Najnowsze

Najnowsze

Poparcie dla liniowej stawki PIT na poziomie 15 proc. od ubiegłego roku wzrosło o 5 proc. Coraz chętniej szukamy też profesjonalnej pomocy przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych - wynika z drugiego ogólnopolskiego badania Portret polskiego podatnika, przeprowadzonego dla Gazety Prawnej przez PBS DGA.

Najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku pierwsze polskie uzdrowiska mogą znaleźć nowego właściciela, informuje "Nasz Dziennik".

Wtorek, 22 maja, 21:00 Władza ma udział w pogłębianiu podziałów społecznych wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Dziennika. Z taką opinią zgadza się dwie trzecie ankietowanych. Zdaniem Antoniego Mężydło reprezentującego PiS to jednak nie partia rządząca jest powodem tych podziałów.

O godzinie 16:30 czasu polskiego rozpocznie się kolejna rozprawa w procesie ekstradycyjnym biznesmena Edwarda Mazura oskarżanego o zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji, generała Marka Papały. "Rzeczpospolita" ujawnia, że za zabójstwem mogły stać "osoby na bardzo wysokich stanowiskach".

"Gazeta Wyborcza" - powołując się na ekspertów rynku paliwowego twierdzi, że tego lata ceny benzyny mogą osiągnąć granicę 5 złotych za litr.

Legendarny świadek koronny Jarosław S. „Masa” pomógł rozbić mafię z Pruszkówa. Wydał w śledztwie dawnych kompanów. Młodzi gangsterzy wyciągnęli już z tego wnioski i znaleźli sposób na "koronnego" - ujawnia "Życie Warszawy". Każdy musi wziąć udział w jakimś zabójstwie - to uniemożliwia zostanie "koronnym".

Resort spraw zagranicznych nie chce ujawnić, ilu dyplomatów przyznało się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL pisze "Gazeta Wyborcza". W MSZ na dobre rozpoczęła się lustracja urzędniczych kadr

Od 30 lat stoją puste. Mało kto wie gdzie się znajdują i że w ogóle są. Mowa o nieczynnych kopalniach uranu w Sudetach. Jak pisze "Puls Biznesu", postanowiła je wykorzystać australijska firma wydobywcza Wildhorse Energy, informuje "Puls Biznesu". Wydobywany niegdyś w tych kopalniach uran wykorzystywany był do radzieckich głowic jądrowych. Dziś ma stać się paliwem dla elektrowni atomowych.

Mimo że wybór nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli odbędzie się najwcześniej w lipcu, ustalono już kto nim zostanie. Jak dowiedział się "Dziennik", nowym szefem NIK-u zostanie zaufany człowiek prezydenta, obecny minister skarbu - Wojciech Jasiński.

 Według doniesień "Faktu", amerykańskie małżeństwo, Nail i Stephanie Grant, postanowiło uczynić ze swojego synka doświadczalnego królika i zamienili małego Richarda w dziewczynkę o imieniu Riley. Z pomocą lekarzy zmienili dziecku płeć. Rodzice nie widzą w tym nic złego - donosi gazeta.

W Krakowie zaroi się od cudzoziemskich robotników. Miejscowy Budostal jest pierwszą w regionie firmą, która zaczęła zatrudniać na szeroką skalę obcokrajowców ze Wschodu - informuje "Gazeta Krakowska".

Na Białorusi nie można już oglądać zachodnich stacji telewizyjnych. Wprowadzono blokadę. Urzędnicy reżimu Aleksandra Łukaszenki chodzą po domach i nakazują mieszkańcom demontaż anten satelitarnych - informuje "Dziennik"

"Metro" twierdzi, że IPN nie tropi już agentów, tylko autorów oświadczeń lustracyjnych. Wszystko z powodu niewiedzy w kwestii sposobu wyselekcjonowania tych, którym ma zwrócić oświadczenia.

Hodowcy ryb na stawach w Pęcznieiwe lekkiego życia nie mają. Wszystko przez... kormorany - donosi "Dziennik Łódzki". Niezwykle żarłoczne ptaszyska...

Czy urzędnicy okradali parlament? Czy działała tu urzędnicza szajka? Jak pisze "Super Express", w Sejmie mógł działać układ korupcyjny. Potwierdzają to pracownicy, a w Kancelarii Sejmu trwa kontrola urzędu skarbowego i przesłuchania pracowników.

Zamiast ćwiczyć na "żywym organizmie", czyli blokować na przykład pół miasta, policjanci szkolący się w zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych będą teraz trenować na własnym podwórku. Teren do antyterrorystycznych szkoleń ulokowany został iemal na dziedzińcu policyjnej szkoły w Piotrowicach - informuje "Dziennik Zachodni".

Wielu Polaków reprezentujących różne zawody wyjechało w ostatnich czasach za granicę w poszukiwaniu pracy. Teraz fala emigracji zarobkopwej objęła już nawet organistów, kościelnych i gosposie z plebanii alarmuje "Metro".

Trwa strajk lekarzy, nasilają się dyskusje jak zreformować polską służbę zdrowia. Goście "Kropki nad i" Tadeusz Cymański z PiS i Wojciech Olejniczak z SLD zgodzili się, że można rozważyć w szerszym politycznym gronie zwiększenie składki zdrowotnej. W opinii ministra zdrowia Zbigniewa Religi jest to, obok reformy KRUS, główny warunek udanej reformy systemu opieki zdrowotnej.

Edward Mazur był tylko wykonawcą woli prawdziwych zleceniodawców mordu na generale Marku Papale - donosi "Rzeczpospolita", która dotarła do wyjaśnień świadka koronnego. Według niego, "prawdziwi zleceniodawcy", to "ludzie na bardzo wysokich stanowiskach".

Słońce trochę podgrzało i w polityce od razu zrobiło się gorąco. Marszałek Putra obciął wąs, posłanka Szczypińska obraziła się na reklamę, jest o czym mówić.