Najnowsze

Najnowsze

Rodzina z Gdyni znaleziona martwa w Hiszpanii. Łukasz N. leczył się psychiatrycznie

Łukasz N. według hiszpańskich mediów odpowiada za śmierć swojej 31-letniej żony i ich 9-miesięcznej córki. Sam miał popełnić samobójstwo. Ich ciała znaleziono 31 grudnia w hiszpańskim miasteczku. Okazuje się, że mężczyzna już w Polsce miał problemy z prawem. Kilka lat temu, po tym, jak był podejrzewany o próbę zabójstwa, sąd skierował go na leczenie psychiatryczne.

Kombajny wjechały na lód. Na Zalewie Wiślanym ruszyły żniwa

Utrzymujące się od tygodnia ujemne temperatury sprawiły, że na Zalewie Wiślanym mogły rozpocząć się żniwa trzciny strzechowej. Niegdyś trzcinowe dachy w Polsce były synonimem biedy i zacofania, obecnie wróciły do łask, pojawiają się na stylowych obiektach.

Tragiczny wypadek we Frydrychowicach. 12-latek przygnieciony przez pług

Do tragedii doszło we Frydrychowicach (pow. wadowicki). Nie żyje 12-latek przygnieciony przez quad wyposażony w pług do odśnieżania. Jak informuje policja, chłopiec prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni i wjechał nim do rowu. Mimo reanimacji, dziecko zmarło.

Dziesiątkom tysięcy Syryjczyków grozi śmierć głodowa. Trwa wyścig z czasem

Od niedzieli rozpoczną się dostawy żywności dla mieszkańców trzech syryjskich miast, które są odcięte od świata w wyniku walk. Kilkadziesiąt tysięcy mieszkających w nich cywili głoduje, a co najmniej 23 z nich zmarły z tego powodu. ONZ dostarczy pomoc jednocześnie do miasta związanego z opozycją jak i dwóch miast popierających reżim.

"Naszym dzieciom nie jest potrzebna litość, tylko miłość i wsparcie"

- Gdyby nie to miejsce, dzieci byłyby skazane na marginalizacje życia - mówi Jolanta Bobińska z fundacji "Dom w Łodzi". Dom dziecka dla dzieci chorych w Łodzi to jedyne miejsce w Polsce, które zapewnia specjalistyczną opiekę niepełnosprawnym dzieciom. Jego mali mieszkańcy, poza całodobową opieką pielęgniarską i wychowawczą, mają zapewnioną rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną i hipoterapię.

Mandat zapłacisz kartą. Będą terminale w radiowozach

Sprawcy wykroczeń będą mogli zapłącić mandat kartą płatniczą. W lipcu w radiowozach pojawią się terminale. MSWiA zapowiada również przyspieszenie karania piratów drogowych, których nagrali inni kierowcy. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Jak stworzyć inteligentnego robota?

A teraz wyobrażenie "dzisiaj" z przed 34 lat. Ponad trzy dekady temu do kin trafił kultowy "Łowca Androidów", a razem z nim wizja ówczesnej przyszłości, czyli początku XXI wieku. Samochody miały latać, ludzie skolonizować inne planety, ale przede wszystkim miały być inteligentne roboty, które niczym nie różniły się od ludzi. Co z tej wizji rzeczywiście się zrealizowało, a jak wiele zostało do zrobienia, sprawdził Łukasz Frątczak.

"Moje córki krowy" i zaskakujące wcielenie Dorocińskiego

Bez fałszu o relacjach rodzinnych, szorstkiej siostrzanej miłości i śmierci opowiada film "Moje córki krowy". Obraz Kingi Dębskiej nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni w piątek wszedł do polskich kin. W główne bohaterski wcieliły się Agata Kulesza oraz Gabriela Muskała. Partneruje im w nowym, zaskakującym wcieleniu Marcin Dorociński.

