Najnowsze

Najnowsze

Budowany pod dnem Bałtyku Gazociąg Północny jest projektem "politycznie pożądanym" stwierdziła w trakcie spotkania z Władimirem Putinem kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Uważam, że realizacja tego projektu będzie postępować - dodała.

W najbliższych godzinach premier powinien "dojść do formy i wrócić do pracy" - poinformował rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Warszawski sąd oddalił w pozew PO w sprawie spotu PiS, w którym jest mowa, że PO chce prywatyzacji szpitali. Sąd uznał, że PO nie udowodniła, iż reklamówka rzeczywiście pojawiła się w telewizji. Platformę ma za to przeprosić Jolanta Szczypińska.

Będzie stałe miejsce dla Polski w Trybunale Sprawiedliwości - donosi PAP z ostatnich negocjacji w sprawie traktatu reformującego UE. Wcześniej min. Anna Fotyga mówiła, że "jest tylko jeden kroczek do traktatu", który ma zostać zatwierdzony w końcu tygodnia na szczycie w Lizbonie.

Dwóch polskich żołnierzy zostało lekko rannych, po tym jak iraccy rebelianci ostrzelali moździerzami i bronią ręczną bazę w Diwaniji. Pod ogień dostał się również polski śmigłowiec.

Do nietypowej kolizji doszło w poniedziałek w Warszawie. W jej wyniku dwa samochody osobowe są poważnie uszkodzone, choć... wewnątrz nawet nie było kierowców. O wypadku poinformował nas jeden z naszych internautów Jakub Matuszewski.

- ONZ musi zastanowić się nad dalszymi sankcjami wobec Iranu w sytuacji, gdy władze w Teheranie nie reagują na żądania dotyczące programu nuklearnego - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla dziennika "Die Welt".

Dorota Wysocka znika z anteny - dowiedział się "Dziennik". Prezenterka - przynajmniej w najbliższym czasie - nie poprowadzi już "Wiadomości". Dlaczego? Oficjalnie: musi zrobić miejsce nowym twarzom. Koledzy dziennikarki z redakcji podejrzewają jednak, że to cena za "sprawę wizyty Tuska w Anglii".

16-latka z Lublina za namową matki zdecydowała się na nielegalną aborcję. Jej chłopak, zbulwersowany, zawiadomił policję. W rezultacie zatrzymano lekarza, który podejrzewany jest o dokonanie zabiegu.

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie poprze rządu, w którym premierem będzie Jarosław Kaczyński - zapowiedział w "Sygnałach Dnia" wiceszef PSL Janusz Piechociński. I dodał: - To jednoznaczne stanowisko PSL.

Już w dziś debata Tusk-Kwaśniewski. Będziesz mógł ją zobaczyć na żywo w naszym portalu. Początek transmisji o 19.50. Póki co zadaj pytanie politykowi! Stań przed kamerą, weź do ręki telefon komórkowy i w 15 sekundach streść to, czego chciałbyś się od niego dowiedzieć. Spróbuj podpowiedzieć uczestnikom debaty pytanie, którym mogliby zaskoczyć przeciwnika. Wasze najciekawsze pytania zostaną wykorzystane w TVN24 i w portalu TVN24.pl!

- Za każdym razem, gdy wizytuję palestyńskie terytoria, sytuacja wydaje się coraz gorsza - tak sytuację na Bliskim Wschodzie ocenia specjalny wysłannik ONZ John Dugard i apeluje do organizacji o wycofanie się z tzw. "kwartetu madryckiego".

Kilkudziesięciu pracowników płockich zakładów mięsnych protestowało w obronie swojego zakładu. Związkowcy przechodzili przez przejście dla pieszych blokując ruch pojazdów na drodze krajowej nr 60 w kierunku Ciechanowa. Przywrócono już normalny ruch samochodowy.

Władze Birmy oficjalnie ograniczają represje po niedawnych społecznych protestach, ale z zamkniętego kraju wciąż dochodzą wiadomości o kolejnych aresztowaniach. Specjalny wysłannik ONZ wzywa juntę do spokoju.

- Prześlijcie nam wszystko na temat Solorza - jak twierdzi "Newsweek", takie telefony z ABW mają odbierać prokuratorzy, policjanci, a także pracownicy najróżniejszych instytucji w różnych miejscach kraju.

Mimo swojego święta, nauczycielom daleko od świątecznego nastroju. W szkołach zawisły dziś flagi, ale na znak protestu. Powód: zbyt małe wynagrodzenie.