Najnowsze

Najnowsze

Prof. Leszek Balcerowicz ostrzega przed zmarnowaniem wzrostu gospodarczego - pisze "Dziennik". - Jeśli nie dojdzie do głębokich zmian w finansach publicznych, Polska przegra wyścig gospodarczy - mówi były szef NBP.

Szef MSWiA Janusz Kaczmarek starał się, ustalić w Szwajcarii, czy były minister przekształceń własnościowych Wiesław Kaczmarek miał specjalne konto, na które wpływały łapówki - ustaliła "Rzeczpospolita". - Mam zerową tolerancję na przekręty. To jest cecha, która mnie dyskwalifikuje w polskiej polityce - zapewnia Wiesław Kaczmarek.

Wczoraj w dwóch różnych miejscach, dwa różne auta wylądowały w rowie z powodu - raz dzięcioła, a raz osy - pisze "Gazeta Lubuska". Ptak i owad wleciały do samochodów przez otwarte okna i zdekoncentrowały kierowców.

Szef MSWiA starał się, by Szwajcarzy ujawnili, czy Wiesław Kaczmarek miał specjalne konto, na które miały wpływać łapówki - ustaliła "Rzeczpospolita".

Gdyby Polacy musieli nagle spłacić wszystkie zobowiązania, jakie zaciągnęło państwo, to okazałoby się, że każdy obywatel, bez względu na wiek, musi oddać 58 tysięcy złotych - akcentuje "Rzeczpospolita" w artykule o długu publicznym.

USA chcą, by Polska pokryła część kosztów budowy tarczy antyrakietowej. Polscy negocjatorzy przyznają, że jadąc na rozmowy z Amerykanami do Pragi nie spodziewali się aż tak marnej oferty. "Rzeczpospolita" dotarła do szczegółów amerykańskiej propozycji.

Dobre wiadomości dla inwestorów. Akcje są drogie, ale indeksy mogą dalej rosnąć - wynika z raportu "Gazety Prawnej", dotyczącego prognoz dla rynku kapitałowego.

Aż pięć proc. alkoholu zawierają słodycze niektórych producentów - twierdzi "Dziennik Łódzki". Od łakoci z okazji Dnia Dziecka niejednemu maluchowi może więc zakręcić się w głowie, i to dosłownie - donosi "Dziennik Łódzki".

Kraków powinien zorganizować w 2014 roku uroczystości dla upamiętnienia 650-lecia zjazdu monarchów i książąt, zwanego potocznie ucztą u Wierzynka - proponuje profesor Andrzej Chwalba, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Punktem centralnym mogłoby być spotkanie koronowanych głów i książąt - pisze "Dziennik Polski".

Czwartek, 31 maja, 21:00 Sprawcy masakry górników w kopalniach "Wujek" i " Manifest Lipcowy" trafią do więzienia. To jeden z najważniejszych momentów współczesnej historii Polski - zgodnie twierdzą Kazimierz Kutz i Jacek Jaworski autor tzw."Raportu Taterników". Jaworski opisał w nim jak podczas szkolenia w górach milicjanci odpowiedzialni za śmierć robotników rozmawiali o zbrodni.

Czwartek, 31 maja, 17:30 Jedenaście lat więzienia dla Romualda Cieślaka - byłego szefa plutonu specjalnego ZOMO z kopalni "Wujek" i "Manifest Lipcowy". Kary trzech lat oraz dwóch i pół roku dla jego podwładnych; uniewinnienie Mariana Okrutnego - byłego wiceszefa MO w Katowicach i umorzenie sprawy jednego z zomowców z kopalni "Manifest Lipcowy" - to dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie pacyfikacji kopalń 16 grudnia 1981 roku. W magazynie 24 godziny Henryk Wujec i Janusz Rolicki rozmawiali o apelu Jerzego Wartaka sprzed 2 lat. Działacz podziemia po latach walki o wskazanie winnych próbował zainicjować pojednanie między rodzinami górników, a odpowiedzialnymi za pacyfikację i ofiary.

Czwartek, 31 maja, 17:30 Po 14 latach sądowych rozpraw zapadł nieprawomocny wyrok w trzecim procesie oskarżonych o pacyfikację kopalń "Wujek" i "Manifest Lipcowy". Zomowcy zostali skazani. W magazynie 24 godziny o sprawie rozmawiali profesor Andrzej Paczkowski i Bogdan Borusewicz. Zdaniem profesora Paczkowskiego działania ZOMO były zaplanowane, a władze przewidziały użycie broni, żeby złamać opozycję. W szpitalach były nawet przygotowane miejsca dla rannych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nową listę lektur szkolnych. I wywołało burzę. Przedstawiamy pełen zestaw rekomendowanych przez resort Romana Giertycha książek.

Jako nastolatek skazany został za brutalne zabójstwo, potem uciekł do Szwajcarii, gdzie miał prowadzić tajne konta polityków SLD. Dziś prokuratura wiele by dała, by móc go przesłuchać. W TVN24 Piotr Filipczyński, szerzej znany jako Peter Vogel, przerywa milczenie. - Nigdy nie spotkałem się z Markiem Ungierem i Aleksandrem Kwaśniewskim - mówi w TVN24 Vogel.

Kiedy Warszawa kładzie się spać I znów do domu trzeba wracać Ruszam z centrum, wsiadam w autobus O swoje życie boję się znowu

Sprawa doktora Mirosława G. prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne ma kryptonim "Bazalt" – dowiedział się tvn24.pl ze źródła w CBA. "Mengele" odnosi się do materiałów nt. śmierci pacjentów.

"Mengele" to kryptonim, jaki Centralne Biuro Antykorupcyjne nadało sprawie kardiochirurga Mirosława G. - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". - Przyrównanie lekarza do nazistowskiego zbrodniarza to barbarzyństwo - mówi Marek Edelman, przywódca powstania w warszawskim Gettcie.

Jacek Piechota może mieć anonimowe konto w szwajcarskim banku - donosi dzisiejszy "Dziennik". Rachunek na hasło "Archibald" miał zostać otwarty najprawdopodobniej w Coutts Banku lub EFG Banku, dla których pracował Peter Vogel - zwany bankierem lewicy.

Jeśli jakiekolwiek zgromadzenie naruszy powagę miejsca pamięci narodowej, władze będą mogły go zakazać, jeśli ocenią, że naruszy ono powagę tego miejsca - zapowiada "Gazeta Wyborcza".