Złodziejski patent

Zaczyna się od telefonu, a potem rozmowa jest tak prowadzona, żeby osoba oszukiwana uwierzyła, że rozmawia z kimś z rodziny. I to jest haczyk: wywołać emocje, a potem metodą "na wnuczka", policjanta albo prokuratora wyłudzić pieniądze, gigantyczne pieniądze liczone w setkach milionów złotych i euro. W programie o ludziach, którzy - zdaniem policji - wymyślili ten sposób kradzieży i oszukali tysiące osób nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Mózgiem wszystkiego mają być dwaj bracia, którzy nie skończyli nawet podstawówki. Stworzyli hierarchiczną grupę przestępczą: telefonistów, tzw. odbieraków i kurierów nie mających pojęcia, na czyje zlecenia działają. O kulisach tego wyjątkowo zuchwałego procederu Leszek Dawidowicz, który dotarł do podejrzanych i do nagrań z ich przesłuchań - momentami zaskakujących.

"Blisko ludzi" od soboty w TVN24

Nowa formuła i nowe studio. "Blisko ludzi" od soboty w TVN24. Gospodarzem programu będzie Ryszard Cebula, znany państwu z magazynów "Prosto z Polski" oraz "Uwaga!" TVN. Po materiale w studiu prowadzona będzie dyskusja.

Egzamin szóstoklasisty do likwidacji

Nie będzie egzaminu dla szóstoklasistów - zapowiada minister edukacji. Gimnazjów na razie nie likwiduje, choć ich wygaszanie miało się rozpocząć już we wrześniu. Jak zatem będzie wyglądała zmiana w edukacji i czy nauczyciele mogą być spokojni o pracę?

W radiowozach będą terminale

Spore ułatwienie dla piratów drogowych. Mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą, bo w radiowozach mają być terminale. Od kiedy czeka nas taka zmiana?

Jacek Kurski prezesem TVP

Był dziennikarzem, często zmieniał partie, słynął z ekscesów drogowych. Teraz pokieruje Telewizją Polską. Jacek Kurski kilka miesięcy temu wrócił do łask PiS, by teraz wrócić do mediów. Zapowiada, że będzie chronił niezależność i wolność telewizji publicznej, ale opozycja w jego deklaracje nie wierzy i wprost jego nominację nazywa zawłaszczeniem mediów publicznych przez partie rządzącą.

Rodzaje uśmiechów

Julia Pitera jest ekspertką od uśmiechów, my jednak wiemy lepiej jaki uśmiech ma Ryszard Czarnecki.

Nowoczesny dialog

Rząd otwiera się na nowe technologie, dialog będzie prowadzony również z internautami.

Z rocznym wyprzedzeniem muszą zgłaszać planowanie dziecka

Ożywioną dyskusję wśród chińskich internautów wywołały doniesienia mediów o tym, że w jednej z firm w mieście Changchun w północno-wschodnich Chinach kobiety muszą z rocznym wyprzedzeniem zgłaszać, że planują dziecko - podają państwowe media.

Ekstradycja rosyjskiego hakera do USA. Moskwa protestuje

Władze Finlandii poinformowały, że wydalą do Stanów Zjednoczonych rosyjskiego obywatela oskarżonego o oszustwa komputerowe i nadużycia. Władze Rosji utrzymują, że zatrzymanie mężczyzny w Finlandii w sierpniu ubiegłego roku było bezprawne.

Rokita: rządy krajów UE będą długo patrzeć na Polskę z wyrozumiałością

- Negatywnego szumu wokół Polski będzie dużo i będzie on coraz bardziej dokuczliwy dla państwa - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. Jak mówił, choć tworzy to złą atmosferę, nie ma jednak kluczowego znaczenia. Komentator stwierdził bowiem, że rządy dużych krajów europejskich będą długo patrzeć z wyrozumiałością na działania polskiego rządu. - Traktują Warszawę jako jednego z kluczowych partnerów do prowadzenia europejskiej polityki - podkreślił.