Najnowsze

Najnowsze

Czterech lat więzienia, zmniejszonych o połowę na mocy amnestii, w zawieszeniu na pięć lat - takiej kary żąda prokurator dla gen. Czesława Kiszczaka. Ówczesny szef MSW jest oskarżony o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego.

- Teraz w przypadku poważnego zagrożenia terrorystycznego FBI pokaże nam gest Kozakiewicza – uważa Andrzej Celiński. To komentarz do informacji, że CBA wykorzystało Amerykanów do akcji z Beatą Sawicką. – Jeśli nawet to prawda, to co w tym złego – nie zgodził się Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Posłowie Kazimierz Michał Ujazdowski i Piotr Krzywicki (niezrzeszeni) apelują do do premiera Donalda Tuska o zachowanie w Kodeksie Karnym przepisu o występku chuligańskim. Wprowadzony przez PiS przepis pozwala na surowsze karanie stadionowych chuliganów. Ujazdowski zdradza, że rząd planuje go usunąć.

Stanęły sejmowe prace nad ustawami w sprawie reformy służby zdrowia. W czwartek premier Donald Tusk wezwał do swojej kancelarii Ewę Kopacz, minister zdrowia, oraz Jacka Rostowskiego, ministra finansów na spotkanie w tej sprawie. Rozmowy mają dotyczyć oddłużenia szpitali.

-To przykład wysoko posuniętej arogancji władzy - denerwuje się Janusz Kochanowski, przypominając, że ciągle nie dostał raportu Julii Pitery ws. CBA. RPO zwraca się o interwencje do szefa komisji sprawiedliwości Ryszarda Kalisza. Sama Pitera pozostaje niewzruszona: -Niech RPO przestanie absorbować sobą wszystkie instytucje w państwie - radzi.

Niejeden dwudziestolatek mógłby pozazdrościć witalności 68-letniej gwieździe czeskiej piosenki Karelowi Gottowi. Autor nieśmiertelnej piosenki o Pszczółce Mai właśnie po raz czwarty został ojcem.

Zatrzymanie oszustki to nie jest wyjątkowe wydarzenie - nawet jeśli jest to oszustka internetowa. Ale sposób w jaki łódzcy policjanci wpadli na jej trop jest już niecodzienny: namierzyli ją na portalu erotycznym...

Rower dla policjanta to lepszy środek lokomocji niż samochód - przekonują lubelskich funkcjonariuszy holenderscy koledzy. Specjaliści z holenderskiej policji uczą ich techniki jazdy i metod interwencji.

Dwaj posłowie PiS Zbigniew Wassermann i Jarosław Zieliński oraz poseł PO Paweł Graś dołączyli do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. To koniec bojkotu, jaki PiS ogłosił po odrzuceniu kandydatury Antoniego Macierewicza.

Największy samolot pasażerski świata, Airbus A 380, będzie główną atrakcją trwającej w Berlinie wystawy lotniczej, która od piątku będzie dostępna także dla publiczności.

Finały mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii to wielkie piłkarskie święto, ale skorzystają na nim nie tylko kibice. Cieszą się też studenci z uniwersytetu w Klagenfurcie, którym władze szkoły zapewniły trzy dni wolnego, na czas zmagań na piłkarskiej murawie.

460 tys. euro musi zapłacić rzad rosyjski bliski dziesięciu Czeczenów uprowadzonych przez rosyjskie wojsko i uznanych za zaginionych. Wyrok wydał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Kilkanaście minut wystarczyło by z auta została tylko metalowy szkielet. W Zbrachlinie w woj. kujawsko-pomorskim samochód osobowy doszczętnie spalił się z niewiadomych przyczyn. Zdjęcia samochodu przesłał internauta Mateusz na platformę Kontakt TVN24.

Pekińskie biura podróży otrzymały polecenie usunięcia Francji ze swoich katalogów turystycznych. Decyzję wydały władze stolicy Chin w związku z napięciami w stosunkach chińsko-francuskich.

Gerhard Schroeder, były kanclerz Niemiec i serdeczny przyjaciel Władimira Putina, został uhonorowany za wkład w rosyjską naukę. Został zagranicznym członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk.

Prokurator żąda kar od sześciu do ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata dla oskarżonych w procesie o śmierć tatrzańskiego niedźwiadka. Oskarżeni nadal twierdzą, że zabili w obronie własnej. Wyrok zostanie jednak ogłoszony 4 czerwca.

Pożar mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim. Strażacy szybko opanowali ogień, mimo to dwie osoby trafiły do szpitala. Zdjęcia na Kontakt TVN24 przesłał internauta Paweł, a film, Chestertel.

Plama rozlanej ropy o powierzchni kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych zbliża się do bułgarskiego miasta portowego Warna - poinformowały w czwartek miejscowe media. Zanieczyszczenie wód Morza Czarnego spowodował prawdopodobnie któryś z tankowców.

Chcesz znaleźć stałe, dobre i zupełnie legalne źródło dochodu? Poproś sąsiada żeby kupił koguta, a potem poskarż się do sądu, że jego pupil nie daje ci spać. Pewna Francuzka się pożaliła - i dzisiaj może już piać z zachwytu.