Najnowsze

Najnowsze

Nowomianowany premier Wiktor Zubkow znajduje się wśród pięciu kandydatów, którzy w przyszłym roku ubiegać się będą o fotel prezydencki - oświadczył prezydent Władimir Putin.

"Wprost" oskarża PO o bezprawne wykorzystanie ich z nagrań słynnego wykładu o. Rydzyka podczas którego Marię Kaczyńską nazywa "czarownicą" i apeluje, aby sama siebie poddała eutanazji. Platforma odpowiada - kupiliśmy taśmy od Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Krzysztof Zakrzewski, który w reklamówce wyborczej PiS gra skorumpowanego polityka, to ten sam aktor, który dubbinguje... podejrzanego o homoseksualizm Tinki Winki - wyśledziło czujne oko "Szkła Kontaktowego".

Watykan zgłasza stanowczy sprzeciw wobec możliwości odłączania pożywienia i płynów u pacjentów w stanie wegetatywnym, dzięki aparaturze medycznej podtrzymywanych przy życiu.

Aparaty fotograficzne, które nie lubią melancholików i pesymistów to nowy pomysł Sony. Firma zamierza wprowadzić na rynek (na razie tylko japoński) aparaty, które zrobią zdjęcie dopiero wtedy, kiedy fotografowana osoba się uśmiechnie.

Wietnamska działaczka opozycyjna, jednocześnie dziennikarka radia Wolna Azja, została wyprowadzona przez funkcjonariuszy BOR ze spotkania premierów Polski i Wietnamu. - To łamanie praw wolności słowa i to w Polsce, w kraju, który kieruje się zasadami demokracji - mówi oburzona Ton Van Anh.

Historia miłosna młodej Jane Austen, która stała się inspiracją do napisania "Dumy i uprzedzenia" oraz "Rozważnej i romantycznej", wreszcie znalazła swoją drogę na filmowe ekrany. Anne Hathaway zagrała autorkę, której nazwisko stało się synonimem powieściowego romansu.

Nelly Rokita będzie doradzać prezydentowi w sprawach kobiet. A premier zaprasza żonę lidera PO na listy wyborcze PiS. Drzwi do PiS ma też otwarte sam Jan Rokita.

18 października była premier Pakistanu Benazir Bhutto ma wrócić do ojczyzny. Jak powiedział jeden z liderów Pakistańskiej Partii Ludowej, Bhutto "przywróci prawdziwą demokrację w kraju".

Bałtyk jest zagrożony wyciekiem ropy z wraków leżących na jego dnie - alarmuje szwedzka straż przybrzeżna. Niektóre ze statków zalegają na dnie od czasów II wojny światowej.

Na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności zostali skazani przez Białoruski Sąd Najwyższy czterej oficerowie uznani za polskich szpiegów. Utajniony proces trwał tylko 10 dni.

Wypadła mi wczoraj wieczorem podróż metrem do centrum Warszawy. Pod ziemią widoki są raczej monotonne a jazda trwa pół godziny. Co robić? Można oczywiście podziwiać twarze współpasażerów, ale może to się skończyć nienajlepiej. Zwłaszcza późną porą, gdy tłoku nie ma. Można podziwiać czubki własnego obuwia albo wiszące w wagonie reklamy – ale na dłuższą metę (czy raczej dłuższą jazdę) to też niezbyt ciekawe. Pozostaje prasa. Ale skąd ją wziąć?

Dziennikarze ANSA - największej agencji prasowej we Włoszech - zaczęli czterodniowy strajk. Powodem są planowane zwolnienia dziennikarzy, uzasadniane reorganizacją firmy.

Pogranicznicy znaleźli w wysokich Bieszczadach trójkę martwych dzieci. - Możemy przypuszczać, że dzieci zmarły z powodu wychłodzenia i wycieńczenia. Wszyscy ubrani byli w letnią odzież, jedna z dziewczynek nie miała nawet butów - poinformował prokurator rejonowy w Lesku Zygmunt Słabik.

Zasady naboru do policji będą prostsze i bardziej elastyczne. Będzie można m.in. zgłaszać się do niej w dowolnym momencie, poprawiać niezaliczone testy, a potknięcie na jednym z etapów nie będzie dyskwalifikujące – zapowiada szef MSWiA Władysław Stasiak

Gosiewski (Wincenty, nie Przemysław) będzie miał pomnik na Mazurach. Upamiętnienia hetmana zasłużonego podczas potopu szwedzkiego chce rodzina. Miejscowi nie są zachwyceni - pisze "Gazeta Wyborcza"

Czeczeńskie dzieci zginęły przekraczając "zieloną granicę". Dlaczego matka nie poprosiła o azyl? - Polska nie chce uchodźców, przez wiele lat byli z naszych granic zawracani - mówi portalowi tvn24.pl przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia Adam Borowski.

Obyło się bez niespodzianek - prezydencki kandydat, Wiktor Zubkow został nowym premierem Federacji Rosyjskiej. Zmiany w rządzie i rozwój potencjału wojskowego Rosji zapowiedział podczas wcześniejszej debaty w parlamencie.