Najnowsze

Najnowsze

Szydło: Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. Apelowałam o porzucenie tematu

Antoni Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. O jego poglądach powinno się rozmawiać wyłącznie z nim - stwierdziła w "Kropce nad i" wiceprezes PiS Beata Szydło. Był to komentarz do wypowiedzi polityka PiS, który mianem skandalu określił zakup śmigłowców H225 Caracal. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że apelowała do polityków PiS o to, by porzucić temat przetargów dla wojska na czas kampanii.

Przesądy Nawałki? Jest ich kilka

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.

Beata Szydło gościem "Kropki nad i"

Uchodźcy, emerytury, Antoni Macierewicz. To tylko niektóre zagadnienia, o które pytana była Beata Szydło w "Kropce nad i" w TVN24. Zapewniała, że po wygranych przez PiS wyborach to właśnie ona będzie premierem.

Polityczne wątki nielegalnych nagrań

Na finiszu kampanii wraca afera podsłuchowa. Dziennikarze "Newsweeka" dotarli do raportu, sporządzonego przez prawników kancelarii Romana Giertycha, z którego wynika, że niektóre tropy w aferze prowadzą do osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Temat podchwycili politycy Platformy Obywatelskiej, którzy uważają, że prokuratura powinna zająć się zbadaniem wątku politycznego zamieszania wokół taśm. Parlamentarzyści PiS-u przypominają, że to oni wnioskowali o powołanie komisji śledczej do zbadania nielegalnych nagrań, a wtedy, ich zdaniem, sprawa mogłaby być rozwikłana dużo wcześniej. O próbach wyjaśnienia afery taśmowej i jej niezbadanych do tej pory obszarach rozmawiali w programie Tak jest Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) i Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość)

"Wiązanie, rękami Giertycha, PiS z taśmami jest niedorzeczne"

Prokuratorskie dokumenty dotyczące afery taśmowej wskazują na kontakty między środowiskiem PiS-u a Markiem Falentą i być może kelnerami - stwierdziła w "Tak jest" Joanna Mucha (PO). Z kolei Bartosz Kownacki (PiS) przekonywał, iż "insynuowanie, że zrobiło to PiS przekracza wszystkie granice".

Król odpowiada krytykom: wykorzystują tragedię w Mekce

Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud stanowczo sprzeciwił się jakiemukolwiek podawaniu w wątpliwość organizacji pielgrzymki do Mekki przez jego kraj. Podczas tegorocznej pielgrzymki zginęło według oficjalnych danych 769 osób.

"Pełzający Afganistan z elementami Libii i Somalii"

Specjalny wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura poinformował, że tego samego dnia uda się na rozmowy do Moskwy, a potem do Waszyngtonu. Wszczęcie dialogu między władzą i opozycją w Syrii stało się jeszcze pilniejszą kwestią - podkreślił.

Policja przestała pilnować Assange'a. Za drogo

Brytyjska policja zrezygnowała z całodobowej obecności przed ambasadą Ekwadoru w Londynie, gdzie od 2012 roku przebywa założyciel portalu WikiLeaks Julian Assange, chroniąc się przed ekstradycją do Szwecji. Głównym powodem decyzji są koszty operacji.

Przybywa państw, które ostrzegają przed podróżą do Turcji

Chiny dołączyły w poniedziałek do grona szesnastu państw, które ostrzegają przed podróżowaniem do Turcji. Polskie MSZ już od lipca zaleca, by w ogóle nie podróżować do południowo-wschodniej części tego kraju, a także ostrzega przed odwiedzaniem pozostałych regionów kraju.

PO oskarża prokuraturę i opozycję. Szydło: tropy afery taśmowej nie prowadzą do PiS

Afera podsłuchowa to afera Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość nie ma z nią nic wspólnego - stwierdziła wiceprezes PiS Beata Szydło. To reakcja na publikację tygodnika "Newsweek", z której ma wynikać, że "w aferze taśmowej tropy prowadzą do PiS", a "prokuratura robi wszystko, by tego nie zbadać". Politycy PO, komentując ten artykuł, mówili w poniedziałek o aferze podsłuchowej jako o "pełzającym zamachu stanu".

Nagrywał szarpaninę z policją, na komisariacie skasowali film?

Mieszkaniec Częstochowy nagrywał szarpaninę podczas policynej interwencji. Jak twierdzi, mundurowi bezpodstawnie zarekwirowali mu telefon, założyli kajdanki i zatrzymali. Mężczyzna jest oburzony chaotyczną interwencją i zachowaniem policji. Sprawę zgłosił do prokuratury, wewnętrzne postępowanie prowadzi też policja.

