji. Nawiązał też do incydentu dyplomatycznego z królem Hiszpanii.

Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS

Happeningi, konferencje i marsze pamięci - tak na całym świecie, już po raz dwudziesty, obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym roku upłynie on pod hasłem "HIV: zacznijmy rozmawiać". Znakiem rozpoznawczym wszystkich zaangażowanych w kampanię ma być czerwona wstążka przypięta do ubrania.

Klauni po biurze

- Poważni ludzie udają zwierzęta, tańczą wokół siebie, wachlarzem grają w ping-ponga. W tak niekonwencjonalny sposób kilkanaście osób od niedawna spędza wolny czas, opisuje "Życie Warszawy".

Małysz myślał żeby porzucić Polskę

- Adam Małysz opowiedział "Faktowi" o chwilach słabości, o momentach, gdy myślał o wyprowadzce za granicę. Przez obojętność polityków, którzy fotografowali się z nim, ale pomóc sportowcom nie chcieli, i przez bezduszność urzędników. Ale mimo to chciał skakać tylko dla Polski. "Nie wyobrażam sobie reprezentowania innego kraju".

"Aresztowany" ołtarz Wita Stwosza

Nieznane mikrofilmy dotyczące powojennych losów ołtarza Wita Stwosza dotarły z USA do parafii mariackiej w Krakowie, informuje "Dziennik Polski".

Pół Polski podrabia specjał spod Krakowa

- Kiełbasa lisiecka od ponad wieku cieszy się zasłużoną renomą. W czasach monarchii austro–węgierskiej "wurst aus Liszki" trafiał nawet na wiedeńskie stoły, przypomina "Gazeta Krakowska".

Na co godzą się Polacy

- Tydzień po wygłoszeniu przez Donalda Tuska jego sejmowego expose i dwa tygodnie po zaprzysiężeniu rządu, dziennik "Polska" zapytał Polaków o ocenę działań, jakie premier zamierza wprowadzić w życie. Z odpowiedzi wynika, że trudno będzie przekonać społeczeństwo do liberalnych rozwiązań zawartych w programie PO.

PiS nie ma swojego kandydata do TK

PiS nie zgłosił kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, bo władze klubu partii nie dopilnowały terminu, twierdzi "Rzeczpospolita".

Peru: Bitwa o slumsy

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach peruwiańskiego miasta Piura. Gdy policja chciała wysiedlić około 200 rodzin zamieszkujących tamtejsze slumsy ich mieszkańcy stawili zdecydowany opór.

Zawinił moździerz czy psychika

- Żołnierze podejrzani o umyślne ostrzelanie afgańskiej wioski przejdą badania psychiatryczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita". O badaniach zdecydowała prokuratura wojskowa prowadząca śledztwo.

Matura z religii? nadal nie wiadomo

Resort edukacji nie będzie pracował nad maturą z religii, dowiedziała się "Rzeczpospolita". Na egzaminie dojrzałości ten przedmiot miał się pojawić w 2010 roku. Były minister Roman Giertych prowadził w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce.

Gaza: zabici członkowie Hamasu

W nalocie izraelskich samolotów w Strefie Gazy zginęło co najmniej czterech bojowników Hamasu. Według źródeł palestyńskich jest też kilku rannych.

Jedź do Niemiec, zagraj o miliony!

38 milionów euro wolnych od podatku - tyle można wygrać, jeżeli poprawnie wytypuje się "szczęśliwy numerek" i sześć liczb w sobotnim losowaniu niemieckiego Lotto. To najwyższa suma w historii tamtejszej loterii, czyli od 1955 roku.

USA: Ekspres wjechał w towarowy

Pędzący pociąg pasażerski uderzył w tył pociągu towarowego w południowej części Chicago. Co najmniej kilkanaście osób zostało rannych. Stan pięciorga z poszkodowanych lekarze określają jako krytyczny.

Kwaśniewski: to Kaczyński ma rację

Na miejscu Radosława Sikorskiego przeprosiłbym prezydenta Lecha Kaczyńskiego najszybciej jak mógł - mówi b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. I dodaje: rząd Tuska pomysły otwarcia na Rosję ma dobre, ale fatalnie je realizuje.

Prezydent: Spotkanie z Sikorskim to mój obowiązek

- Muszę wyznaczyć termin spotkania z ministrem spraw zagranicznych, bo takie są moje konstytucyjne obowiązki - powiedział Lech Kaczyński w telewizji publicznej. Prezydent nie sprecyzował jednak kiedy do takiego spotkania może dojść.

Niesiołowski: odrażające, Wenderlich: to Sodoma i Gomora

TVP pozwie "Dziennik" za szkalowanie telewizji publicznej. Według gazety przed wyborami telewizja zachęcała do przygotowywania materiałów kompromitujących polityków PO. Na temat sytuacji w telewizji i mediach publicznych dyskutowali goście magazynu "24 godziny".

Koniec dramatu w biurze Hillary Clinton

Szczęśliwy finał dramatu w biurze wyborczym Hillary Clinton w Rochester w stanie New Hampshire, gdzie przez ponad pięć godzin chory psychicznie mężczyzna przetrzymywał zakładników. CNN pokazała film, na którym widać było leżącego, skrępowanego mężczyznę. Potem agenci odprowadzili go do samochodu.

Holendrzy zostają w Afganistanie

Rząd Holandii postanowił przedłużyć do końca 2010 roku swoją misję wojskową w Afganistanie. Mandat dla 1700 holenderskich żołnierzy miał wygasnąć w 2008 roku.

49 proc. dla PO, 28 dla PiS

Notowania Platformy nadal są wysokie. Na partię Donalda Tuska głosowałaby prawie połowa ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP. Dalej są PiS z prawie 30 proc. poparciem, oraz LiD i PSL - po 10 proc.

UE-Iran: Kluczowe rozmowy zakończone fiaskiem

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana jest rozczarowany po rozmowach z irańską delegacją w Londynie, a Iran ocenił je "pozytywnie". Wyniki spotkania mogą mieć wpływ na zakres ewentualnych nowych sankcji na Iran, jakie jutro ma omawiać Rada Bezpieczeństwa ONZ.