Policzyli, ile kosztuje Rosjan wojna w Syrii

Operacja wojskowa rosyjskiego lotnictwa w Syrii pochłonie co najmniej 1 mld euro rocznie, jeśli obecna skala zaangażowania pozostanie bez zmian - podaje tygodnik "Kommiersant-Diengi", powołując się na Ministerstwo Obrony. W operacji uczestniczy 50 samolotów.

Kaczyński: Wybór jest jasny. Chaos wielopartyjnego rządu albo sytuacja spokoju

- Gdybyśmy nie uzyskali bezwzględnej większości, można sklecić rząd z wielu partii, ale to będzie bardzo, bardzo źle wyglądało - stwierdził w Pułtusku prezes PiS Jarosław Kaczyński. Powiedział, że 25 października Polacy zdecydują, czy chcą "chaosu wielopartyjnego rządu", czy też "sytuacji spokoju". Tę ostatnią ma zagwarantować zwycięstwo wyborcze PiS.

Spór w UE o rolę Asada w Syrii. "Były różne głosy"

Trwały pokój w Syrii jest niemożliwy pod obecnym kierownictwem tego kraju - oceniła Unia Euroejska. Z drugiej strony, Unia przyznała jednak, że prezydent Baszar al-Asad może odgrywać rolę w doprowadzeniu do rozmów pokojowych. O takiej roli prezydenta Syrii mówiła wczesniej kanclerz Niemiec, choć sprzeciwiały się temu Londyn i Paryż.

Prokuratura: zatrzymani rolnicy nie bronili polskiej ziemi, lecz prywatnych interesów

Temat rolników z Pyrzyc, którym zarzuca się ustawianie przetargów, stał się częścią kampanii wyborczej. Jarosław Kaczyński nazywa skandalem zatrzymanie rolników, którzy mieli - jego zdaniem - bronić polskiej ziemi. Resort rolnictwa nazywa to "pomówieniem". Premier Ewa Kopacz odsyła po komentarze do prokuratury. A ta przekonuje, że rolnicy nie działali w obronie polskiej ziemi, lecz aby „zaspokoić własny, prywatny interes”.

Turcy "mają sprawne lotnictwo", ale NATO gotowe do pomocy

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił, że Turcja, będąca członkiem NATO, może liczyć na pomoc Sojuszu, jeśli będzie taka potrzeba. Odniósł się do niedawnych naruszeń przestrzeni powietrznej przez rosyjskie lotnictwo prowadzące operację w Syrii.

Rosja "wydłuża wojnę w Syrii". Reżim Asada odnosi zwycięstwo po zaciekłych walkach

Szef NATO Jens Stoltenberg oskarżył w poniedziałek Rosję o to, że przyczynia się do wydłużenia konfliktu w Syrii, udzielając poparcia prezydentowi tego kraju Baszarowi el-Asadowi. Wezwał Moskwę, by przyłączyła się do walki z bojownikami z Państwa Islamskiego. Tymczasem grupy prorządowe, w tym siły libańskiego Hezbollahu, zajęły w poniedziałek południową część miejscowości Kafr Nabuda.

Broni swych krów przed licytacją. "Nic mnie komornik nie pouczył o moich prawach"

W ostatniej chwili udało się wstrzymać komorniczą licytację stada krów należących do zadłużonego hodowcy z gminy Raciąż na Mazowszu. Zwierzęta są głównym źródłem utrzymania gospodarza. Zamiast pouczyć dłużnika, że może złożyć wniosek do starosty o wyłączenie krów spod licytacji, komornik miał go odesłać do nieistniejącego urzędu. Sprawę śledzi reporter "Blisko ludzi" TTV.

Kulisy wizyty w Rosji. Wytknęli Putinowi błędy

Rosyjska interwencja w wojnę w Syrii będzie miała "niebezpieczne konsekwencje" - tak przedstawiciele Arabii Saudyjskiej mieli powiedzieć Władimirowi Putinowi oraz szefowi rosyjskiej dyplomacji Siergiejowi Ławrowowi. Zdaniem Rijadu, wspierany przez Moskwę prezydent Syrii Baszar al-Asad powinien ustąpić.

Ludzie uciekają z miasta, "setki talibów" w natarciu

Z rejonu miasta Ghazni, ok. 130 km na południowy zachód od Kabulu, docierały w poniedziałek informacje o nasilających się walkach między siłami afgańskimi a talibami. Lokalne władze twierdzą, że odparły atak talibów.